• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Odlewy Huta Mirek

Mirek555k

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
6 1 4
#1
Zapraszam do dyskusji w temacie odlewów mosiężnych jako części składających się w całość modeli kolejowych i nie tylko. Robimy wzory na zlecenie Wasze i nasze... Kolej nie jest nam obca. Sięgamy nawet do lat jej powstania w Polsce. Służymy doradztwem i wszelka pomocą.
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#3
Daję +- 1 kg mosiądzu, mogę liczyć na jakieś upusty w otrzymaniu biżutrerii do parowozów? Inżektory, zawory etc.????
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#6
No dobra!!!! to dam wujkowi wajnertowi, ale gdy napiszę o cennik i ofertę, to dostanę co jest w asortymencie? dwa: długo będę czekał na realizację?
Monitorowanie forum-tego i po sąsiedzku pokazało, że część dostała zaraz, a reszta musiała poczekać.;)
 

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#7
A co masz zamiar Zbychu w tą piękną biżuterię ubrać ? Jak tak się przyglądam na te klejnoty,tak jak nie miłuję czajników,tak mam ochotę na zrobienie sobie jakiegoś z taką dekoracją. :D
 
OP
OP
Mirek555k

Mirek555k

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
6 1 4
#8
No dobra!!!! to dam wujkowi wajnertowi, ale gdy napiszę o cennik i ofertę, to dostanę co jest w asortymencie? dwa: długo będę czekał na realizację?
Monitorowanie forum-tego i po sąsiedzku pokazało, że część dostała zaraz, a reszta musiała poczekać.;)
To artystyczna robota, a tę wykonują tylko artystyczne dusze. Czasem zdarza się mały, kilkumiesięczny poślizg:rolleyes: . nie zapominajmy, że to jest hobbystyczne zajęcie i oprócz tego trzeba jakoś żyć. Kilka wezwań do wydania towaru i wtedy jesteśmy bardziej elastyczni;) Najważniejsze, że można mnie znaleźć.
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#10
To artystyczna robota, a tę wykonują tylko artystyczne dusze. Czasem zdarza się mały, kilkumiesięczny poślizg:rolleyes: . nie zapominajmy, że to jest hobbystyczne zajęcie i oprócz tego trzeba jakoś żyć. Kilka wezwań do wydania towaru i wtedy jesteśmy bardziej elastyczni;) Najważniejsze, że można mnie znaleźć.
Ja się odezwę!!!!bo troszke rupieci będę potrzebował.;)
 
OP
OP
Mirek555k

Mirek555k

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
6 1 4
#12
Korzystając z okazji pragnę wystąpić w poszukiwaniu człowieka, który zamówił u mnie biżuterię, a z powodu zagubienia jego danych nie jestem w stanie wysłać mu paczki (poprzedni komputer szlag trafił). Człowiek, z tego co kojarzę, pochodzi chyba ze Zbąszynia. Proszę o kontakt
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#13
Wstawię fotki w przyszłym tygodniu, mam wiatrownice Władka. Problem z tym, że jest to model kolei czeskich z dymnicą radziecką. Muszę zamówić odlew od Sheparda z płaskimi drzwiami. Trzeba by zagadać Fenixa, czy posiada te swoje super tabliczki ostrzegawcze;) Resztę dogadamy już na PW. Na pewno potrzebowałbym inżektory, wyżej pkazaną prasę, sprężarkę.....co jeszcze?
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#14
Jaki masz skurcz mosiądzu względem pierwowzoru? To znaczy o ile procent zmniejsza się odlew względem przesłanego Ci elementu (np z plastiku) to powielenia w mosiądzu?
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#16
3% to dużo. Jestem ciekaw bo chciałbym spróbować - Jak zaprojektować np ostoje do lokomotywy by potem pasowała do reszty
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#18
3% większą w każdą stronę? A nie ma obawy, że z długości skurczy się bardziej niż z szerokości?
Nie wiem więc pytam
 

wolfik

Znany użytkownik
Reakcje
987 1 0
#19
Mam podobne wątpliwości, tylko że nie tyczą ostoi ale np. elementu w którym jest otwór. Pytanie, otwór się zmniejszy czy zwiększy?
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#20
W tym przypadku stawiam bym na zmniejszanie bo skoro wszystko się kurczy to czemu na raz ma się zwiększać