• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Roco - modele lokomotyw serii EU44 "Husarz"

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#2
Nie wiem o co chodzi, ale na stronie modelmanii napisali, że ma być w sprzedaży od 15 sierpnia 2012 roku, czyli jeszcze kilka miesięcy będziesz musiał poczekać ;).
 
OP
OP
krzys.

krzys.

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Wiem o tym, ale chodzi mi o ten model z 2010 roku. Ten z sierpnia ma mieć ponoć nowy nr boczny i nie mieć napisu "Husarz".
 
S

stalecki_pl

Gość
#4
W żadnym znanym mi sklepie modelarskim nie znalazłem dostępnego modelu "Husarza".
Pozostaje śledzenie ofert z drugiej ręki na znanym portalu aukcyjnym.
 
OP
OP
krzys.

krzys.

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Witam,

Czy ktoś może mi pomóc? Jaki jest najlepszy dekoder jazdy i dźwięku do modelu "Husarza"?
 
OP
OP
krzys.

krzys.

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Roco się mocno zastanawia i mówiąc szczerze, to małe są szanse na wznowienie, ponieważ PIKO wyda model "Husarza".
Skąd takie wieści? PIKO ma wypuścić model bez napisu "Husarz". Roco może wznowić produkcję modelu z 2010 roku :), dla klientów którzy nie zdążyli kupić tego modelu ;).
 

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
#8
Widziałem zdjęcia "Husarza" w biało-czerwonym malowaniu na EURO 2012 oraz pamiątkową adnotacje dotyczącą maszynistów Szymona Cieślaka i pomocnika Radosława Pustoły (zginął w wieku 32 lat ,trzecia jazda jako pomocnik w życiu). Wykonane telefonem przez znajomego z Grochowa. Piękny motyw na model nie tylko dla miłośników szóstej epoki.
 
OP
OP
krzys.

krzys.

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Witam,

Czy ktoś posiada pewne informacje czy będzie wznowiony model "Husarza" od Roco w tym roku?
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#12
oj tam, oj tam, sierpień za chwilę będzie ...... ;), a ja dziś wsadziłem dekoder dźwięku od Elvisa z wgranym głosem zapowiedzi na dworcu pociągu do Husarza + Polonię do sprzęgu no i nocka leci na zabawie- polecam dekoderek i dźwięk, a wgrany dźwięk zapowiedzi pociągu powala :D
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#13
A jakie masz tam dźwięki podczas ruszania? Typowe dla tych lokomotyw i sławne "granie", czy bzyczenie podobne do rozruchu innych nowoczesnych lokomotyw elektrycznych?
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#15
F1 długie światła
f2 gwizdawka1
f3 dźwięki sprzęgania
f4 gwizdawka2
f5 gwizdawka krótka (przy manewrach, zmiana kierunku)
f6 zapowiedź na dworcu w naszym języku

Nie, nie mam sławnego grania jak w OBB, tylko naszego Husarza, choć była taka możliwość u Leszka, ale Husarz to Husarz, a nie granie- chociaż też efektowne ;)
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#16
No to wszystko w porządku. :)
"Granie" nie jest błędem, o ile nie jest w lokomotywie w oryginale jeżdżącej pod 3 kV.
 
D

Docteur

Gość
#17
No to wszystko w porządku. :)
"Granie" nie jest błędem, o ile nie jest w lokomotywie w oryginale jeżdżącej pod 3 kV.
Nieprawda. "Granie" nie jest błędem w przypadku lokomotyw serii 1016/1116. Maszyny serii 1216 nie "grają" w ogóle, również pod zasilaniem AC.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#18
Taka ciekawostka.
EU44-006 po stronie kabiny 1, na czole ma napis PKP INTERCITY | 5 370 606 | 1251.
Natomiast od kabiny 2, PKP INTERCITY | 5 370 606 | 12511 (zgodnie z oryginałem).
Jest jakiś konkretny powód, dla którego ta jedynka jest dodana przy kabinie drugiej, czy po prostu zwykły babol?
1251 - kod przewoźnika PKP InterCity

Model | Oryginał
12511.jpg
12511 Oryginał.jpg
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
#19
Chyba drukarnia okleiny się pierdyknęła.
Oryginał z jednej strony:
eu44-006-1.jpg

Oryginał z drugiej strony:
9741088_eu44006.jpg

Jak widać, na modelu odtworzone prawidłowo... czyli z błędem:D

(Źródło: google grafika)
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.297 23 0
#20
Co ciekawe, ta dodatkowa jedynka różni się od tych właściwych. W modelu, chyba, też!
(Przy okazji widać też przesunięcie napisów względem podkładu na pudle oraz paskudny raster, na szczęście gołym okiem na modelu nie rzucający się tak bardzo w oczy.)
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Podobne wątki