• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

HUBET Wasyliszki S.A.

OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
Jeden zrobiłem toś marudził, a nawet nie spróbowałeś... Jakoś nie mam czasu udowodnić że to lepszy pomysł, zwłaszcza że duże płytki będą pękać przy docinaniu.
 
OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
Trochę się działo ostatnio i hugwowe tematy obrosły kurzem. Trzeba nadrobić.

Pierwsza informacja jest taka, że wycofałem z oferty duże płytki z nawierzchnią z kostki betonowej, którą pokazałem w poście #444.
Trudne to było draństwo do odlania, trudne do maskowania połączeń a poza tym nie mogło służyć do niczego innego niż perony bez dodatkowych zabiegów.
Kiedy @bstok70, który okazał się probiercą piątoepokowych wynalazków zażyczył sobie milion czerwonych płyt peronowych przeszły do historii, bo za dużo nerwów mnie kosztowało odlanie ich w akceptowalnej jakości. Potem, co również jest jego sprawką, okazało się że te płyty są kiepsko wymyślone. Taka to mrożąca krew w żyłach historia zamiany dużych elementów na mniejsze.

Bo w nowym wydaniu są krótsze, łączone zamkami jak puzzle, z elementami uzupełniającym do maskowania połączeń.
A skoro już to przeprojektowałem, to zmieniłem ich grubość na większą, identyczną jak wysokość krawężników co pozwala ułożyć z nich nie tylko perony, ale również chodniki, o dwóch szerokościach: dwa i cztery metry. Dla odmiany elementy uzupełniające mają grubość trylinki i innych nawierzchni modułowych. Powstałą dzięki temu również zwykła nawierzchnia z kostki. Pokazałem to we wcześniejszym poście, po zagajce @Martino. Żeby wiedzieć czy to działa, zrobiłem jeden czy drugi test układania, i zdecydowałem że należy dołożyć do oferty gips do spoinowania. Wkrótce będzie dostępny, jasnoszary i biały.

Dość pisania, teraz obrazki.

Fotka rodzinna: płytki czterometrowej nawierzchni chodnika, pierwsza wersja elementów uzupełniających (a przy okazji nawierzchnia drogowa) i woreczek legalnego szarego proszku.

087002852-855-691_01.jpg


Nawierzchnia, jak poprzednie wcielenie, będzie dostępna jako biała i szara. Tu płyty czterometrowe:

087002852_00_CW-BW.jpg


Tu z drugą wersją elementów maskujących, które są w komplecie:

087002852_03_CW-BW.jpg


To samo jak wyżej, ale w wersji węższej, dwumetrowej.

087002853_01_CW-BW.jpg


I dwudziestogramowa paczuszka gipsu:

000006690-691_01.jpg
 
OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
Jeszcze kilka zdjęć z moich prób ułożenia tej nawierzchni. Kleiłem wikolem, spoinę wypełniałem na sucho, potem spryskiwałem wodą żeby związała. Wypełniałem właściwie tylko łączenia płytek.

Za pierwszym podejściem łączenie płyt wypełniłem małymi elementami nawierzchni (rozmiar podobny do płytek bruku). Dało się, ale niektóre miały wyraźnie inną grubość. Pomagało użycie kleju z wypełniaczem, ale też nie całkiem.

087002852-855_howto_01.jpg
087002852-855_howto_02.jpg


Doprojektowałem więc większe elementy i wtedy układanie było już całkiem przyjemne.

087002852_howto_01.jpg
087002852_howto_02.jpg
087002852_howto_03.jpg
087002852_howto_04.jpg
087002852_howto_05.jpg
087002852_howto_06.jpg
087002852_howto_07.jpg
087002852_howto_08.jpg
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Hubert chciałem zapytać czy może masz w planach robienie dodatkowych (nowych) gazonów/kwietników na perony ?
Dokładnie chodzi mi o model pokazanego prze zemnie kwietnika z wpisu #389 .
 
OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
Ładne one... jak przez mgłę pamiętam że ktoś (Ty, jak sądzę...) przysyłał rysunki z wymiarami, ale nie mogę znaleźć. Może mam je na starym dysku, poszukam jeszcze.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 17
Techniki modelarskie 46

Podobne wątki