• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

HUBET Wasyliszki S.A.

OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
Czy to hit to się okaże jak już ułożysz coś zamówił... ;)
Ta drobna kostka mogłaby być niezła, ale mam wrażenie że na peronach była układana bardziej misternie niż na wrocławskich chodnikach... Muszę namierzyć taki peron w rozsądnej odległości od Wrocławia albo węglówki.
Póki co dwie zapowiedzi w zerówce:

_20180508_080207.JPG

_20180508_075905.JPG


A skoro o węglówce mowa to ilekroć jestem w Cekcynie (a ostatnio dość często...) dręczy mnie zrobienie czegoś większego. Na przykład takiego wiaduktu:

_20180508_080805.JPG


I na koniec osobliwe wykorzystanie kręgów studziennych...

_20180508_080856.JPG
 

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.509 31 1
Jutro będę we Wrocławiu, jak mi się napatoczy jakiś łuk to zobaczę jak sobie z tym poradzili. Mam zdjęcie łuku drogi ale z torami, więc to nie to.

Zobacz załącznik 571384

Tak czy siak - jeśli ktoś ma drogę która zakręca i chce ją wybrukować - może przysłać rysunek albo opis a ja zaprojektuję, odleję, sprzedam i będziemy zadowoleni :)
Robienie takich rzeczy w ciemno trochę moim zdaniem mija się z celem - gdybym zrobił elementy do budowy drogi o szerokości X i promieniu Y to szansa że komuś to akurat będzie pasować będzie wściekle mała.
Drogi po łuku układane są mniej więcej tak, że co jakiś czas robi się załamanie. Kostki lecą cały czas równolegle.

Dwa przykłady oryginalnej i niezniszczonej łukowej nawierzchni - ul. Sztabowej we Wrocławiu.

1. https://goo.gl/maps/WdWtKzH69VL2

2. https://goo.gl/maps/kjEVDwMZZKF2

Zatem można ewentualnie zrobić moduł skośnego połączenia, np. pod kątem 5st.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
Hubert, relikty takich peronów są w Chełmży- fragmencik i Kowalewie Pomorskim-większa kostka. Mam gdzieś fotki, muszę pogrzebać. Ładna mozaika jest w Ścinawce Średniej.

To miejsce kultu religijnego to gdzie?
Już pewnie kiedyś Cię pytałem, ale nie skusił byś się na taki drobiazg?
DSC_0986.JPG DSC_0988.JPG DSC_0985.JPG
 
OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
Naród kupuje odlewy, to się państwo wozi na daczę... ;)
Pomierz jak będzie okazja. Ciekawa sprawa. No i następnym razem będziesz mógł napisać "pamiętasz rysunki które Ci wysłałem"... :)
 
OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
Informacyjnie: możliwe że w przyszłym tygodniu sklep będzie wyłączony z powodu przenosin na inną platformę.
 
OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
Sklep przeniesiony. Przy pierwszej wizycie należy utworzyć nowe hasło używając opcji "zapomniałem".
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Bruk w skali 1:220 - przekazany przez Huberta do testu - nie wystarczyło na cały wiadukt - mam nadzieję, że po dokupieniu pokryta zostanie całość. W tle na pierwszym zdjęciu pięciozłotówka. Niestety nie udało się w 100% zamaskować łączeń pomiędzy płytami ale i tak myślę, że nieźle to wygląda.

IMG_6320.JPG


IMG_6321.JPG


IMG_6323.JPG
 
OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
Był taki plan żeby zasiąść gościnnie u pana Ryszarda i podpisywać fiszki ale ostatecznie może nie wyjść. A szkoda, bo świętego Marcina za pasem, a Ty naobiecywałeś tych rogali....
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 17
Techniki modelarskie 46

Podobne wątki