• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

HUBET Wasyliszki S.A.

OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
Przymiarka do nawierzchni z kamieni polnych...na zdjęciu pierwsze próbne odlewy z malutkiej dwupłytowej foremki, stąd bąbloza. Ciężko to odpowietrzyć. Test wyszedł obiecująco. Idea jest taka, że nawierzchnia będzie w formie sześciokątnych modułów o wymiarze około 1.2 m w 1:1 (w H0 ok. 13 mm).

kicikici.jpg
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Hubert,
Czy masz pomysł jak to kłaść, żeby nie było widać szpar. Może zalewać to mleczkiem gipsowym, abo kłaść na mokry gips. I czy dobrze rozumiem, że tego nie będziesz barwił na betonowy kolor?
 
OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
Zrobiłem "fugi" między kamieniami na tyle głębokie, żeby - przynajmniej teoretycznie - dało się po wybarwieniu zasypać je jakimś pyłem. Wtedy połączenia płyt powinny zniknąć.
Najważniejsze było wykombinowanie takiej nawierzchni która umożliwi ułożenie drogi o dowolnej szerokości, z dowolnym profilem poprzecznym (płaski plac albo wysklepioną drogę) i w miarę niepowtarzalnym wzorem. Niezbyt duże sześciokąty wydają się być do tego idealne, choć podział na małe elementy jest też plusem ujemnym.
Płyty będą dostępne jako białe i szare.

Mam jednego chętnego do testów, sam jestem ciekaw co z tego można zrobić :)
 
Reakcje
1.731 13 0
Nie kładłem jeszcze twoich płytek więc nie wiem o czym piszesz...... Trawka miedzy płytki ? Chyba ,że na obrzeżach drogi.. Jeśli zaś chodzi o fugi z pyłu, to mam swoje patenty...Na pewno nie piasek :)
 
OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
Chwilę mi zajęło przypomnienie sobie gdzie jeszcze widziałem taki drobny chodnik z płyt 20x20 z infułami takimi jak te na wrocławskim chodniku. Na zdjęciach chodnik w Kielcach i peron w Wierzchucinie.

_20171125_161246.JPG
_20171125_161533.JPG
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Mam pytanko do autora. Ta betonowa bariera drogowa typ 1 w skali 1:87 ( ło ta ) to jaką długość ma to poziome przęsło? Pytam dla pewności.
Drugie pytanko - bardzo to kruche (i ewentualnie łamliwe) jest?

PS. Formularz kontaktowy mi nie działa na stronie sklepu. Klikam "Wyślij" i pupa. Okno nie znika, nic się nie wysyła. Dlatego tu zapytuję.

Pozdrawiam.
 
OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
Na ósmej stronie są rysunki które zrobił @KoVaL :)
Deska ma w H0 ~23 mm.
Owszem, to jest kruche. W końcu to gips... Ale przeżywa transport pocztą, więc nie jest tak źle...
Co do formularza to nie wiem na czym polega problem, i teraz nie sprawdzę.
Jestem w strasznie ciemnodupnym niedoczasie...
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
OK, dzięki. Dobrze, że zapytałem, bo myślałem, że typ1 ma u ciebie w modelu 2,9cm [250cm (1:1)] - bo akurat takowe są w realu u mnie.
Widać ten typ 1, to nie tylko 200cm jak kolega narysował ( TU ) - Są też 250cm.

(reszta wymiarów na tym rysunku jest taka jak u mnie w realu - różnica jest tylko na długości przęsła).
Może ci się przyda ta informacja do poszerzenia oferty o kolejny wariant :)
Dodam też (bo na linkowanym rysunku nie widzę) że wysokość słupka ponad glebę namierzyłem na jakieś +/- 65cm. Ale one generalnie różnorako wystają.
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 17
Techniki modelarskie 46

Podobne wątki