• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

HUBET Wasyliszki S.A.

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#43
Korytka pędniowe okolice dworca w Dąbrowie Górniczej:

korytko pędniowe.jpg
...i pokrywy i korytka są solidnie zbrojone:

korytko pędniowe 1.jpg

Dobrze dopasowane:

korytko pędniowe 3.jpg korytko pędniowe 4.jpg korytko pędniowe 5.jpg

Wymiary konstrukcji w mm:

korytka pędniowe wymiary.jpg

Całość przeważnie wkopana w grunt na 4-5 cm.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#44
To są korytka na linki pędniowe zwrotnic?
Korytka pędniowe okolice dworca w Dąbrowie Górniczej
Jesteście tego pewni? Moim zdaniem to są korytka kablowe, nie pędniowe. Nie widzialem jeszcze pędni w takich korytkach wzdłuż torów, zwykle są albo napowietrzne na słupkach (nie są przykryte), albo podziemne, w kanałach stalowych. Koryta betonowe do pędni spotkałem tylko jako przejście pod drogą.
 
OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#46
Dużo sobie obciąć za to nie dam, ale jestem prawie pewien że raz czy drugi widziałem w takim betonowym korycie druty. Może to był początek/koniec jakiegoś przepustu, nie mam czerwonego pojęcia. Na pewno zazwyczaj widziałem jak sobie radośnie biegną do semaforów świetlnych, więc powinienem był raczej nazwać je kablowymi, mosz recht.

Co nie zmienia faktu że to wściekle fajny okołotorowy akcencik.
@Adam Okuń - wielkie dzięki za pomoc.
 
OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#52
Myślę że więcej jest takich którzy chcą. Jak będziesz miał wolną chwilę to zmierz i cyknij kilka fotek. Niejeden skorzysta, nawet jeśli ja ich nie zrobię.
Były jeszcze inne rodzaje: http://www.bazakolejowa.pl//index.php?dzial=stacje&id=893&&okno=galeria&photoid=13780&uid=0

(wydaje mi się że te które stoją w głębi koło dworca są niższe niż te na peronie)
Jeśli nic się nie wydarzy to będę w okolicy niedługo - może uda się zmierzyć.
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#53
Myślę że więcej jest takich którzy chcą. Jak będziesz miał wolną chwilę to zmierz i cyknij kilka fotek. Niejeden skorzysta, nawet jeśli ja ich nie zrobię.
Jeżeli chodzi o takie, jak z mojego zdjęcia wyżej, to dzisiaj się tam wybiorę po robocie i z wieczora wrzucę tutaj. Niech będzie dla dobra ogółu :) W odróżnieniu od tych, które kolega zaprezentował są prostsze bo okrągłe. Widziałem takie na kilu dworcach więc raczej nie jest to miejscowa radosna twórczość.
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#54
Dobra byłem. Sorry za hukowe zdjęcia ale z komórki. Rysunek wydziargałem w paincie na szybko więc nie śmiać się. W sumie skomplikowana figura geometryczna z tej donicy to nie jest:

IMAG0270.jpg


IMAG0271.jpg


IMAG0274.jpg


donica PKP.jpg


Głębokość wewnątrz zaznaczyłem przerywaną (domniemana) - nie wiem jaka jest bo donice są zasypane ziemią, a nie miałem jakiegoś druta by wbijać. Z drugiej strony to nie ma się co chyba nad tym co rozwodzić, bo nawet jak by to powstało w miniaturze to nie po to, by puste stać.

Donice różnią się wysokością mierzoną od poziomu peronu +/-5cm na wysokości w zakresie 25cm - 30cm (ale wygląda na to, że nie są zagłębione w gruncie bo przecież nikt by chyba w płytkach chodnikowych kółek nie wycinał).

Pozdrawiam z linii nr 7.
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#55
..a nikt Cię nie zaczepił? Bo mnie przy korytku zagadnął starszy pan pytając czy jestem z kolei czy ze służb :ninja: I obserwował do samego końca (dobrą godzinę tam sobie fotografowałem składy). Ciekawe czy numery wozu spisał...
 

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#56
Co stacja to inny wzór kwietników:

IMG_7853.jpg


W tym konkretnym przypadku Krosno Odrzańskie.
Hubert czy podjąłeś ostatecznie decyzję o wdrożeniu do produkcji kanałów kablowych (a przynajmniej samych pokryw, bo korytko można pojechać jako jeden podgrawerowany pasek z lasera) a jeśli tak to kiedy ewentualnie przewidujesz wypust? Robimy nowy układ sygnalizacji na przebudowywanym p.o. Kaczorowo i fantastycznie by się wpisał taki detal (jeśli nie będę musiał wydziergać szafki ).
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#57
..a nikt Cię nie zaczepił? Bo mnie przy korytku zagadnął starszy pan pytając czy jestem z kolei czy ze służb :ninja: I obserwował do samego końca (dobrą godzinę tam sobie fotografowałem składy). Ciekawe czy numery wozu spisał...
Tutaj nie bo z peronu nie schodziłem. Za to w Klementowicach (Linia 7) jak łaziłem po torach w okolicy magazynu (tory już nie używane - zresztą magazyn też) to od nastawni leciał do mnie koleś wykrzykując coś po drodze. Podejrzewam, że maszynista z przetaczającego się wolno byka dał mu cynk. Zwinąłem się po angielsku zanim doleciał. W sumie dobrze że się wydzierał, bo z daleka wyczaiłem, że będzie akcja. Na drugą wizytę umówiłem się "oficjalnie" (kolega zna drugiego nastawniczego) więc już potem dali mi spokój. A mierzyłem sobie to i tamto.... (oni myślą, że złomiarze się kręcą).
 
OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#59
Hubert czy podjąłeś ostatecznie decyzję o wdrożeniu do produkcji kanałów kablowych (a przynajmniej samych pokryw, bo korytko można pojechać jako jeden podgrawerowany pasek z lasera) a jeśli tak to kiedy ewentualnie przewidujesz wypust?
Podjąłem póki co ostateczną decyzję w kwestii zrobienia próby. Chcę zrobić komplet, bo to wściekle ładny makietourozmaicacz. Wirtualnie wszystko gotowe, w weekend lub zaraz po powinienem móc pokazać kilka nowości, choć mam teraz jesień średniowiecza.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 17
Techniki modelarskie 46

Podobne wątki