• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

HUBET Wasyliszki S.A.

viator

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#21
Trylinka śliczna! Broń Boże szlifować, wygląda dokładnie tak, jak powinna wyglądać po ćwierćwieczu użytkowania podrzędna droga ułożona na jak zwykle byle jakim i źle zagęszczonym podłożu zamiast podlewki (cement oczywiście ukradli)... i tak trzymać!

...ofiary z dziewic składane na stole wibracyjnym...
Ciekawe co na to dziewice, słyszałem o różnych urządzeniach bateryjnych ale stół wibracyjny to chyba nadmiar, hmm, rozkoszy... :ROFL:
 
K

KNG

Gość
#22
To, że jest to wynalazek z przedwojnia, to wiedziałem dosyć dawno, ale i tak wielu kojarzy się z głęboką komuną.
Oryginalna trylinka wygląda w ten sposób.
http://i3.fmix.pl/fmi1731/53b71e230013be354ba1e172
Zdjęcie stąd:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?s=e4870133f92bb21182b1ee874382ef71&t=472239
Obecnie oryginalną trylinkę można sobie pooglądać na Białorusi, Ukrainie i czasem w Polsce podczas gruntownych remontów dróg, gdy uda się ją odkopać spod warstw asfaltu.

Pozdrawiam serdecznie i betonowo.

ksiezyc_nad_gieesem ...
 
OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#23
Tak, tak, z broszurek Trylińskiego wynika to jednoznacznie, zresztą tu i owdzie widuje się jeszcze tę oryginalną.
Jak komuś się zachce to sobie może namalować wzorek. Czemu nie.
 
OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#27
Płyty chodnikowe na razie jeszcze są pieśnią przyszłości. Póki co nie pomagają destylaty H2O ani ofiary z dziewic składane na stole wibracyjnym, możliwe że po prostu płytki o grubości 0.8mm są za cienkie.
Wychodzi na to że to nie płyty są za cienkie, tylko dziewice miały jakąś ukrytą wadę...

Tak wyglądają chodniki w akceptowalnej wg mnie jakości Ułożone na sucho, bez wyrównywania spodów):

Chodniki_H0_01.jpg


Na zdjęciu od góry:
- półtorametrowy chodnik z płyt 50x50
- chodnik z płyt 35x35 ułozonych 'w cegiełkę' o szerokości 115cm
- chodnik z płyt 35x35 w karo, o szerokości 150cm.
Wymiary oczywiście w 1:1
Zdjęcie pokazuje całe "zestawy startowe" jakie można sobie kupić za jedyne 9zł do sprawdzenia czy komuś będzie się chciało bawić w grubsze brukarstwo.
Zestaw płyt 50x50 zawiera 60-65 płyt, w tym 8-10 połówek.
Komplet płyt 35x35 składa się z ok.95 płyt, oprócz podstawowych kwadratowych płyt jest w nim również 20 infuł, 2 połówki, jedna płyta narożna i jedna 25x25.
Poniżej widać dwa sposoby układania narożników - po prawej u góry wersja z płytą narożną. u dołu narożnik z dwóch infuł i płytki 25x25:

Chodnik_H0_35x35_01.jpg


Poza tym można zamówić elementy odwodnień widoczne poniżej:
- elementy ścieku skarpowego (10 zł/20 szt)
- prefabrykaty ścieku drogowego do odwodniania pasa drogowego - kolebkowe 50x60 i trójkątne 33x50 w cenie 12zł za 50 szt
- elementy odwodnienia placów, ścieżek rowerowych, chodników itp (to te najmniejsze bzdynki) - 9zł/50szt.
Odwodnienia powstają w małych partiach, więc czas oczekiwania na zamówienia zawierające te elementy może być nieco dłuższy.

Odwodnienie_H0_01.jpg


Mam kilka pomysłów na następne prefabrykaty (koryta do rowów, wyloty drenów, głowice przepustów żelbetowych, ściany oporowe) ale jeśli komuś się marzy coś ciekawego i możliwego do zrobienia to niech proponuje.
Dotyczy to też ewentualnego zapotrzebowania na zrobione już rzeczy w innych skalach.

Stay tuned :)
 

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#28
Pięknie się to zapowiada. Wybacz drobną sugestię: spróbuj może do płyt chodnikowych zastosować gips akrylowy? Robiłem z niego cienkościenne elementy i wychodziło - ten specyfik ma znacznie mniejszą łamliwość od zwykłego gipsu. Tyle że drogi jest.
 
OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#29
Tu akurat nie łamliwość była największym problemem tylko odpowietrzanie, ale można spróbować. Jakiś konkretny masz na myśli?
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#31
Ściek trójkątny mi się przypasuje do dioramki jak ta lala. Mam nadzieję, że Wasyliszki nie wykończy Urząd Skarbowy jakimś domiarem albo PIP kontrolą z pupy i oferta będzie dostępna długo ;)
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#33
- a próbowałeś taki patent ; przed wlaniem gipsu - wnętrze formy zwilżyć przy pomocy pędzla (miękkiego włosia) roztworem wody z amoniakiem w stosunku na litr wody 40-50 gram amoniaku
 
OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#34
- a próbowałeś taki patent ; przed wlaniem gipsu - wnętrze formy zwilżyć przy pomocy pędzla (miękkiego włosia) roztworem wody z amoniakiem w stosunku na litr wody 40-50 gram amoniaku
Próbowałem kilku patentów, wybrałem jeden dający zadowalające efekty (może być lepiej i będę próbował), poza tym chyba wolę ładniejsze zapachy... Trafiają się jeszcze bąbelki tu i owdzie ale jednak nie dyskwalifikujące ręcznej roboty w ciśnieniu atmosferycznym.
Hubert, a te najzwyklejsze płyty betonowe na place to nie'e? Nie przewidujesz?
Po lenieniu majowym PW z zamówieniem napiszę.
Już pisałem: nie mam jakiegoś ściśle określonego planu. Sytuacja jest dynamiczna, nie dalej jak wczoraj zostałem wepchnięty na pomysł zrobienia fajnego cosia który może być efektownym urozmaicaczem makiety albo ładunkiem, oby wyszedł. Jeśli chcesz mieć takie płyty ode mnie to je zrobię. Przepust okazał się zajebistością dziesięciolecia i dał Ci status Doradcy z Nosem.
Będą więc płyty.
 
OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#37
[autospam]
Chodzi mi po głowie jeszcze kilka motywów, ciekaw jestem czy zrobienie ich będzie sztuką dla samej siebie...
Na przykład te które widać na tym zdjęciu z www.bazakolejowa.pl :


Po lewej płyty dla Zbyszka, obok coś co czasem mnie denerwowało kiedy biegałem z aparatem - trasy pędniowe z betonowych koryt przykrywane albo specjalnymi pokrywami z podcięciem, albo (częściej) zwykłymi płytami chodnikowymi. Denerwowało dlatego, że szasem kilku brakowało i trzeba było złazić w śnieg pełen niespodzianek. W głębi osobliwość - wąski peron z płyt betonowych. Lepiej go widać tu:

Wściekle wąski, tak na oko ma jakieś półtora metra szerokości.

Peron peronem, pewnie nikomu to na nic, ale te korytka mnie kuszą...
 
OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#39
Nie za bardzo. Nie wydają mi się warte robienia dwuczęściowej formy, a taka by była potrzebna gdyby chcieć zrobić chocby minimalne przegłębienie. Niby można to odpuścić i zrobić z całkiem płaskim wierzchem (w sumie i tak powinno tam być zielsko) ale te misy które pamiętam jak przez mgłę nie były z surowego betonu tylko z czymś w stylu płukanego tynku (a może były zrobione z betonu z grysem i płukane?) więc wymagałyby dodatkowo malowania.
No i czasu na zdobycie kwitów, choćby zdjęć. Może kiedyś.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 17
Techniki modelarskie 46

Podobne wątki