• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

HORNBY Elite + ROCO LokMaus 2: jak to ruszyć?

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
#1
Do Kolegów obeznanych z tematem DCC. Pomóżcie, proszę.

Zachciało mi się podpiąć LokMaus 2 do Hornby Elite aby mieć możliwość łatwego kontrolowania lokomotyw. Chciałem, żeby mój Młody miał swój manipulator w ręce podczas wspólnej zabawy. Obydwa urządzenia używają protokołu XpressNet, więc - jak mniemałem - nie powinno być problemu. A jednak...

Po podpięciu LM2 do HE rozpoczyna się standardowa procedura uruchamiania myszki. Wyświetlacz pokazuje co powinien, wszystkie przyciski świecą przez chwilę, potem gasną (LokMaus niebieski, podświetlane klawisze). I na tym koniec. HE nie przyjmuje poleceń od LM2.

Podpowiedzcie co zrobić, żeby to małżeństwo zostało skonsumowane?

[po chwili] Może używam nieodpowiedniego przewodu? Mam zwyczajny RJ12 6p6c w prostej konfiguracji, żadnych crossów.

20170920_133350.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
sluzbowo

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
#2
Po lekturze materiałów znalezionych w przepastnych czeluściach Internetu dochodzę do wniosku, że pies leży ... pogrzebany pod przewodem. Wygląda na to, że artyści z f-my HORNBY zaimplementowali w swoim - skądinąd fajnym - urządzeniu troszkę starszą technologię, XBus. Zatem do spinania urządzeń w sieć potrzebny jest przewód skręcony. Trzeba więc taki zrobić i spróbować.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 3
DCC 11
DCC 2
DCC 0
DCC 3

Podobne wątki