• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Hobby raum

OP
OP
jacekz

jacekz

Znany użytkownik
Reakcje
1.308 6 0
#83
Założyłem 3 moduły pętli na wszystkich "dworcach ukrytych".
Niestety straciłem możliwość jeżdżenia "na analogu".
Mogę tylko "na digitalu". Więc zaczołem inwestować w dekodery.
W niektóre stare lokomotywy dało się je wlutować, a niektóre NIE.
Ja preferuję jeżdżenie po makiecie, a szczegóły i epoki są dla mnie trzecio rzędne.
Dlatego zbudowałem dużą parowozownię z bocznicami dla wagonów. To na razie zostało jeszcze w analogu.
W niedługim czasie pokażę jazdy pociągów na makiecie.
A teraz zdjęcia.
2016 03 06 (10).JPG
2016 03 06 (12).JPG
2016 03 06 (19).JPG
2016 03 06 (22).JPG
2016 03 06 (24).JPG
2016 03 18  (7).JPG
2016 03 18 (14).JPG
2016 03 30 (8).JPG
2016 03 30 (9).JPG
2016 03 30 (12).JPG
2016 03 30 (13).JPG
 
OP
OP
jacekz

jacekz

Znany użytkownik
Reakcje
1.308 6 0
#84
A teraz niespodzianka!
Odwiedziła mnie ekipa filmowa i na mojej makiecie nakręciła filmik reklamowy dla firmy OTODOM. /można go znaleźć na youtubie/
Scenarzyści posadzili drzewka, zrobili nowe tło, ale spadło podczas oświetlania makiety. /widać je na pierwszym zdjęciu/
Zdemontowali mój warsztat, ale warto było zobaczyć jak się kręci reklamówki.
Zostawili scenografię i możliwość pożyczania malutkiej kamerki.
Teraz zdjęcia z sesji, a potem widoki z mini kamerki.
2016 04 01 (2).JPG
2016 04 01 (5).JPG
2016 04 01 (13).JPG
2016 04 01 (24).JPG
2016 04 01 (46).JPG
2016 04 01 (47).JPG
2016 04 01 (50).JPG
2016 04 01 (51).JPG
2016 04 02.JPG
 
Reakcje
19 1 0
#86
A teraz niespodzianka!
Odwiedziła mnie ekipa filmowa i na mojej makiecie nakręciła filmik reklamowy dla firmy OTODOM. /można go znaleźć na youtubie/
Scenarzyści posadzili drzewka, zrobili nowe tło, ale spadło podczas oświetlania makiety. /widać je na pierwszym zdjęciu/
Zdemontowali mój warsztat, ale warto było zobaczyć jak się kręci reklamówki.
Zostawili scenografię i możliwość pożyczania malutkiej kamerki.
Teraz zdjęcia z sesji, a potem widoki z mini kamerki. Zobacz załącznik 508857 Zobacz załącznik 508858 Zobacz załącznik 508859 Zobacz załącznik 508860 Zobacz załącznik 508861 Zobacz załącznik 508862 Zobacz załącznik 508863 Zobacz załącznik 508864 Zobacz załącznik 508865
Proszę podać link do tego filmu
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#94
Wszystko pięknie, kapitalny tabor kolejowy, ale ta zabawka piwna "Żywiec" :eek: totalnie psuje Twoją makietę i ogrom pracy włożony w jej tworzenie. Wyrzuć proszę tą zabawkę i postaw tam model samochodu...
 

eMPe

Nowy użytkownik
Reakcje
26 1 1
#95
Wszystko pięknie, kapitalny tabor kolejowy, ale ta zabawka piwna "Żywiec" :eek: totalnie psuje Twoją makietę i ogrom pracy włożony w jej tworzenie. Wyrzuć proszę tą zabawkę i postaw tam model samochodu...
Wszyscy znamy ten model, podobnie jak modele furgonów i ciężarówek Poczty Polskiej i pojazdów Orlenu. Wiemy, że - delikatnie mówiąc - dalekie są od doskonałości skali HO w wydaniu Herpy i/lub Rietze (w przypadku Rietze pewnie grono krytyków będzie większe niż w przypadku Herpy). Ale wspomniany model stojący na uboczu i w pozycji bardziej eksponującej naczepę niż ciągnik tylko dodaje klimatu. Powiedzmy sobie szczerze, że laik (chrześniak, szwagier, teść, kolega z pracy, gość zaproszony do domu na sobotnią imprezę) będzie widokiem tego modelu - wkomponowanego w makietę - zachwycony.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#96
Wszyscy znamy ten model, podobnie jak modele furgonów i ciężarówek Poczty Polskiej i pojazdów Orlenu. Wiemy, że - delikatnie mówiąc - dalekie są od doskonałości skali HO w wydaniu Herpy i/lub Rietze (w przypadku Rietze pewnie grono krytyków będzie większe niż w przypadku Herpy). Ale wspomniany model stojący na uboczu i w pozycji bardziej eksponującej naczepę niż ciągnik tylko dodaje klimatu. Powiedzmy sobie szczerze, że laik (chrześniak, szwagier, teść, kolega z pracy, gość zaproszony do domu na sobotnią imprezę) będzie widokiem tego modelu - wkomponowanego w makietę - zachwycony.
Wybacz, ale nie kupuję takiej argumentacji. Dlaczego w takim razie nie postawisz zabawkowej lokomotywy np na bocznicy? Też w tle będzie wyglądała fajnie. A może postawisz zabawkowe domki, czy drzewka? W oddali też będą wyglądały... Skoro tego nie robicie, to nie psujcie takich pięknych makiet i modułów zabawkami. Albo robimy wszystko dokładnie albo wcale...
A szwagier, chrześniak, teść i tego typu osoby i tak nie odróżnią który wagon jest prawidłowy i który numer na wagonie jest dobry, a który nierealny...
 
OP
OP
jacekz

jacekz

Znany użytkownik
Reakcje
1.308 6 0
#97
A ja lubię piwo "Żywiec" i właśnie go popijam.
Model dostałem od kolegi i bardzo mi się podoba. A że trochę za duży, /dlatego nie stoi obok innych/ i to mi nie przeszkadza.
Ja nie jestem modelarzem samochodowym, więc się na tym nie znam. Co w nim jest nie tak?
Jak pisałem wcześniej, że trochę inaczej podchodzę do zabawy kolejką. Nie jestem talibem skali, epoki, nr wagonów.
Buduję i zbieram to co mi się podoba. Mam ~20% wagonów tz. "skrótów", bo na makiecie wyglądają bardziej ralistycznie.
Jak stoisz na peronie, lub przy torowisku i patrzysz na pociąg, to tylko pierwszy wagon jest w skali 1:87, drugi 1:92,5, trzeci 1:100, czwarty 1:120 itd.
Dla mnie wszystkie wagony w pociągu w skali 1:87 wyglądają dziwnie.
No i jeszcze dyskusja, że w składzie jeżdżą wagony o takich samych numerach. A czy ktokolwiek zdołał przeczytać na jadącym składzie numery wagonów?
Wg mnie nie.
A największą frajdę mam, że na mojej makiecie pociągi jeżdżą!, a nie są schowane w pudełkach lub w kompie.
Aktualnie na makiecie jest 14 składów szlak nie jest zapchany.

Modelarstwo ma nam dawać radość.

Jak ktoś będzie w W-wie to zapraszam do siebie.
Aktualnie montuję filmik z przejazdu po makiecie.

Pozdrawiam wszystkich.
 
OP
OP
jacekz

jacekz

Znany użytkownik
Reakcje
1.308 6 0
Nie steruję wszystkimi naraz.
Mam 4 "myszy", w każdej wpisane po 3-4 pociągi, to da się jakoś to opanować.
Maxymalnie steruję 4-5 lokomotywami. Później niektóre wstawiam na ukrytych dworcach, no i na głównym też można coś zatrzymać, a odjechać innymi.
Ale jak przychodzą do mnie koledzy ze swoimi "myszami" i pociągami; swoje zdejmuję i robię tylko za "kierownika ruchu".
Trochę za długo siedziałem przy kompie i oczy mnie rozbolały. Idę dalej modelować górę i miasto na niej.
cześć.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 43
Buduję makietę 11
Buduję makietę 107

Podobne wątki