• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

HOBBY Poznań 2009 - przygotowania, sugestie, ustalenia.

Reakcje
0 0 0
i to juz koniec
 

Załączniki

Reakcje
2 0 0
Komentarz: Czy orientuje się ktoś, kto jest producentem tej trafostacji???
Gdy podszedłem zapytac, p.Leszka akurat nie było.
Wiem od Pana Leszka Lewińskiego że to od A do Z jego własny wyrób, łącznie z przygotowaniem potrzebnej dokumentacji istniejącego w rzeczywistości obiektu.
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
303 0 0
Ikcelos napisał(a):
Komentarz: Czy orientuje się ktoś, kto jest producentem tej trafostacji???
Gdy podszedłem zapytac, p.Leszka akurat nie było.
Wiem od Pana Leszka Lewińskiego że to od A do Z jego własny wyrób, łącznie z przygotowaniem potrzebnej dokumentacji istniejącego w rzeczywistości obiektu.
A mi się wydaje, że to dzieło Tomka Szmita z Wrocławia. Nawet płot to też jego odlew.
Pokazywał ją jeszcze poza makietą na ostatnich warsztatach modelarskich w Poznaniu.
 
Reakcje
1 0 0
Dla mnie też targi były nad wyraz udane. Wszystkim dziękuję za wieczorne spotkania, a niektórym za nawet nocne (poranne :LOL: ). Atmosfera w bursie taka, że "klękajcie narody". specjalne podziękowania dla:

1. Oczywiście moich przyjaciół z Klubu Amerykańskiego:
Damian
Michał
Andrzej
W końcu było nas tylko czterech na wielomilowym szlaku USA, a jednak można!!!!

2. Dla Łodziaków (moich ziomali), ktorzy oczywiście jak zwykle zwarci i gotowi jak zawsze (wielu ich).

3. Huta Mirek - specjalne podziękowania.

4. Tomek (Messer).....a to już cała historia :D


Gorąco pozdrawiam!!!!!
 
Reakcje
48 0 0
Impreza bardzo udana, ale jak już pisałem brak rozkładu trochę popierniczył sprawę, ale.... ;)

Oto kilka fotek. Wrzucę też kilka filmów na jutuba.
 

Załączniki

Mirek555k

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
6 1 4
Witam Was.
Chciałbym przede wszystkim serdecznie podziękować organizatorom za uczestnictwo mojej skromnej osoby w tak wspaniałej imprezie. Szczególne dzięki Krzyśkowi Młodzikowskiemu za możliwość wystawienia mojej małej ekspozycji, która cieszyła się dużym zainteresowaniem i prowokowała do wielu konstruktywnych dyskusji. Jestem rad niezmiernie z osobistego poznania Was wszystkich bez wyjątku oraz pełen podziwu dla Waszej pracy i zaangażowania w słusznej sprawie.
Pozdrowienia z Podlasia
Mirek Kudrycki
 
Reakcje
1 0 0
I jeszcze dorzucam zdjątko naszej "bandy". Sorry za jakośc ale robiła nam "pani" sprzątająca po nas więc trza wybaczyć. Na zdjątku dodatkowo nasi pomocnicy, bez których by nam było ciężko się rozłożyć, złożyć i i jeżdzić całe 2 dni. Czyli od lewej Krzysztof-syn Andrzeja, Tymoteusz syn Damiana (Mariusza).
 

Załączniki

Reakcje
48 0 0
Jeżeli chodzi o sugestie to:
Ten podwójny łuk wyjeżdżając w "prawo" (od strony publiczności) z Ostrowa miał zdecydowanie zbyt mały promień, wręcz tramwajowy. Nawet ICE Roco wykolejał się tam, a co dopiero jak ktoś przywiózłby jakiś parowóz nie fabryczny o ukałdzie osi powiedzmy 1'E albo 1'D1...
 

nohab

Znany użytkownik
Reakcje
543 115 2
a co dopiero jak ktoś przywiózłby jakiś parowóz nie fabryczny o ukałdzie osi powiedzmy 1'E albo 1'D1...
Oprócz krótkich prezentacji na makiecie, nie widziałem, żeby ktoś jeżdził takim
modelem całą imprezę.
Nawet ICE Roco wykolejał się tam
Myślę, że była niedokładnie dobrana prędkość obu połączonych składów.
Ale to musi wyjaśnić właściciel.
 
Reakcje
48 0 0
nohab napisał(a):
a co dopiero jak ktoś przywiózłby jakiś parowóz nie fabryczny o ukałdzie osi powiedzmy 1'E albo 1'D1...
Oprócz krótkich prezentacji na makiecie, nie widziałem, żeby ktoś jeżdził takim
modelem całą imprezę.
Nawet ICE Roco wykolejał się tam
Myślę, że była niedokładnie dobrana prędkość obu połączonych składów.
Ale to musi wyjaśnić właściciel.
To, że tym razem takiej maszyny nie było nie oznacza, że nie będzie. Poza tym makieta modułowa (lub segmentowa jak niektórzy mówią) powinna właśnie być realistyczna (łuki min. 150m w 1:1, a nie tramwajowe).

Co do ICE to prawie każdy wagon na łuku wypadał.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.057 140 0
krzychu12231 napisał(a):
To, że tym razem takiej maszyny nie było nie oznacza, że nie będzie.
Tylko, że właściciel takiej lokomotywy powinien być świadomy, że jego lokomotywa może mieć problemy z przejechaniem pewnego odcinka.
Układ makiety byl znany... Właściciel chyba zna możliwości swego taboru i wie, że np. po łuku rzędu 150cm to dany tabor się będzie wykolejał.
krzychu12231 napisał(a):
Poza tym makieta modułowa (lub segmentowa jak niektórzy mówią) powinna właśnie być realistyczna (łuki min. 150m w 1:1, a nie tramwajowe).
Co do ICE to prawie każdy wagon na łuku wypadał.
Czy w oryginale ICE śmiga po łukach o takim małym promieniu?
Rozumiem chęć przewietrzenia swego ulubionego taboru, ale niech właściciele taboru nie mają pretensji do właścicieli modułów, że ci użyczyli im niewłaściwego szlaku - nie dość, ze mały promień to jeszcze w większości bez druta ;)
Że o "realiźmie" nie wspomnę, nawet symbolicznym.
 
OP
OP
Młodzikowski

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.208 8 0
Ten łuk zostanie zlikwidowany ;) Znajduje się na "przejściówce" Nemo. Ponieważ przed Hobby zabrakło mi już czasu na przebudowę - zostanie poprawiony w ciągu najbliższego roku.
A na łuku wykolejał się tylko jeden wagon z ICE. Reszta jakoś sobie radziła :D
 

Podobne wątki