• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

HOBBY 2014

Reakcje
16 0 0
To i ja podzielę się wrażeniami. Uczucia mam podobne do większości. Pustki w porównaniu do lat wcześniejszych. Zdziwiło mnie to tym bardziej, że wychodząc do kas stały długie kolejki (na PGA jak się później okazało). Stoisk też ubywa i ogólnie bieda. Co z tego, że fajna makieta skoro otoczka marna. Wychodząc czułem się zawiedziony i przy takiej frekwencji nie zdziwię się jak za rok będzie jeszcze gorzej. Na koniec - tak ku pokrzepieniu serc - kilka zdjęć.
 

Załączniki

TMF

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
Dziękujemy wszystkim
za odwiedzenie naszego stoiska
na HOBBY 2014


Jest nam niezmiernie miło ,że mogliśmy się spotkać osobiście z obecnymi jak przyszłymi naszymi klientami, to były naprawdę miłe rozmowy i mile spędzony czas.

Pozdrawiamy
Tomek Żak, Tomek Małkowski

D1.JPG D2.JPG D3.JPG D5.JPG D6.JPG
 

MeteorKKR

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
216 8 0
Bonus do imprezy i całych Targów.
Jak co roku w ramach Targów Hobby w Poznaniu, odbywały się Mistrzostwa Polski Modeli Kolejowych. Była to już ich XIV edycja.
Miło mi donieść, iż w kategorii A1 czyli modeli pojazdów z napędem, zbudowanych od podstaw 1 miejsce zdobył model naszego klubowego kolegi - Sławka Dzierżka - Pt47-93 z tendrem 33D48-21(y)
Model Sławka zdobył 99 punktów na 100 możliwych oraz dodatkowo tytuł "Polski Model Roku 2014" (y)

Kilka zdjęć zwycięskiego modelu :rolleyes:
20140613 041.JPG


20140613 078.JPG


20140613 068.JPG


20140613 069.JPG


20140613 070.JPG


Zwyciężca we własnej osobie ;)
20141026_122.JPG


20141026_125.JPG


Naprawdę bardzo miło jest wiedzieć, że są wokół nas pasjonaci potrafiący zbudować takie cuda własnymi ręcami ;)(y)
Gratulacje Sławku (y)
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.156 42 1
Super ! A jakieś zdjęcia konkurentów i dioram ?
Kategoria C3 - I miejsce + Tytuł Junior Model 2014: Diorama „Kolonia Zielecka” - SKMK Sopot
Autor: pwel :)
Kolonia.jpg

Kolonia2.jpg


Kategoria C3 - II miejsce: Diorama „Gdynia - Krykulec” - SKMK Sopot

Niestety nie mam zdjęcia tej dioramy z targów w Poznaniu, dlatego załączam fotki z innej wystawy.
Krykulec_01.jpg

Krykulec_02.jpg

Krykulec_03.jpg

Krykulec_04.jpg

Dodam, że koledzy z SKMK Sopot zdobyli jeszcze:
Kategoria C5 - I miejsce + Tytuł POLSKI MODEL ROKU 2014 - "Dworzec Kaliska"
Kategoria C3 - I miejsce - Diorama "Fragment miasta"

Wszystkie wyniki IX Mistrzostw Polski Modeli Kolejowych: tutaj
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.062 140 0
Kategoria C1 - I miejsce: Piotr Ciechociński, "Most kolejowy w Malborku H0", 98,3pkt.

Długość: 1205 mm
Szerokość: 125 mm
Wysokość: 203 mm

DSC05548.1.jpg
DSC04131.7.jpg
DSC04035a.jpg


p.s. niezrzeszony w żadnym klubie
 
Ostatnio edytowane:

MeteorKKR

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
216 8 0
Cieszę się, że dałem info i jest taki duży odzew innych - myślę, że warto rozgłaszać takie perełki jakie tworzą Ci którzy wśród nas są, bo zaiste jest się od kogo uczyć i kogo naśladować (y)
:cool:
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.156 42 1
Trasa Jarków - Podgórki Podgórki - Ogrody

Miłgo oglądana

jest to pierwsza wersją "tak na szybko" okrojona i wrzucona
Super, że powstał taki filmik - można z ciekawej perspektywy obejrzeć prawie całą makietę. A ja czekałem na kolegę bstok70 z kamerką, miał tylko poprowadzić planowy pociąg ... i się nie doczekałem.
Nie to żebym się czepiał, ale na filmiku dokładnie widać, że w kilku miejscach latarnie zwrotników są odwrotnie założone ... no chyba, że są one nieruchome i tak to ma pozostać.
 

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
Gdybyś miał lepszy wiadukt, pewnie byłoby pierwsze, zieleń masz ładniejszą od wszędobylskiej Heki :)
Karol dzięki za miłe słowa.:)
Co do samego wiaduktu też myślę że mógł by być lepszy. To pierwszy tego typu obiekt, który się pokusiłem zbudować samemu z tego co maiłem na szybko w mojej pracowni. Przyznam się wam że skrzynka od podstaw do końca powstawała prze lekko ponad tydzień(popołudniami). ;)
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
A ja czekałem na kolegę bstok70 z kamerką, miał tylko poprowadzić planowy pociąg ... i się nie doczekałem.
Tego, że nie dotarłem do nitki sopockiej nie mogę sobie darować. Przyszedłem aby nakręcić ale akurat nie było Ciebie. Nakręciłem więc fragmencik filmu z jeszcze innej perspektywy. Wszystko wkleję ale potrzebuję jeszcze chwili. Mam bardzo wolne łącze internetowe i wrzucanie filmów na Youtube trwa godzinami. Poza tym muszę teraz "odpracować" mój ten wspaniały, regenerujący, odmładzający, błogi, radosny i do diaska za krótki, poznański mikro urlop.
PS W wątku "Mój tabor" pojawiło się kilka wypowiedzi jakoby Hobby w Poznaniu było zebraniem towarzystwa wzajemnej adoracji nie zwracającego uwagi na potrzeby widzów i innych modelarzy. Myślę, że dla większości uczestników to stwierdzenie jest bardzo krzywdzące. Tegoroczna makieta modułowa zrzeszyła kluby z całej Polski. Nie wszystko się udało tak, jak by się chciało, gdyż zaistniały problemy techniczne, których nie dało się "przeskoczyć". Powstało jednak 380 metrów modułów, które stanowiły swoistą wystawę dzieł sztuki z różnych szkół!! (A przecież dobrze widzianym jest chodzenie do różnego rodzaju galerii aby podziwiać tam wystawione eksponaty). Samo to stanowiło wielki walor. Analizując oceny Widzów z poprzednich lat, część z nas starała się nawiązać kontakt z publicznością (omawialiśmy zasady ruchu na stacji, komentowaliśmy zachowanie pociągu prawdziwego i modelowego w razie rozerwania składu, tłumaczyliśmy dlaczego pociąg nie "popyla" bez opamiętania tylko toczy się z adekwatną do skali prędkością itp). I tu dużo racji miały te osoby, które zwróciły nam uwagę w zeszłym roku. Sporo bowiem osób zatrzymywało się i słuchało. Ale nie były to dzieci, lecz ich rodzice, którym często "płonęły oczy". Tworzenie "teatrum" kosztuje jednak trochę czasu i jest możliwe gdy wszystko działa jak w zegarku - czyli wszyscy są na czas na swoim stanowisku. Pełnienie owych obowiązków powoduje, że czasem nie ma tego czasu. W zeszłym roku PMM przygotowało pewną formę przedstawienia (prezentacji) na temat zasad prowadzenia ruchu pociągów. Było ciekawie ale również nie dla dzieci, dla których "plastikowe" kolejki w wersji junior stanowiły największą atrakcję. Tak było i w tym roku. Obok galerii z często wybitnymi dziełami sztuki (mogę tak pisać, bo nie było tam żadnego mojego modułu) stał "tort" z kolejką jeżdżącą w kółko.
Podsumowując. Wasze Koledzy uwagi nie są w żaden sposób ignorowane. Zainteresowanie małą koleją zmniejsza się jednak wraz ze zmniejszającym się zainteresowaniem ludzi dużą koleją. Poza tym hobby jest czasochłonne, a w dzisiejszych czasach na nic nie ma czasu. Wydaje mi się, że galeria sztuki musi być, ponieważ wtedy rodzice dostrzegają w tych dziełach czyjąś pasję, a pasja to nie jest już powód do wstydu. Przestają więc tłamsić w sobie ukryte marzenia z dzieciństwa. Ogrom przedsięwzięcia wskazuje na to, że dużo jest osób pozytywnie "zakręconych", co zmniejsza poczucie nieuzasadnionego wstydu u tych, którzy skrywają swoje zamiłowanie do kolei czy modelarstwa. Nie tylko najmłodsi są ważni. Nie mniej ważni są rodzice (Ba! Żony w szczególności!) ponieważ na tak zajmujące hobby potrzeba czasu i pieniędzy. Ponadto dziecko, które zaczyna przygodę z modelarstwem potrzebuje wzorca, najlepiej rodzica, który będzie uczył cierpliwości, staranności i doceni wkład pracy, a może i razem coś zrobi. W moim odczuciu impreza typu Hobby to pokazanie potencjału poprzez ukazanie kunsztu twórców. Zgadzam się, że powinna być jak najbardziej (ale i w miarę możliwości) otwarta dla ludzi. Rola utrwalania pasji spoczywa jednak na modelarniach, warsztatach i rodzicach. A w ogóle to myślę, że wszystko jest wciąż w fazie docierania się i adaptacji do zmieniających się oczekiwań widzów. Wierzę, że będzie coraz lepiej.
 

gemol

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 13 0
Kilka słów nt. Mistrzostw. Poziom tegorocznych prac stał na bardzo wysokim poziomie, co cieszy. W kilku przypadkach komisja sędziowska miała spory orzech do zgryzienia, gdyż ocena polega na znajdowaniu błędów w sztuce i niezgodności z dokumentacją, a tych ciężko było się dopatrzeć. Przy niektórych modelach ta dokumentacja mogłaby być ciut lepsza, co rozwiałoby wątpliwości sędziów i podniosło noty. Na notach kilku prac zaważyły detale, których brak znacząco wpływał na realizm, lub nieznajomość budowy - to w przypadku pięknie wykonanego parowozu, w którym obie strony układu parorozdzielczego i kół były obrócone względem siebie o niemal 180 stopni.
 

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
Co do samych targów... Gdyby nie wielka makieta która się ciągnęła, ciągnęła i ciągnęła było by nudo. Bardo mało stoisk żeby dokonać zakupów. Najciekawsze modele moim zdaniem zaprezentowała firma TMF ( do dzisiaj nie mogę spać z wrażenia ;)). Jeszcze kilka słów na temat makiet... Bardo spodobała mi się żwirownia Roszków którą na żywo widziałem pierwszy raz oraz jestem pod dużym wrażeniem wielkości Głuszycy.
Poniżej kilka zdjęć mojego autorstwa a cała reszta w linku poniżej:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.997990310226989.1073741865.559108027448555&type=3
DSC_1178 (Kopiowanie).JPG
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 18
Imprezy 7
Imprezy 304
Imprezy 37
A
Imprezy 12

Podobne wątki