• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

HOBBY 2014

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
#1
Czy podczas tegorocznego Salonu Hobby będzie wystawiana na wzór lat poprzednich jakaś makieta kolejowa?
Jakoś cisza w tym temacie a na stronie MTP też nic nie można wyczytać ?
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#5
Witam miło :). PANOWIE!! To co będzie w tym roku, to jest wielka sprawa!! Doszło bowiem do połączenia makiet szlaków i stacji kilku największych Klubów Modelarskich z Polski. To już nie są tylko gościnne występy modułów ale całe dyrekcje kolejowe, z własnymi regulaminami i zasadami prowadzenia ruchu pociągów. Ja osobiście jestem zachwycony, że doszło do przyjaznego porozumienia między klubami. Podobna impreza (także na ogromną skalę) odbyła się w 2010 - wtedy także chyba ostatni raz występował publicznie Międzychód jako ogromna stacja węzłowa. Tym razem stacją taką będzie Chocicza. Niezwykle aromatycznego "smaczku" dodaje fakt, że w związku z dużym obciążeniem ruchowym w tym roku funkcjonować będzie stacja pomocnicza Herbertów. Stawiam na wielką przygodę i nową erę w kontaktach międzyklubowych. Wygląda na to, że ogromne obciążenie logistyczne powoduje, że imprezy na tak wielką skalę zdarzają się raz na 4 lata.
 

Załączniki

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#7
Czy można coś więcej dowiedzieć się na temat tej dużej węzłowej stacji Chocicza? Plan makiety jest IMPONUJĄCY !
Sam jestem niezmiernie ciekaw. To strzeżony tajemnicą projekt HAZERO - niespodzianka. A i Lubosina mocno zmieniła się od zeszłego roku (jak podejrzałem na Martelu). Myślę, że i Herbertów mógł także się zmienić. Jadę z wypiekami na twarzy.
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.156 42 1
#8
Hmm, no cóż, skoro to tajemniczy projekt to zaczekamy i zobaczymy na Hobby :), aczkolwiek jedno jeszcze pytanie mi się nasuwa: Czy Chocicza jest (będzie) odzwierciedleniem oryginału? ---> klik
 
Reakcje
6 0 0
#9
To strzeżony tajemnicą projekt HAZERO - niespodzianka.
Demonizujesz Michale :). Faktycznie z nowości będzie Chocicza (prawie jak w oryginale), "podgoniona" Lubosina, skończony Herbertów oraz baza paliw we Wnukowie, którą Darek zdążył pokazać w Piotrkowie. Plan jest taki aby prowadzić wspólne pociągi pomiędzy nitkami wg wspólnego rozkładu jazdy, każda nitka odpowiada za swoją część, ma swój personel, tabor i wewnętrzny rozkład jazdy, zobaczymy jak pójdzie nam w praktyce.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#15
Pewnie podpadnę, że nie zachwalam wszystkich stacji ale..... Bardzo ważnym powodem, dla którego musicie przyjechać jest także i to, że udostępniona zostanie oglądaniu największa na naszej sieci kolejkowej stacja rozrządowa - Sarepska Huta. W chwili obecnej ma już tarczę rozrządową i jest chyba ukończona w 100%. Tutaj link do filmiku jak stacja ta wyglądała w 2010 roku z okien samochodu jadącego wzdłuż linii Ligota-Sarepska Huta. Kto nie przyjedzie - ten gapa :p
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 18
Imprezy 7
Imprezy 304
Imprezy 37
A
Imprezy 12

Podobne wątki