• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

HOBBY 2010 - propozycja

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.210 8 0
#1
Witam.
Nie wiem jak zacząć, więc przejdę do konkretów, a na koniec zostawię swoje przemyślenia ;)

Pojawiła się propozycja WSPÓLNEJ zabawy w roku przyszłym. Wspólna impreza - pod "szyldem" PZMK. Propozycja skierowana jest do wszystkich osób budujących, posiadających moduły zbudowane w różnych "wariantach normowych" oraz modelarzy i kolekcjonerów - jednym słowem miłośników kolei w skali 1:87.
Wstępne ustalenia zakładają budowę nie jednej linii kolejowej, lecz całej sieci linii. Główną stacją węzłową był by poznański "Międzychód". Będąc stacją czterokierunkową, da możliwość rozprowadzenia w różnych kierunkach wspomnianych linii. Każda wyprowadzona linia -zakończona stacją umożliwiającą oblot składu lub też stacją techniczną (szufladą). Po drodze można dodatkowo umieścić stacje i to nie tylko przelotowe ale również węzłowe. Wielce prawdopodobny jest udział gości z Niemiec, a co za tym idzie przejścia granicznego. Ja mam nadzieję, że nie jednego ;)
Ponieważ organizacja imprezy trochę się zmieni (o czym niżej) - jest nadzieja na udział naszych południowych sąsiadów. To zależy jednak wyłącznie od dobrej woli "środowiska krakowskiego".

Termin kolejnej edycji został wstępnie ustalony - będą to tradycyjnie sobota i niedziela 23-24 października 2010. Jednak specjalnie dla nas, MTP udostępni halę w piątek tj. 22.10. W ten dzień była by możliwość zabawy bez publiczności - tylko zgłoszeni uczestnicy. I w ten dzień, zwolennicy zabawy w "prawdziwą kolej" - mogli by nauczyć i pokazać pozostałym "o co biega" :D
Nie oznacza to, że w kolejnych dniach będzie "samowolka". Niestety, jakaś dyscyplina być musi. Jazdy w/g rozkładu z podziałem czasowym na epoki. Przewóz towarów jak na prawdziwej kolei.
Kryterium wykończenia skrzynek - minimum zieleń niska.

Przyjazd uczestników i montaż skrzynek już w czwartek. To również konieczność załatwienia dodatkowego dnia urlopu i problem zakwaterowania z czwartku na piątek.
Jeśli propozycja "chwyci", a odzew "środowiska" będzie ogólnopolski - pojawi się szansa na dobrą zabawę z ogromną makietą.

Teraz moje "dyrdymały" ;)
Mam nadzieję, że okres narzucania bez konsultacji różnych koncepcji przeszedł do historii. Nie chcę tu szukać przyczyn zmian - jest to jednak bardzo obiecujące. Trzymam kciuki, aby ten kierunek został utrzymany.
Co jeszcze mogę napisać. Mogę jedynie zachęcać do wzięcia udziału w planowanej imprezie. Mogę apelować do "krakowiaków", aby zdecydowali się na udział. Jest sporo czasu aby zaplanować udział w innych imprezach. Zaś pogłoski o niechęci do wszystkiego co nie Fremo - okazały się tylko pogłoskami.
W imprezie będzie brał udział Pan Leszek Lewiński - to gwarancja porządku. Jak dla mnie, to również wyciągnięcie przyjaznej ręki. Doceńmy również poczynania na rzecz pogodzenia "środowiska" Pana Ryszarda Pyssy. Jeśli ścisły zarząd PZMK utrzyma "kurs" - to może za jakiś czas .......................

To tyle. Zanim zaczniecie "mieszać z błotem" przedstawioną propozycję - dobrze się zastanówcie :D
Pozdrawiam.
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#2
Moim zdaniem propozycja przednia, choć moje składy i moduły to raczej V epoka, to jazdy składów tej samej epoki jak najbardziej jestem ZA. Trochę nie naturalnie ostatnio na Hobby, wyglądały mijanki elektrowozów z parowozami (niestety też za moją przyczyną).
Co do składów to na pewno z mojej strony ich nie zabraknie, a do swoich modułów w ciągu roku na pewno coś jeszcze dołożę.
 

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#6
Kraków wybiera się w lipcu do Milevska w Czechach więc może się udać. Ale dyskusję na temat wyjazdu podejmiemy wspólnie w klubie.
Co do mnie to:
Jak rozkład ułoży Ciekma to pojadę, nie pozwólcie LL układać rozkładu! ;)
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#7
Super imprezka, zawsze o takiej marzyłem, mam nadzieję że parowozownia Ostrów wreszcie będzie przy jakiejś stacji a nie w szczerym polu - fajnie byłoby miec w miare długa linię z podmianą lokomotyw.
Co prawda tradycyjnie jest konflikt terminów, bo 13-17.X.2010 jest jubileuszowa megafremoimpreza w Zuidbroek w Holandii (6000m2 modułów :)
ale tym razem za Poznaniem przemawia fakt że jest bliżej, a nie dalej jak w tym roku ;)

Co do rozkładu to pewnie będą układać poznaniacy.
 
Reakcje
5 0 0
#10
Ja tez jestem jak najbardziej .....ZA...taką inicjatywą .Fajnie będzie połaczyc siły i pokazac jak sie bawimy . Oby linia była jak najdłuzsza ................. Niech grzeja sie loki i ich silniki .......... Pozdrawiam
 
OP
OP
Młodzikowski

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.210 8 0
#11
Wróciłem i czytam, czytam i z każdą wypowiedzią "papa bardziej mi się śmieje" :D
Fajnie, że jak dotąd - wszyscy są "za".

Jak już zauważono, jest dość czasu by imprezę zorganizować, dopiąć "na ostatni guzik". Rok chyba wystarczy, by uzgodnić szczegóły, opracować układ skrzynek i stworzyć rozkład jazdy (wcale nie napisałem kto ma go ułożyć ;) ). Myślę, że na spokojnie rozdzielimy obowiązki - a tych z pewnością nie zabraknie. Będą też problemy, problemy dostosowania "Międzychodu" i sterowania rozjazdami (o ile faktycznie są podpięte do "cyfry"). Zasilanie i sterowanie też będzie do "rozgryzienia". Komunikacja telefoniczna pomiędzy stanowiskami.
Jest tylu potencjalnych "speców" w każdej dziedzinie - sądzę, że to wszystko będzie zależało wyłącznie od dobrej woli i zaangażowania.

Maciek swoją wypowiedzią dał "cień nadziei" na udział Krakowa w Hobby. Ja myślę, że nie będą to puste słowa. Niech chociaż raz, impreza w Poznaniu będzie dla Was imprezą priorytetową. Jeśli jest taka możliwość - zaproście kolegów z Czech (czy też Słowacji). Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak by się ucieszył Pan Pyssa :D

Pozostają jeszcze inne osoby, stowarzyszenia formalne i te nieformalne, grupy wzajemnej adoracji i rodzinne duety :D Byłoby fajnie widzieć Was jako uczestników imprezy.
 
K

Kpt.Nemo

Gość
#12
Rok 2010 rokiem ekumenicznego pojednania, wszystkich wyznań modelarstwa kolejowego, alleluja bracia i siostry, niech każdego raduje perspektywa dobrej zabawy w jeszcze lepszym towarzystwie.
 

Twardy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Panie Młodzikowski , choć to nie moja skala (chociaż kto wie ? ) to szczerze popieram inicjatywę i trzymam kciuki.
Może i ja , jak czas i zdrowie pozwolą , dołożę swoją cegiełkę .
 

nohab

Znany użytkownik
Reakcje
543 115 2
#16
Krzyś majstruję coś specjalnego na tą okazję - dobrze, że mam rok
1) Jeżeli potomka to masz trzy miesiące :oops: .
2) Coś owocnego - zważ, że brać modelarska przybędzie w większej ilości :p .
3) Moduł - może być mało czasu ;) .
4) :?:
Moim zdaniem propozycja przednia, choć moje składy i moduły to raczej V epoka,
Moje też. Jak będą wstępne propozycje na wiosnę, to można wykonać moduł
do jesieni w innej epoce.
 

eSeL

Znany użytkownik
Reakcje
19 0 0
#17
Ad 1) U nas słoni to trwa 12 miesięcy. Za późno.
Ad 2) Pigwa słabo w tym roku obrodziła, to co bulgoce do pażdziernika nie dotrwa :cry:
Przychylam sie do bramki numer 4) 8)
 

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#18
Ja deklaruję obecność posterunku odgałęźnego Pawłowo na tej imprezie niezależnie od ustaleń klubu KKMK.
Będę też gorąco przekonywał kolegów z Krakowa do wspólnego wyjazdu na tą imprezę.
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#19
Z racji innych zajęć byłem dziś na targach Poznańskich w hali nr 5 - ma prawie 300 m długości a może i więcej. Siedząc i czekając na klientów wyobrażałem sobie układ torów, które posiadacze modułów w naszym kraju mogli by ustawić.
Myślę, że jesteśmy w stanie zbudować coś, czego w naszym kraju jeszcze nie było.
Może hasło skojarzy się z miniona epoką ale "Modularze z wszystkich regionów Polski łączcie się"
 
OP
OP
Młodzikowski

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.210 8 0
#20
Ja deklaruję obecność posterunku odgałęźnego Pawłowo na tej imprezie niezależnie od ustaleń klubu KKMK.
Będę też gorąco przekonywał kolegów z Krakowa do wspólnego wyjazdu na tą imprezę.
Ja deklaruję obecność posterunku odgałęźnego Pawłowo na tej imprezie niezależnie od ustaleń klubu KKMK.
Będę też gorąco przekonywał kolegów z Krakowa do wspólnego wyjazdu na tą imprezę.
Dzięki.
Jesteś trzecią osobą z Krakowa i mam nadzieję, że zdecyduje się jeszcze więcej.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 126
Imprezy 43
Imprezy 304
Imprezy 37
A
Imprezy 12

Podobne wątki