• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

HOBBY 18-19.10.2008 - Poznań

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.219 8 0
#1
Witam, chociaż do imprezy jeszcze cztery miesiące, już dzisiaj chciał bym zaapelować do podzielenia się na forum posiadanymi informacjami.
W tym roku po raz pierwszy, MTP udostępnią trzy hale targowe (tak przynajmniej deklaruje organizator). Myślę, że jedna z nich zostanie przeznaczona wyłącznie dla modelarstwa kolejowego i wszystkiego co z nim związane. Głównym koordynatorem "kolei" zapewne będzie p.R.Pyssa.
Dobrze by było wiedzieć, kto i z czym wybiera się do Poznania, co będzie można zobaczyć. Pozdrawiam.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#4
Raczej sam, bo przyjadę pociągiem PKP... :D i to tylko na kilka godzin - tak jak są ustawione pociągi...
... ale może mi się uda któreś z dzieci namówić... zobaczymy...
 
OP
OP
Młodzikowski

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.219 8 0
#9
Tak, w tym roku planuję zabrać wszystkie "graty", oczywiście jak zdobędę odpowiedni transport. Dlatego cały czas "dziubię" przy makiecie (a jest co poprawiać i naprawiać) :D
Prawdę mówiąc, marzyło mi się przy okazji imprezy modelarskiej, zorganizowanie mini-wystawy fotek i rysunków wagonów budowanych w Ostrowie - a jest tego trochę. Jednak przebranie i opisanie sterty zdjęć wymaga czasu i znajomości tematu - a tego o sobie powiedzieć nie mogę. Dochodzi jeszcze rozłożenie tego wszystkiego na miejscu i "obsługa". Tak więc pewnie sobie "odpuszczę".
 
OP
OP
Młodzikowski

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.219 8 0
#12
Łódź z fragmentem szlaku i co tylko żyje z taboru
W tym przypadku, nawet przez moment nie wątpiłem, że ŁKMK zrezygnowało by z udziału w imprezie :D
Kol.Sello "wystawia" swoje moduły samodzielnie czy przewiduje włączenie w większą makietę ? (z tego co pamiętam, to chyba moduły z linią dwutorową ?).

A co z pozostałą "bracią modelarską" ? Mam nadzieję, że to nie wszyscy uczestnicy.
Moim skromnym zdaniem, HOBBY w Poznaniu ma wielką szansę zostać "flagową" imprezą modelarską w kraju. Oczywiście nie neguję potrzeby organizowania innych imprez i spotkań "warsztatowych" gdzie można pogadać ze sobą i poznać wzajemnie (o wymianie doświadczeń i nauce "rzemiosła" nie wspomnę) - bez wątpienia są potrzebne. Myślę, że z upływem czasu na HOBBY zaczną pojawiać się modelarze i wystawcy z innych krajów. Nasi "rodzimi" zaś, zakopią "topór" i zapanuje "pokój" :D Pozdrawiam.
 

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
634 6 1
#13
Młodzikowski napisał(a):
Kol.Sello "wystawia" swoje moduły samodzielnie czy przewiduje włączenie w większą makietę ? (z tego co pamiętam, to chyba moduły z linią dwutorową ?).
Z różnych dobrze poinformowaanych źródeł ;) doszły mnie słuchy, iż w tym roku ma powstać mega wielka makieta w skali H0. Mam nadzieję być jej częścią, wystawianie się samodzielnie z 3metrami szlaku (może do tego czasu 5 metrów) uważam za bezsens. Modułu są po to aby je łączyć i jeździć panoczku :twisted: a nie patrzać na nie :!: Chyba każdy chciałby śmignąć swoim taborem po powiedzmy 100 metrach makiety :D
Liczę na wszystkich "modułowców" i do zobaczenia w Poznaniu :!:
 
OP
OP
Młodzikowski

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.219 8 0
#14
Sello napisał
doszły mnie słuchy, iż w tym roku ma powstać mega wielka makieta w skali H0.
Wychodzi więc, że jakieś ustalenia są ! Mam nadzieję, że to nie tajemnica i człowiek dowie się wcześniej co "planowane" jest w Poznaniu.
 

Precyzyjny

Aktywny użytkownik
Reakcje
167 2 0
#15
A ja się wybieram ze swoim modelem parowozu Ty2 na Mistrzostwa Polski Modeli Kolejowych. Mam nadzieję skończyć tender do tego czasu.
 
A

Anonymous

Gość
#16
Precyzyjny napisał(a):
A ja się wybieram ze swoim modelem parowozu Ty2 na Mistrzostwa Polski Modeli Kolejowych. Mam nadzieję skończyć tender do tego czasu.
No i bardzo dobrze!!!!! , bo konkurencji nie będziesz miał tam zadnej i dostaniesz w ngrode szachy(pierwsze miejsce w modelarstwie kartonowym oraz pierwsze miejsce za Polski model roku masz jak w banku!!) .

Pozdrawiam
 
OP
OP
Młodzikowski

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.219 8 0
#17
Istotna informacja: nastąpiła zmiana terminu imprezy. Tegoroczne HOBBY ma się odbyć w dniach 18-19.10.2008. Termin sprawdzony "u źródła". Pozdrawiam.
Może administrator zmieni datę w tytule, bo ja nie wiem jak ;)
 
OP
OP
Młodzikowski

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.219 8 0
#19
Niekorzystna.
Niestety prawdziwa. Rozmawiałem z p.B.Vogt z MTP i potwierdziła zmianę terminu ze względu na planowaną jakąś konferencję międzynarodową.
Dobrze, że zmiana nastąpiła cztery miesiące a nie tydzień przed imprezą. No i myślę, że przyśpieszenie terminu o tydzień nie wpłynie na przygotowania "wystawców", zwłaszcza N-kowców - zawsze gotowych :D Pozdrawiam.
 

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
634 6 1
#20
Tuż po Trako , niedobrze .... to wróży mizerną frekfencją ...:( lepiej żeby przesunęli tydzień w przód :devil:
 

Podobne wątki