• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny HERIS - modele wagonów standardu Y - typu 110A/111A/112A/113A

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
Świetne zdjęcia i coś na co patrzyłem tysiące razy a dopiero teraz to zauważyłem różne punkty mocowania tych teleskopowych zamykaczy. Na górnym zdjęciu chyba wagon kuszetka albo barowy bo widać symbol butli gazowej. Choć nie wiem czy kuszetki miały przedział z kuchenką.
 

tulip

Aktywny użytkownik
Reakcje
152 1 0
Świetne zdjęcia i coś na co patrzyłem tysiące razy a dopiero teraz to zauważyłem różne punkty mocowania tych teleskopowych zamykaczy. Na górnym zdjęciu chyba wagon kuszetka albo barowy bo widać symbol butli gazowej. Choć nie wiem czy kuszetki miały przedział z kuchenką.
Na szybie w drzwiach jest napis "Wagon z miejscami do leżenia". Kuszetki miały kuchenki w przedziale konwojenta.
 
Reakcje
4.111 416 99
Mówisz masz. Żeby nie zaśmiecać wątku zapraszam tutaj;
http://forum.modelarstwo.info/threads/porównanie-wagonów-osobowych-yb-roco-64818-vs-sachsenmodelle-74349.16021/page-5#post-575872
Ja modeli Sachsenmodelle/Tillig typu YB70 pozbyłem sie jak tylko kupiłem modele Roco.
Super ci to wyszło. Śladu nie ma - przynajmniej na zdjęciach.
A co do Tilliga to jednak przemyślałem sprawę i chyba bym go jednak zostawił w kolekcji, bo tak naprawdę pierwowzorem tego modelu był wagon Goerlitz 78, a pierwowzorem wagonu Roco był Bautzen 84. Jak wyszło naśladowanie oryginałów w modelu, to sprawa oceny, jednak Tillig i Roco to tak naprawdę naśladowcy dwóch różnych typów wagonów Y-B/70 z założenia - Goerlitz 78 (Tillig z niebieską lampką :) przy drzwiach) i Bautzen 84 (Roco). Chyba więc ewarto mieć oba w modelu.
 

qwertas

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.352 37 2
Właściciel Herisa udziela się na forum niemieckim - drehscheibe-online.de
tu fragment jego postu: http://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?10,7958131,7958205#msg-7958205

"(...) So wird es bei dem Speisewagen zwei Versionen geben, eine frühe, mit kleinem Gastraum und vielen Abteilen und eine spätere mit großem Gastraum und wenigen Abteilen, was Änderungen natürlich auch beim Dach erfordert. Dies ist nun im Werkzeugbau.
Aber nun eine Frage von mir: der Liegewagen.
Ist er identisch zum B- Wagen, oder gibt es allfällige Unterschiede? Wer kann helfen?"


A tu tłumaczenie:

Wydane będą 2 wersje wagonów restauracyjnych, wcześniejsza z mniejszą częścią gastronomiczną i większą ilością przedziałów oraz późniejsza z większą częścią gastronomiczną i mniejszą ilością przedziałów co naturalnie wiąże się ze zmianami dachu wagonu. To wszystko znajduje się już w warsztacie.
Ale tu mam pytanie - wagon z miejscami do leżenia.
Czy jest on identyczny z wagonem typu B (chyba chodzi o 2 klasę), czy są widoczne i rzucające się w oczy różnice. Kto mógłby pomóc?

Ja nie pomogę, ale może ktoś z forum miałby chęci i czas
 

Roberto0

Aktywny użytkownik
Reakcje
248 0 0
Mnie natomiast nurtuje kwestia koloru drzwi w przejściu miedzywagonowym. Ja kojarzę że te drzwi w epoce IV były w kolorze aluminium. Nie wiem nic żeby były w kolorze nadwozia. Oczywiście dotyczy to wagonów z polskich fabryk.
Zobacz załącznik 422423
To od którego roku zaczęto malować drzwi na kolor pomarańczowy? Od 2001r. razem z wprowadzeniem nowego logo PKP z trumienka?
 
Reakcje
8 0 0
Czy ktoś orientuje się może, czy do wagonów 111A Herisa można gdzieś dokupić komplet szybek ze srebrnymi ramami okien (takich jak są zamontowane w wagonach zielono-kremowych) czy raczej jest to niemożliwe ?
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
witam, mam prośbę czy może mi ktoś zrobić zdjęcia w bardzo dobrej jakości wszystkich napisów i piktogramów z wagonu 111A Herisa ? Zdjęcia robione na wprost .
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Chyba się w końcu zdecyduję na zakup wagonów Herisa. Na razie wybór padł na numery katalogowe 17025-1/2/5 czyli PR-ki bez nowego loga. Wagony posiadają numery 50 51 20-08 638-2, 50 51 20-08 289-4 oraz 50 51 20-08 429-6 (ten jest wykonany na wyłączność sklepu "Michas Bahnhof").

Chciałbym zapytać kolegów czy oryginały tych wagonów posiadały podwinięte pudło czy proste; czy posiadały dach gładki czy ryflowany; jaka powinna być ilość stopni wejściowych w tych wagonach? Który z modeli najwierniej odwzorowuje oryginał? Z góry dziękuję za pomoc.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Chciałbym zapytać kolegów czy oryginały tych wagonów posiadały podwinięte pudło czy proste; czy posiadały dach gładki czy ryflowany; jaka powinna być ilość stopni wejściowych w tych wagonach? Który z modeli najwierniej odwzorowuje oryginał? Z góry dziękuję za pomoc.
Na drugiej stronie tego tematu pisał co nieco o tym Krzysztof Koj. Czasem warto przewertować temat zamiast powielać pytania.
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Przeczytałem ten temat w całości i ten post z drugiej strony też. Co do podwinięcia pudła to faktycznie jest tam o tym wzmianka, ale wyszedł jeszcze wagon nr 5 dla sklepu "Michas Bahnhof" i tu już nie mam pewności czy post Pana Koja jego też dotyczył czy jeszcze wówczas tego egzemplarza (numeru) ie było w planach. Natomiast co do rodzaju dachu w tym wpisie nie ma ani słowa.
 

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
877 6 2
Ten wagon dla Michas-a wygląda na żywo tak (na fotkach egzemplarz z mojej kolekcji):

17025-5_1.jpg


17025-5_2.jpg


17025-5_3.jpg


Poza numerem (50 51 20 - 08429 - 6 1151) i przydziałem (Kielce) niczym nie różni się od dwóch pozostałych wagonów z Łodzi i Przemyśla ;)
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Tak, tak wiem. Pytanie tylko czy wagon z tym numerem (model) powinien mieć również podwiniętą dolną krawędź czy nie. No i dalej te dachy mnie interesują.
 

Dabas

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
Kremowo-zielone Herisy odwzorowują wagony typu 111Ag, czy ich konkretne numery inwentarzowe faktycznie do tego typu należały, tego nie wiem. Typ 111Ag powinien mieć niepodwiniętą krawędź i gładki dach.
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Dzięki. Pytam o ten dach, bo wiem że chyba te z dużym logiem PR powinny mieć ryfle na dachu a przynajmniej jeden z nich. No i własnie. Pytanie czy to 111Ag czy może coś innego.
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Kremowo-zielone Herisy odwzorowują wagony typu 111Ag, czy ich konkretne numery inwentarzowe faktycznie do tego typu należały, tego nie wiem. Typ 111Ag powinien mieć niepodwiniętą krawędź i gładki dach.
A jakimi cechami wyróżnia się typ 111Ag aby móc stwierdzić że to faktycznie ten typ odwzorowuje model ?
 

Podobne wątki