• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny HERIS - modele wagonów standardu Y - typu 110A/111A/112A/113A

Reakcje
47 0 0
Myślę, że biorąc cenę pod uwagę, gdzie wagony ROBO są o 50% droższe od wagonów Herisa to można zaakceptować te uproszczenia, a tak jak napisałeś w gablocie wyglądają bardzo dobrze. Myślę, że na torach też będą wyglądały bardzo dobrze. :)
Za Robo płaciłem ok. 270 zł, a w promocji "pseudo-2" były przed długi czas po 237 zł. Za Herisa dałem ok. 200 zł (MSL) więc to jest co najwyżej 15%-25% różnicy.

Ale w pełni zgadzam się z tym, że wagony mają to "coś", co sprawia, że pomimo wad, mogą się podobać.
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Z tego co koledzy piszą o wadach w wagonach Herisa to ja dziękuję. Nie chcę płacić 200zł za wagon z takimi wadami a to że schodzi farba z okien to już jest przegięcie !!! Poza tym IVa to nie moja epoka. ROBO WRÓĆ !!!!!!!!
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
W ACME (np. "Bystrzyca") też schodzi farba z ram okiennych a ściany są tak niefortunnie zrobione (szczególnie w wagonie 1 klasy), że po podświetleniu wagon paskudnie prześwituje.
Ryflaki Robo też mają swoje wady. Niewiele jest modeli idealnych.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.287 61 2
Mnie natomiast nurtuje kwestia koloru drzwi w przejściu miedzywagonowym. Ja kojarzę że te drzwi w epoce IV były w kolorze aluminium. Nie wiem nic żeby były w kolorze nadwozia. Oczywiście dotyczy to wagonów z polskich fabryk.
20161004_132708.jpg
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.287 61 2
Ja się bardzo cieszę wagonikami i nie marudze a mam jeszcze te laciate z pierwszej edycji. Chciałbym się tylko dowiedzieć czy w wagonach z tamtych lat produkcji mogły być drzwi w przejściu w kolorze nadwozia. Ja raczej kojarzę drzwi w kolorze aluminium ewentualnie zabarwione na jasno zlotawy. Nie wiem jednak wszystkiego a po upewnieniu się chciałbym te drzwi ewentualnie pomalować. Nie pamiętam jednak w jakim kolorze były te teleskopowe zamykacze. To tylko takie moje przymiarki do waloryzacji modeli z których i tak jestem zadowolony. :):):)
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.287 61 2
W YB70 nie zamierzam zmieniać koloru drzwi bo były z tego co kojarzę w kolorze nadwozia. Zająłem się jednak dachem i usunąłem zbędne wywietrzniki przy okazji przemalowalem na kolor oliwkowy szczytowa ścianę dachu bo chcę umieścić ten wagon w epoce IVc. Z doboru koloru jeszcze nie jestem w pełni zadowolony. Także zastanawiam się nad podniesieniem do góry gumowej osłony przejścia (wałków).
Co do 111A to jak napisałem wcześniej.
 
Reakcje
4.111 416 99
W YB70 nie zamierzam zmieniać koloru drzwi bo były z tego co kojarzę w kolorze nadwozia. Zająłem się jednak dachem i usunąłem zbędne wywietrzniki przy okazji przemalowalem na kolor oliwkowy szczytowa ścianę dachu bo chcę umieścić ten wagon w epoce IVc. Z doboru koloru jeszcze nie jestem w pełni zadowolony. Także zastanawiam się nad podniesieniem do góry gumowej osłony przejścia (wałków).
Co do 111A to jak napisałem wcześniej.
Fajnie gdybyś zdjęcie wkleił bo brzmi ciekawie ta przeróbka wagonu od Roco z epoki Va na IVc. A wogóle to liczyłem, że Roco wypuści ten wagon w epoce IVb/c, ale na razie nic nie widać w tym temacie. Byłaby dobra alternatywa dla Tilligowego wypustu z epoki IVc i impuls by Tilliga sprzedać :)
 
Ostatnio edytowane:

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.287 61 2
Fajnie gdybyś zdjęcie wkleił bo brzmi ciekawie ta przeróbka wagonu od Roco z epoki Va na IVc. A wogóle to liczyłem, że Roco wypuści ten wagon w epoce IVb/c, ale na razie nic nie widać w tym temacie. Byłaby dobra alternatywa dla Tilligowego wypustu z epoki IVc i impuls by Tilliga sprzedać :)
Mówisz masz. Żeby nie zaśmiecać wątku zapraszam tutaj;
http://forum.modelarstwo.info/threa...sachsenmodelle-74349.16021/page-5#post-575872
Ja modeli Sachsenmodelle/Tillig typu YB70 pozbyłem sie jak tylko kupiłem modele Roco.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Eh... skąd Wy macie takie piękne zdjęcia.
Ja chciałem zapytać się o oświetlenie wejściowe na schodach.
One były montowane we wszystkich wagonach, czy tylko w wybranych?
Czasami je widywałem, ale przeważnie oświetlenia nie było.
Na pierwszym zdjęciu widać je wyraźnie.
 

Podobne wątki