• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Help - różne problemy dotyczące DCC

hubertqazq

Nowy użytkownik
Reakcje
1 5 0
#1
mam pytanie odnosnie problemu ktory mnie napotkal a mianowicie. ostatnio kupilem dekoder dcc do pociagu sm42 prawidlowo zamontoawlem. i coz gdy chce zaprogramowac pociag wyskakuje komenda zwarcie ale zadnego zwarcia nie bylo. pomocy
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#2
Aby uniknąć tworzenia wielu wątków, które po jednym pytaniu zamierają, utworzyłem ten wątek, w którym proszę wrzucać pojedyncze, nietypowe prośby o pomoc, dotyczące sterowania cyfrowego DCC. Na początek pytanie nowego kolegi, jakie zamieścił dziś wcześniej - dlatego jego pytanie jest przed moim wpisem.
 

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.048 20 1
#3
Cześć.
Było coś, gdzieś o tym, że trzeba wymontować płytkę ze Stonki i dekoder bezpośrednio przylutować. Nie jestem pewien czy to jest ten przypadek i czy o to chodzi w Twojej sprawie, bo sam SMki nie mam, ale poszukaj na forum bo czytałem o tym. Niektóre dekodery nie chcą współpracować z tym podłączeniem w SMkach. Może koledzy "majstrujący" w SMkach coś pomogą.
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
#4
Mam bardzo podobny problem z programowaniem Dragona. Używam do sterowania centrali z21 z ruterem oraz myszek Multimaus wifi. Problem pojawia się przy programowaniu dekodera. Dziś chciałem zmienić ustawienie CV5 aby lokomotywa mogła rozwijać maksymalną prędkość. Przy próbie zmiany wartości CV na myszce pojawia się komunikat o zwarciu przy programowaniu. W Dragonie jest dekoder MX699KV i zespół napędowy o sumarycznej mocy 26W. Identyczny zespół jest w Byku, ale tam jest starszy dekoder MX695LS i nie ma tam żadnych kłopotów z programowaniem. Oba dekodery, to Zimo. Czy komuś się coś takiego zdarzyło?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 36
DCC 11
DCC 5

Podobne wątki