• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Heavy Metal Truck Blend

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Dzisiaj przy pomocy Scanii przeniesiemy się do Danii:LOL:, i w Danii zostaniemy na kilka prezentacji.
Scania 113M Holger Pagh, ciekawie pomalowana chłodnia jakiejś fabryki serów, najpierw zdjęcie siostrzanego modelu w oryginale;

Scania 143 M Holger Pagh_ Foto Pagh.jpg

propozycja Herpy;
DSC_0652.jpg
DSC_0653.jpg
DSC_0654.jpg
DSC_0659.jpg


Na zakończenie duet z prezentowaną wcześniej holenderką, jednak spoilery robią kolosalną robotę w tych kabinach.

DSC_0560.jpg
 

Fapo

Znany użytkownik
Reakcje
949 14 0
Scania taka prosta. To mi się podoba. Co do tego wlotu powietrza, to faktycznie dużo modeli z malowanym grillem nie widziałem. Ale w plastiku jest wyrzeźbiony ten wlot, także wszystko jest na swoim miejscu.
 

DamLen

Znany użytkownik
Reakcje
1.503 11 0
Maik Terpe jest sztos. Nie przepadam za horrorami, jednak efekt końcowy bez przesadnego paćkania całej bardzo mi się podoba. Oczywiście stare "babcie" mają odmienny urok, który również czyni je wyjątkowymi.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Wspomniałem w ostatnim wpisie że pokażę modele w barwach przewoźników z Danii, więc słowa dotrzymuję, i zaprezentuję kilka klasyków z lat
osiemdziesiątych. Na początek perełka w mojej kolekcji, pierwszy z Rasmussenów, a mam zamiar zebrać wszystkie, problem jest taki że nie wiem
dokładnie ile ich wyszło ;), no i niełatwo je upolować.
Na początek poglądowa fotka taboru tego przewoźnika istniejącego od 1932 r. i pochodząca z tej strony;
http://www.dmc-decals.dk/50279562

i286823014236097718._szw1280h1280_.jpg


Model Albedo w bardzo rzadko odtwarzanej konfiguracji 6x2 z osią wleczoną. Scania 142M JR Rasmussen Svebolle.
Na potrzeby sesji zamontowałem jej na taśmie dwustronnej spoiler, nie chcę traktować klejem rzadkich modeli.;)

DSC_0683.jpg
DSC_0685.jpg
DSC_0686.jpg
DSC_0688.jpg
DSC_0690.jpg
DSC_0693.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
Piękna Scania z tą zwężaną cysterną. Ktoś kiedyś napisał, przy okazji prezentacji zestawu z cysterną w barwach PCC, że Herpa nie ma takiej zwężanej cysterny, a tu proszę, w takim starym modelu już jest cysterna zwężana... ;)
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0
Piękne są te starsze modele . Ta scania już bywała na forum , dalej mi się podoba . Jeśli chodzi o ilość to jest pewność do 5 . Jeden to nowy wypust AWM i 4 albedo .
Właśnie Bartku z tym jest czarna magia ;)
tutaj jest 6
http://lkwmodellauto.de/welcome.html
a wiem ze są jeszcze inne malowania naczepy "jumbo", wiem bo posiadam ;)
Tutaj jest nowość, która jeszcze nie wyszła;
https://www.truckmo.com/en/awm/expe...en-volvo-fh12-globetrotter-bulk-trailer-53659
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0
Piękna Scania z tą zwężaną cysterną. Ktoś kiedyś napisał, przy okazji prezentacji zestawu z cysterną w barwach PCC, że Herpa nie ma takiej zwężanej cysterny, a tu proszę, w takim starym modelu już jest cysterna zwężana... ;)
Tych zwężanych cystern jest więcej, post 702 Iveco eurotech też taką posiada ;)
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0
Tam jest 6 , ale mi się wydaję że jeden jest zdublowany . Ten Man f90 . Herpa kupiła Albedo i mogła zrobić to samo pod swoim szyldem i z nowym numerem . O tym nowym volvo nie wiedziałem .
To jest całkiem możliwe, niemniej jednak istnieje jeszcze jeden model którego nie ma na tej stronie, ale na forum będzie ;)
Tego katalogu nie traktuję też jako wyrocznię, bo jest tam dużo braków w modelach.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0