• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Heavy Metal Truck Blend

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.668 4 0
Koła robią tu OGROMNĄ robotę! Są świetne! Drugi bohater to kontener. Całości dopełnia ta maleńka kabinka (jak na Trucka z USA :D)... Ja bym tu widział jeszcze jakąś absurdalnie długą naczepę, a na niej 20'ft... :ROFL::ROFL::ROFL:
Tak czy inaczej, zestaw jedyny w swoim rodzaju. :)
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Pora na kolejną "staroć", pomalutku realizuję sobie listę modeli sprzed lat które muszę mieć w kolekcji, i dzisiaj następną pozycję mogę "odfajkować".
Scania drugiej generacji, samochód który jest jak królowa Elżbieta, podczas gdy inne trucki z tych lat można już spotkać tylko u kolekcjonerów i
na zlotach, to te jeszcze dzielnie służą w prywatnych rękach.
Van der Heijden, spedytor z Niederlandów z bogatą historią, w modelu wyszło kilka malowań, największym rarytasem jest Daf 3300 z silosem,
ostatnio przy 60 Euro odpadłem, następny pewnie wypłynie za dwa lata:mad:, jak mi już przejdzie zbieractwo...
Dwie fotki , na których widać że model odbiega trochę od oryginału, ale i tak daje radę ;)
https://www.vanderheijdencargo.nl/en/history/
https://www.truckfan.nl/picture/1040167/
20.jpg
51944-112-scania.jpg
DSC_0173.jpg
DSC_0174.jpg
DSC_0175.jpg
DSC_0177.jpg
DSC_0180.jpg
DSC_0183.jpg
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.028 108 2
Tomek jak Ty znajdziesz malowanie na klasycznej cięzarówce to klękajcie narody i nawet nie przeszkadza tak bardzo że nie mają skrętnych kół :) ;) :)
Bardzo mi się podoba to malowanie i oczywiście foto całej rodzinki Szwedek :)
 

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.668 4 0
Kolejny model, na który normalnie nie zwrócił bym uwagi... :rolleyes:
Dobrze, że profil Twojej kolekcji jest właśnie taki. Dzięki niemu, człowiek raz za razem przekonuje się jak mało widział i jak wiele musi jeszcze się nauczyć...
Model nie odrazu przyciąga uwagę , ale może dlatego, że dane mi było zobaczyć oryginał? Szkoda, że Herpa nie zrobiła czarnego zderzaka...
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0
Kolejny model, na który normalnie nie zwrócił bym uwagi... :rolleyes:
Dobrze, że profil Twojej kolekcji jest właśnie taki. Dzięki niemu, człowiek raz za razem przekonuje się jak mało widział i jak wiele musi jeszcze się nauczyć...
Model nie odrazu przyciąga uwagę , ale może dlatego, że dane mi było zobaczyć oryginał? Szkoda, że Herpa nie zrobiła czarnego zderzaka...
No to jeszcze tak krótko o historii tego modelu, były dwie edycje, obie z numerem 128, przy czym druga edycja posiadała spoiler dachowy
w kolorze czerwonym i nie była już na zlecenie WDV.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Ostatnio znowu udało mi się zredukować listę koniecznych zakupów w holenderskich barwach.
Kolejny Daf 95, tym razem z cysterną, w malowaniu firmy Kramer, jeden z dwóch jakie wyszły w modelu, drugi jest z burtówką.
Firma Kramer jest częścią grupy Wagenborg założonej w 1898r, popularne i będące w waszych kolekcjach modele firmy Reining również są składową
tej grupy, wspólnym mianownikiem są biało-czerwone barwy oraz charakterystyczna chorągiew jako logo.
Dlatego na koniec wspólna fotka ze SK-aczem, kolegą z "partii"
Ponieważ nie namierzyłem ładnej fotki tego dafa w malowaniu kramera, wstawiam fotkę Wagenborga;)
http://www.buzzybeeforum.nl/viewtopic.php?f=153&t=4941&start=660
95_19583.jpg
DSC_0186.jpg
DSC_0187.jpg
DSC_0190.jpg
DSC_0193.jpg
DSC_0195.jpg
DSC_0199.jpg
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
Jedne z nielicznych starców, które mi się spodobały. Fajnie, że przy prezentacji pokazujesz fotkę oryginału oraz piszesz różne ciekawostki o firmie. Podziwiam Twój zapał w kolekcjonowaniu trudno dostępnych egzemplarzy.