• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Heavy Metal Truck Blend

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.686 4 0
Taaak! :love: Ja i @PIOTR87 cieszymy się swoimi od miesiąca. :cool: Bardzo dobry zakup i sam ciągnik jest zaj...ty! Na żywo jest jeszcze lepszy. Trzeba przyznać Herpie, że się postarała (chociaż zawsze może być lepiej :D). Na uwagę również zasługuje fakt, że lustra są w kolorze ciągnika. W duecie i ze zmienionymi puszkami - przepięknie...
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.526 68 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Dzisiaj na prośbę Rafała @Rafał M model z otwartą puszką. Będzie to volvo FH4 ze spedycji F.A. Kruse Brunsbuttel, model już niegdyś pokazywany
ale zapomniałem go "zaksięgować" do pojazdów z Hamburga, co prawda Brunsbuttel leży jakieś 35 kilometrów bliżej ujścia Łaby ale mnóstwo pojazdów tego przewoźnika ma rejestracje zaczynające się na HH, aby pojazd miał więcej zawartości "cukru w cukrze" pokażę go właśnie z puszką
Hamburg Sud ;)
HH-27
DSC_0084.jpg
DSC_0086.jpg
DSC_0088.jpg
DSC_0090.jpg
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.828 235 3
Poszło serducho i dzięki za spełnienie prośby. Spasowane niesamowicie, kolorystycznie, tematycznie i technicznie (PT nie pasuje do herpy). Cieszę się, że dołączyłeś do skromnego grona szczęśliwych posiadaczy puszek PT. Jakie są Twoje wrażenia z ich wyrobów?
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.526 68 0
Poszło serducho i dzięki za spełnienie prośby. Spasowane niesamowicie, kolorystycznie, tematycznie i technicznie (PT nie pasuje do herpy). Cieszę się, że dołączyłeś do skromnego grona szczęśliwych posiadaczy puszek PT. Jakie są Twoje wrażenia z ich wyrobów?
Generalnie miazga, wertując teraz setki fotek, aukcji i oglądając inne zachodnie fora można wysnuć jeden wniosek; chcesz mieć dobry kontener ?
Kup kontener z firmy produkującej modele kolejowe; PT, Athearn, Walthers. Kombimodell, B-models, ciekawe pozycje pokazują też chińscy producenci, i wszystko w ciągu kilku miesięcy chciałbym Wam pokazać;)
Wracając do PT, trzeba delikatnie rozwiercić otwory aby pasowały na bolce herpy, do tego przy wyciąganiu z pudełka trzeba uważać aby nie urwać rygla o zagięty róg tekturki zabezpieczającej. Model super, otwierane drzwi, fajny bajer dla prezentujących scenki rodzajowe(y)
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.828 235 3
Przy otwieraniu wrót również należy uważać na rygle, są bardzo delikatne. PT to producent sam sobie, reszta wymieniona to tylko zlecający produkcję np. Wathers to Faller, a Faller to..... i tak dochodzimy do aliexpr.... gdzieś po drodze są jeszcze nasi południowi sąsiedzi ;). Również jestem posiadaczem puszek wielu "producentów" i w niektórych przypadkach różnice są ogromne, później długo nic i na szczycie PT. Jeśli portugalczycy się sprzedadzą to mam nadzieję, że kupi ich Herpa.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.526 68 0
Przy otwieraniu wrót również należy uważać na rygle, są bardzo delikatne. PT to producent sam sobie, reszta wymieniona to tylko zlecający produkcję np. Wathers to Faller, a Faller to..... i tak dochodzimy do aliexpr.... gdzieś po drodze są jeszcze nasi południowi sąsiedzi ;). Również jestem posiadaczem puszek wielu "producentów" i w niektórych przypadkach różnice są ogromne, później długo nic i na szczycie PT. Jeśli portugalczycy się sprzedadzą to mam nadzieję, że kupi ich Herpa.
No właśnie zauważyłem podobieństwa niektórych walthersów do Fallera, generalnie ich puszki wyglądają na produkowane przez dwóch producentów
bo niektóre ewidentnie mają rygle oddzielnie, Kombimodell chwali się że jest produkowany w DE, ich agregaty chłodnicze są mega;
https://www.ebay.de/itm/Kombimodell...778919?hash=item421527ea27:g:zAAAAOSw7lNcn4lg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
Piękny zestaw. Ciągnik świetnie wymalowany, natomiast puszka jest tu hitem. Jestem pod wrażeniem tych kontenerów.
Jeśli portugalczycy się sprzedadzą to mam nadzieję, że kupi ich Herpa.
Wolałbym, żeby Herpa nie kupowała PT. Boję się, że zniszczy świetne modele i zacznie je robić po swojemu w stylu tyłów naczep i ich belek ze światłami... :cenzura::cenzura::cenzura:
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.526 68 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
W poszukiwaniu inspiracji do moich składaków kontenerowych, przypomniałem sobie o tank-puszcze z Hoyera jaką zakupiłem niedawno od Sławka.
Wybór wydaje się prosty; czerwony koń, jakikolwiek..., więc to jest zbyt proste. Kilka Hoyerów mam upatrzonych ,wszakże to 100% Hamburg,
więc musi tu jakiś zagościć, ale jeszcze nie teraz.
Scania Henk Vlot, dla mnie model piękny, i chyba tylko dla mnie, bo u nikogo z Was go nie widziałem...
Sorry za dzisiejszą jakość fotek, ale "taki mamy klimat".
W linku fotka pierwowzoru
https://flic.kr/p/2hHRNZT
DSC_0024.jpg
DSC_0025.jpg
DSC_0027.jpg
DSC_0029.jpg