• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Heavy Metal Truck Blend

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.405 68 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Ostatnio pisałem o kłopotach z paczką z modelami z athearna, zwracam honor Guntherowi, ale tylko po części, bo jak się nie reaguje na maile od klientów, dopiero po interwencji serwisu coś tam napisze i z uporem maniaka nie chce podać trackingu , to nie jest do końca o.k.
Mack B61 w przepięknych jak dla mnie barwach "Carolina"
https://i.pinimg.com/originals/d4/cb/90/d4cb900dae48d2c7088992358f69f704.jpg
d4cb900dae48d2c7088992358f69f704.jpg
DSC_0097.jpg
DSC_0099.jpg
DSC_0100.jpg
DSC_0102.jpg
DSC_0103.jpg
DSC_0106.jpg
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.405 68 0
Witajcie,
obiecane porównanie Freightlinerów Athearn/Herpa, to są inne typy ale bardzo zbliżone konstrukcyjnie, nie jestem znawcą, ale zakładam że model
herpy jest następcą serii prezentowanej przez Athearn, nie mam dostępu do gabarytów oryginałów, ale model Herpy jest troszkę mniejszy.
Wnętrze jest słabsze niż w athearnie, nie ma podmalowanych uszczelek szyb czołowych, wycieraczki odlane z kabiną.
Tyle słabszych stron, czy ma coś lepiej ?, na pewno bardziej filigranowe lusterka i fanfary,lepiej odwzorowane podwozie, co do malowania:
athearn ma bardzo dobrą powierzchnię lakierniczą i tampodruk, ponadto umieją wybrać atrakcyjne malowania, herpa w latach produkcji
tego modelu nie mogła się pochwalić ani dokładnością, ani dobrym wyborem.
To są oczywiście moje odczucia, każdy ma prawo do innego zdania, ale myślę że znak równości akurat między tymi modelami będzie
sprawiedliwy.
DSC_0062.jpg
DSC_0066.jpg
DSC_0067.jpg
DSC_0070.jpg
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.405 68 0
Ostatnio edytowane:

grzes_rr

Znany użytkownik
Reakcje
4.693 6 1
Oj chwilę czasu nie podglądałem Twojego tematu bo mi nie wyskakują powiadomienia o nowych wpisach :mad: A tu tyle fajnych rzeczy pokazałeś aż ciężko mi opisać co i jak ale zapamiętałem bardzo pozytywnie całe stadko TALa i jako że mam zboczenie do Volvo więc z automatu wygrywa :D Dodatkowo Actrosy MP3 w dwóch różnych konfiguracjach - mistrzowskie(y) A Amerykanie mi się podobają chociaż ich nie zbieram ;)
 

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.668 4 0
Nie jest to mój "świat", jeżeli chodzi o ciężarówki z za wielkiej wody ale Mack w malowaniu Caroliny jest przepiękny... Świetne malowanie Lee Way... Dawno temu miałem taki model, tylko z dwoma naczepami jednoosiowymi. Duży plus za porównanie dwóch producentów.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.405 68 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Dzisiaj kolejny model który wzbudzi mieszane uczucia, Ci którzy śledzą mój wątek, wiedzą że chcę zebrać wszystkie modele w barwach
J.R. Rasmussen, dzisiejsze Volvo nigdy by do tego wątku nie trafiło gdyby właśnie nie te barwy, o ile kabinę mogę na siłę przeboleć,
o tyle podwozie im ciężko wybaczyć, tak samo jak w Scanii z Marbetu zresztą....
Volvo FH 4 w wersji 6x2 w interpretacji "specjalistów" z AWM.
https://flic.kr/p/UpjuHT
DSC_0086.jpg
DSC_0087.jpg
DSC_0092.jpg
DSC_0094.jpg
DSC_0096.jpg