• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Heavy Metal Truck Blend

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.550 68 0
#61
Ponoć ten 4-osiowiec (to znaczy jego rysunek) to miał być żart prima aprilisowy Brekiny, ale ludziom pomysł na taką maszynę tak się spodobał (pisali o tym do firmy, wspominając, że gdyby taki pojazd wyszedł w latach 50-tych to byłby drogowy killer), że Brekina postanowiła spełnić prośby fanów i zrobiła coś, co jednak nigdy nie istniało.
Dość zaskakująca historia, ale wolę taką, niż wymyślanie na bazie prawdziwego auta nieistniejące (kolejne) wersje "specjalne" i wciskanie ich klientom, udając, że wszystko jest w porządku.
Większość ludzi i tak by się nie zorientowała, konstrukcje z tamtych lat potrafią zaskakiwać rozwiązaniami o jakich się "fizjonomom"
nie śniło;), a w USA to dopiero mieli fantazję, i na szynach i na drogach ;)
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.550 68 0
#64
Tomku, model sam w sobie jest świetny, więc trzeba się nim cieszyć.
Sam chciałbym go mieć właśnie w takim malowaniu, jakie Ty wybrałeś, tylko kryzys finansowy z Wenezueli dopadł także i mnie ;)
Oby Cię jak najszybciej opuścił, ja za pół roku będę pracował na innych zasadach premiowania, i też może być różnie.
Ale na razie mam podejście jak orkiestra na Titanicu, gram do końca, ale już szukam w internecie przepisów na rizotto z herpy,
czy też jakąś surówkę z brekiny :ROFL:
 

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.693 4 0
#68
Tydzień człowieka nie ma a tu taki ciekawy temat się pojawia w moich ulubionych - "samochody ciężarowe". :D Najbardziej ciekawy oczywiście z byłej Czechosłowacji.
Co do Bussinga czteroosiowego, to jak najbardziej fikcja, gdyż z tego co wiem, Niemcy po drugiej wojnie miały zakaz produkcji sam. ciężarowych pow. dwóch osi. Stąd wiele zestawów, z trzyosiowymi , ogromnymi przyczepami...
Bardzo dobre zdjęcia, tak na marginesie...
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.550 68 0
#69
Witam,
dzięki za docenienia i komentarze, nawet nie przypuszczałem że taki model wzbudzi większą dyskusję ;)
Dzisiaj kolejny old-czteroosiowiec, Fiat 690 z Brekina/starmada, szczerze mówiąc spodziewałem się ciut więcej po nich,
kabina jest troszkę mało filigranowa, na pewno lepiej niż wiking, ale mogli jeszcze tą filigranowość podciągnąć ;)
DSC_0012 (2).jpg
DSC_0017 (2).jpg
DSC_0046 (2).jpg
DSC_0051 (2).jpg
DSC_0055 (2).jpg
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.550 68 0
#75
Witam,
dzięki za komentarze i oceny, staram się odwdzięczać na bieżąco;)
Strasznie mi się podobają kolory spedycji z lat 70/80, czyli kabina w dwóch kolorach, z jakimś wyrazistym logiem na naczepie,
dzisiaj taki model; Scania 141 VDD.
Fotka skradziona z fb.
images.jpg

oraz model z herpy;
DSC_0001.JPG
DSC_0004.JPG
DSC_0006.JPG
DSC_0011.JPG
DSC_0013.JPG
DSC_0015.JPG


Stare i nowe;

DSC_0039.JPG


oraz nowe i stare :), miłego oglądania :)

DSC_0041.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.930 386 20
#76
Tego nigdy nie zrozumiem. Kapitalnie wymalowany ciągnik, wszystkie detale podmalowane, naczepa pięknie wymalowana, tylko, że z gołą belką. :mad::mad::mad: Taka herpowska tragedia w modelach... :cenzura::cenzura::cenzura:
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.550 68 0
#80
Jakimś cudem nie trafiłem jeszcze na twój kolejny temat a tu pokazane bardzo fajne i ciekawe modele z różnych lat.
Piękna ta bordowa Scania...
Tak jak pisałem w poście założycielskim, tutaj będzie wolna amerykanka, przeplatane stare z nowym, wywrotka koło ciągnika z naczepą,
nie mam tego dużo, i nie widzę sensu mnożyć swoich wątków ;)