• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Heavy Metal Truck Blend

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.512 68 0
Ta z silosem nawet nieźle wyszła, kiedyś nawet byłem sympatykiem magnumek. Do tej pierwszej możesz zapiąć jakąś niskopodwoziówkę i zajechanego spychacza/ładowarkę/koparkę.
Tak właśnie planuję, planowałem wcześniej przerobić ją na Australijskiego Macka, ale do tego trzeba jeszcze wcześniejszą wersję z małym logo.
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.762 67 1
Bardzo fajne modele pokazałeś . Pan europa to model który za wiele malowaniem nie prezentuje , ale jak dla mnie jest wyjątkowy . Bardzo rzadko widać magnumki w takim układzie osi jako ciągniki siodłowe . Kolejna jest fajnie zestawiona . To malowanie kabiny jest świetne jak dla mnie . Natomiast ta z silosem ma ciekawą , spokojną kolorystyke . Jeśli chodzi o model to jego się opisuje jako '02 . Modele produkowane od "08 miały wyższy o 20 cm dach i od przodu zaokrąglony .
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.831 386 20
Popieram kolegę @koyot, przy trzyosiowej Magnumce to ten kontener nie bardzo jakoś pasuje. Niskopodwoziówka z czterema albo pięcioma osiami i jakiś duży, ciężki ładunek będą idealnie pasowały.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.512 68 0
Witajcie, dzięki za wpisy i oceny ;), fajnie że się Renatki podobają a jeszcze bardziej cieszy mnie że Rafał sobie przypomniał dzięki moim
wrzutom że też je ma (y), i to wypasione ;)
Dzisiaj kolejna Magnumka ze spedycji Sollner która uwielbia chyba tą markę, bo ma ich bardzo dużo w swojej flocie, bardzo bogatą kolekcję
ma kolega BoBi w swoim dawno nieodkurzanym wątku.
Model który Wam pokazuję był wypuszczany przez Herpę dwa razy po 500 i 1000 sztuk, zawsze w edycji gablotkowej, porównując ze zdjęciem
oryginału naczepa powinna mieć kolory na przedniej ścianie, a ciągnik srebrne felgi, o ile propozycja Herpy z żółtymi wcale nie jest taka zła,
to kolorków na przedniej ścianie naczepy jednak mi trochę brakuje...
soellner 3.jpg
DSC_0053.jpg
DSC_0056.jpg
DSC_0057.jpg
DSC_0065.jpg
DSC_0069.jpg
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.512 68 0
Tomuś ile Ty tego masz o_O Chętnie bym zobaczył Twoją gablotkę z tymi modelami:cool:
Oj Michał ;), miałem tylko kilka starszych modeli i reszta to PKP i autobusy, i "niechcąco" kupiłem model Volvo z grafiką Motorhead,
I wspomnienia sprzed dziesięciu lat odżyły, no i wiesz porąbało mnie bez reszty na nowoo_O:X3:
Jak się dorobię gabloty to na pewno zobaczysz ;), Twoje autobusy mi się skończyły, a tu brekina ogórka pokazuje, Ikarusa 280 ...
 

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
488 15 0
Oj Michał ;), miałem tylko kilka starszych modeli i reszta to PKP i autobusy, i "niechcąco" kupiłem model Volvo z grafiką Motorhead,
I wspomnienia sprzed dziesięciu lat odżyły, no i wiesz porąbało mnie bez reszty na nowoo_O:X3:
Jak się dorobię gabloty to na pewno zobaczysz ;), Twoje autobusy mi się skończyły, a tu brekina ogórka pokazuje, Ikarusa 280 ...
Mi natomiast ostatni odwaliło na punkcie Poloneza z Deagostini, dostałem jakieś modelarskiej psychozy o_O na punkcie Milicyjnej wersji tego Poldka i na Syrenę 1:8 też mnie wzięło...
Widziałem już jedno takie prawie "muzeum" u jednego z uczestników forum ale Twoje też bym chętnie zobaczył :)
Po co Ci ja jak Brekina robi ostatnio takie modele. Przypuszczam ze za jakiś czas Brekina będzie wypuszczała te modele w gotowych Polskich barwach ( Ikarusy 260 czy Jelcze).Chociaż zauważyłem , że większość firm min. z Niemiec (Bosch czy taka Brekina) przeniosła już jakiś czas temu produkcję do Chin a co za tym idzie niestety jakość tych produktów spadła... ale plusem jest za to ilość wypuszczanych modeli i przystępna cena.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.512 68 0
Mi natomiast ostatni odwaliło na punkcie Poloneza z Deagostini, dostałem jakieś modelarskiej psychozy o_O na punkcie Milicyjnej wersji tego Poldka i na Syrenę 1:8 też mnie wzięło...
Widziałem już jedno takie prawie "muzeum" u jednego z uczestników forum ale Twoje też bym chętnie zobaczył :)
Po co Ci ja jak Brekina robi ostatnio takie modele. Przypuszczam ze za jakiś czas Brekina będzie wypuszczała te modele w gotowych Polskich barwach ( Ikarusy 260 czy Jelcze).Chociaż zauważyłem , że większość firm min. z Niemiec (Bosch czy taka Brekina) przeniosła już jakiś czas temu produkcję do Chin a co za tym idzie niestety jakość tych produktów spadła... ale plusem jest za to ilość wypuszczanych modeli i przystępna cena.
Sami od siebie raczej nic Polskiego nie zrobią, chyba że zamówi to jakiś sklep np. toysandmodels i wybuli kasę za kilkaset szt. z góry,
generalnie te modele powstały dlatego że jeździły w NRD a nie w Polsce, i jest kilka subtelnych różnic w Ikarusach robionych na konkretne rynki,
układ ramek w oknach, układ klap, rozmieszczenie foteli, trzy lampki nad przednią szybą(ZSSR), o rodzajach skrzyń biegów nie wspomnę,
bo to akurat w modelu tej skali jest nieistotne.
 

DamLen

Znany użytkownik
Reakcje
1.503 11 0
Zestaw ciekawy przede wszystkim ze względu na wersję Vega. Zastanawia mnie tylko zdjęcie oryginału i tylne nadkola, bo z tego co pamiętam, wersja oferowana do sprzedaży nie miała tej zabudowy ramy od tyłu ze względu na homologację czy coś tam. Ale może się mylę. Plus dla Herpy za uwiecznienie w plastiku takiej edycji.
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.762 67 1
Sollner to bardzo wdzięczna spedycja do zbierania . Mi się ten model podoba i czekam na kolejne w tych barwach tutaj . Jak napisał Damian plusuje również za to że to wersja Vega . Z tą homologacją to z tego co pamiętam to było tak że w naszym kraju nie uzyskała homologacji , a w innych była tak sprzedawana . Sam widziałem kiedyś auto w tej wersji z oryginalną zabudową , ale była to sprowadzona używka z Francji .
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.512 68 0
Witajcie, dzięki za komentarze i oceny.
czas powrócić do jedynie słusznej marki ;), model już obecny na forum, teraz i w moim wątku.
Zasadniczo nie mogę pojąć dlaczego ona jeszcze jest w sklepach.
Scania R"04 Nottelmann

DSC_0001.jpg
DSC_0004.jpg
DSC_0005.jpg
DSC_0008.jpg
DSC_0010.jpg
DSC_0012.jpg
DSC_0015.jpg