• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Heavy Metal Truck Blend

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Tatry są z warsztatu Michała, potrenował budowlankę przed swoją koparką ;)

Jest to kombinacja igra+kabiny i trawionki z haulera, a ja sobie pozwolę na małe porównanie kabin z żywicy.
Wstawię fotki ze swojego archiwum, wcześniejsze modele to produkt JMPK pomalowany przez Seweryna, obie mają słupki w drzwiach i
przedniej szybie, ponadto czego na zdjęciach niestety nie widać mają żeberka wentylacyjne na tylnim rogu kabiny pod małym okienkiem,
czego niestety hauler nie posiada, razi natomiast w modelu JMPK 148 ta linia podziału na wysokości atrapy, czego ani hauler ani oryginał nie posiada.

Załączniki

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Ale gdyby brekina za kabiną tego liaza umieściła koło zapasowe i skrzynkę narzędziową tak jak w oryginale to byłby mega model,
a tak to jest tylko super;)
Te szczegóły też by się przydały. Tu tak naprawdę przeszkadza ta naczepa. Nie przypominam sobie, żeby takie naczepy jeździły w tamtych czasach. Jakby dali Orliczana to byłby hit.

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Te szczegóły też by się przydały. Tu tak naprawdę przeszkadza ta naczepa. Nie przypominam sobie, żeby takie naczepy jeździły w tamtych czasach. Jakby dali Orliczana to byłby hit.
Naczepa jak najbardziej nie z tej bajki, ale w przypadku orliczana jest w czym wybierać, Krebs,MM, i chyba sdv, niestety generuje to dodatkowe koszty
i czas bo jeszcze ją trzeba sobie posklejać i pomalować, nie każdy ma czas, umiejętności, ochotę...

Wieśniak

Aktywny użytkownik
I jako drugi model , Liaz z brekiny który wszyscy dobrze znacie i macie ;) (...)"
No kurcze, ja jeszcze nie mam!
Wprawdzie położyłem 2-złotówkę i 5-złotówkę obok siebie i puściłem romantyczną muzykę, ale jakoś nie chciały się rozmnażać. Z drugiej strony nie pomyślałem, że z tego związku może wyjść... 7-złotówka, więc może i dobrze ;)

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Modele produkowane w malowaniach firmy Jens Bode to trochę inna półka . Każdy jest świetnie dopracowany już w standardzie . Ten jak dla mnie wyśmienicie się prezentuje i cieżko od niego wzrok oderwać .
Mi tylko brakuje do szczęścia aby herpa dawała rejestracje i malowanie tylniej belki w standardzie, zwłaszcza w tych modelach z górnej półki cenowej.
Miałem kiedyś trochę modeli Willi Betz, i nie było z tym problemu.
Oczywiście się z Tobą zgadzam w stu procentach, a od siebie dodam że w modelach zwłaszcza scanii pomimo nowoczesnego "dizajnu", technologii
i często pionierskich rozwiązań w dalszym ciągu wyczuwam delikatny "oldtimerowy" akcent, i dlatego mam słabość do tej marki ;)

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
A ja Panowie taką śliczną prezentację prima aprilisową przygotowałem w swoim autobusowym wątku i tylko jedna gwiazdka, a tu wystarczy
jedną scanię wrzucić i zachwytom nie ma końca ;), gdzie jest sprawiedliwość ;)