• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Heavy Metal Truck Blend

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.671 67 1
Staruszki świetnie się prezentują. Bardzo mi się oba podobają . Natomiast volvo od Bode to petarda . Podobnie jak reszta modeli w tych barwach . Na podstawie tych dwóch prezentacji widać jak technologia wykonywania modeli poszła do przodu .
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
No i tu jest właśnie problem, bo fotki robię przy sztucznym świetle , mam zabudowane w moim pseudo namiocie za stówkę z allegro trzy listwy
Led od góry, i niektóre fotki zwłaszcza te od dołu robione trochę fałszują kolory, z korektora korzystam ale minimalnie, czasem trzeba zgasić światło,
i poodkurzać paprochy, obecnie pracuję nad otwartym tłem, w takiej wielkości aby dało się większe grupowe porobić.
No i teraz rozumiem, dlaczego ten kolor jest przekłamany. Większość aparatów nie daje sobie rady z barwą światła LED-owego. Szczególnie z tymi LED-ami o nieokreślonej dokładnie barwie światła.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0
Witajcie,
dzięki za komentarze i porady, dzisiaj kolejny News który mi załatwił nasz forumowy dostawca kolekcjonerskich endorfin pj.pauli ;)
Model który wpisuje się we współczesną modę typu ; czarno-biało-czerwono, takie rzeczy typu Schubert, nottelmann potrafią nieźle kosztować .
Tutaj mamy dowód na to że nie musi tak być, ten kosztował trochę poniżej 35 euro.
Co do samych fotek, nie potrafię zrobić dobrze czarnych modeli na czarnym tle, więc będzie białe ;)
Ponadto postanowiłem to zrobić bez sztucznego oświetlenia i pomocy korektora, nie jest to jeszcze to co bym chciał prezentować na stałe,
ale myślę że idzie w dobrym kierunku.
Scania CS 20 Weser Trans Bremen

DSC_1208.jpg
DSC_1209.jpg
DSC_1211.jpg
DSC_1212.jpg
DSC_1214.jpg
DSC_1215.jpg
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
Bardzo fajne prezentacje, fotki proponuję w plenerze, nic nie zastąpi natury. Przerabiałem już różne oświetlenia, namioty tła itp. plener i naturalne światło nadal niezastąpione.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0
Bardzo fajne prezentacje, fotki proponuję w plenerze, nic nie zastąpi natury. Przerabiałem już różne oświetlenia, namioty tła itp. plener i naturalne światło nadal niezastąpione.
Mam w rodzinie bardzo doświadczonego fotografa, chyba będę się musiał do niego w końcu wybrać, fajnych plenerów nie brakuje w Bielsku,
najgorzej z wolnym czasem o tej porze dnia :/
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
Mam w rodzinie bardzo doświadczonego fotografa, chyba będę się musiał do niego w końcu wybrać,
Oj wybierz się... Ta Scania na każdym zdjęciu ma inny kolor grilla, od karminowego do pomarańczowego. Korekcja suwakami nie jest bardzo trudna, ale trzeba pamiętać o każdym kolorze... ;)
fajnych plenerów nie brakuje w Bielsku, najgorzej z wolnym czasem o tej porze dnia :/
To wybierz się w taki plener, zrób zdjęcie pleneru (bez modeli), wydrukuj sobie taki plener w odpowiedniej dla Ciebie wielkości (mam tu na myśli taką wielkość, żebyś mógł zrobić dobrą fotkę całego modelu i żebyś miał gdzie trzymać takie tło) i będziesz miał tło do fotografowania modeli. Jak nie dasz rady sam wydrukować, to w zakładach fotograficznych Ci wydrukują duży format.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0
Oj wybierz się... Ta Scania na każdym zdjęciu ma inny kolor grilla, od karminowego do pomarańczowego. Korekcja suwakami nie jest bardzo trudna, ale trzeba pamiętać o każdym kolorze... ;)

To wybierz się w taki plener, zrób zdjęcie pleneru (bez modeli), wydrukuj sobie taki plener w odpowiedniej dla Ciebie wielkości (mam tu na myśli taką wielkość, żebyś mógł zrobić dobrą fotkę całego modelu i żebyś miał gdzie trzymać takie tło) i będziesz miał tło do fotografowania modeli. Jak nie dasz rady sam wydrukować, to w zakładach fotograficznych Ci wydrukują duży format.
Grill z prawej strony na fotkach był pod światło, tak jak pisałem na początku, tu nie było nic po za zmniejszeniem robione w korektorze
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
Grill z prawej strony na fotkach był pod światło, tak jak pisałem na początku, tu nie było nic po za zmniejszeniem robione w korektorze
No to ewidentnie Twój aparat nie radzi sobie z oświetleniem modeli. Z tego co napisałeś wcześniej to oświetlasz lampami diodowymi. W takim razie musisz robić zdjęcia w świetle słonecznym, a diodowe oddać komuś za "którąśtam złotówkę". No chyba, że zmienisz aparat...
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0
Na hobby zawsze trzeba poświęcić trochę czasu...
Musisz pocykać fotki na zewnątrz bez dwóch zdań. Scania rewelacyjna.
Coś podziałam w tym kierunku, ale zanim to nastąpi to jeszcze parę prezentacji "namiotowych" będzie.
zaletą tego jest niezależność od pory, dnia, roku i pogody, dużo modeli po prostu sobie podarowałem, bo nie wychodziły w ogóle
w namiocie.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
Zawsze możesz zmienić oświetlenie. Są dostępne żarówki dające taką barwę światła jak słońce. Wtedy wyeliminujesz przekłamanie kolorów spowodowanych światłem z LED-ów.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0
Zawsze możesz zmienić oświetlenie. Są dostępne żarówki dające taką barwę światła jak słońce. Wtedy wyeliminujesz przekłamanie kolorów spowodowanych światłem z LED-ów.
Jest tu na forum, nie tylko w części samochodowej, kilka osób które mają w swoich wątkach ładne zdjęcia, i z którymi bez jakichś większych
problemów się mogę spotkać aby w realu i na "żywym organiźmie" potestować co i jak.
Ale kilka z namiotu wam jeszcze zapodam ;)
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0
Zawsze możesz zmienić oświetlenie. Są dostępne żarówki dające taką barwę światła jak słońce. Wtedy wyeliminujesz przekłamanie kolorów spowodowanych światłem z LED-ów.
To tak jeszcze na szybko pozostawiając to pod wasz osąd, które kolory są bardziej naturalne;
fotki robione przed chwilą (23;30), korektor tylko do przycinania, aparat w trybie auto, rozdzielczość 20 Mp
1. Pełna moc led
DSC_1303 (2).JPG

2 tradycyjna żarówka perfidnie wrąbana przez otwór do robienia fotek od góry ;)
DSC_1304 (2).JPG
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0
Witam,
dzięki za uwagi, docenienia ,komentarze i porady ; ), kilka patentów mi kiełkuje w głowie, lecz zanim się zmaterializują z sukcesem bądź porażką,
trochę czasu upłynie.
Niemniej jednak dalej się będę upierał przy fotkach na jednobarwnym tle, Tymczasem;
Scania R 13 TL Buchs Lenk, najpierw model bardzo podobny w oryginale, jednakże układ napędowy i długość ramy pokazuje że nie taki sam;
Scania-R5801.jpg


No i fotki modelu, oczywiście z namiotu ;)

DSC_1275.jpg
DSC_1276.jpg
DSC_1277.jpg
DSC_1278.jpg
DSC_1279.jpg
DSC_1282.jpg
DSC_1283.jpg
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0
Pomimo pewnych różnic co do oryginału to bardzo fajny model i przez moment był nawet w planach. Bardzo dobrze, że go posiadasz.
W tej chwili o niego nietrudno, bo jest w aktualnej ofercie wraz z młodszą siostrą, a specjalistyczna zabudowa , układ 8x4 i zaakcentowany
na żółto grill przypieczętowały decyzję o zakupie, potem zaś go wykupywać z e-baya za podwójne pieniądze nie bardzo ma sens.
A wydałem teraz kupę kasy na modele które przed laty były po 150 - 200 zł, a teraz 100 Euro trzeba wywalić i drżeć żeby dojechały całe.
Oczywiście musiałem zrobić rzeźnię w części kolejowej mojej kolekcji, aby te modele móc kupić, co nie jest do końca racjonalne, ale tutaj
całkiem przez Was zrozumiałe ;)