• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Heavy Metal Truck Blend

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
Witajcie,
dzięki za oceny o komentarze ;), dzisiaj druga kultowa staroć którą Wam chcę przypomnieć, niejeden z Was go ma, lub miał.
Volvo F 89 6x4 na trileksach, a więc najpiękniejsza opcja tego modelu(y), TURKSPED produkcji nieodżałowanego albedo.
Miłego oglądania ;)
DSC_0806.jpg
DSC_0807.jpg
DSC_0808.jpg
DSC_0809.jpg
DSC_0814.jpg
DSC_0816.jpg
DSC_0820.jpg
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
Fajny eksponat muzealny.Szkoda że tak odbiega jakoscią wykonania od obecnych bo model zacny jest
Tutaj bym polemizował, nie przypuszczam żeby herpa coś w nim poprawiała (nie piszę o grafice, bo ta poszła do przodu ), mam F 12 z ubiegłego
roku (Deutrans ) i nic nie poprawili, a przydałyby się chociaż transparentne reflektory.
Mam zamiar kupić Wikinga, bo coś mi się zdaje że to ta sama forma, a wcale nie jest taka zła biorąc pod uwagę że alternatywą jest s.e.s. ;)
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
Witajcie,
dzisiaj uzupełnienie do wczorajszego modelu, model który części z Was przypomni Wam początki Waszych ogromnych teraz kolekcji.
Nieśmiertelny Kieserling zbierany niegdyś przez każdego, znany bardziej jako EKB, dopiero na zdjęciach zauważyłem że
cysterna z tyłu ma odlaną nazwę producenta, aż się prosi o podkreślenie tego czarnym albo srebrnym kolorem.
Ja mam zasadę że nie ingeruję w modele seryjne, ale nie wykluczam że kiedyś nie przeznaczę kilku modeli na konwersję od podstaw.


DSC_1049.jpg
DSC_1050.jpg
DSC_1051.jpg
DSC_1052.jpg
DSC_1054.jpg
DSC_1057.jpg
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
Witajcie ,
dzięki za docenienia i komentarze;)
Dzisiaj miałem zamiar pokazać kolejnego "angola", w związku z deszczową aurą pasującą dla tego kraju, ale przy powiększaniu fotek wyszło
za dużo baboli i obluzowanych części, więc zamiast tego kolejny klasyczny klasyk :)
Model który nawet nie wiedziałem że został wydany w tych barwach;
Scania 111 EKB, Albedo.

DSC_0837.jpg
DSC_0839.jpg
DSC_0841.jpg
DSC_0843.jpg
DSC_0845.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
Volvo F89 w barwach Kieserlinga jest naprawdę świetne, na szczęście mam... Natomiast pięknie wygląda babcia Scania 111. Tego mogę Ci zazdrościć.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
Witajcie,
dzięki za odwiedziny, dzisiaj kontynuacja starości, które są też niejako.. nowościami, ponieważ są to jedne z ostatnich wypustów herpy.
Scania 141 w znanym wszystkim malowaniu ASG, którą kupiłem ze względu na napęd 6x4, ogólnie każda stara scania z takim układem napędowym
bądź też 6x2 jest dla mnie rarytasem kolekcjonerskim, ponieważ wyszło ich niewiele (mam na myśli ciągniki siodłowe oczywiście).
Jako drugi volvo F 12 Deutrans, lubię te modele i ubolewam że herpa w reedycjach modeli sprzed lat,nie stosuje takich malowań jak
ma w ofercie WSI czy też Tekno w skali 1/50.
DSC_0830.jpg
DSC_0831.jpg
DSC_0834.jpg
DSC_0836.jpg
DSC_1081.jpg
DSC_1082.jpg
DSC_1083.jpg
DSC_1084.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
Bardzo fajnie, że Herpa zaczyna wznawiać stare modele, szkoda tylko, że to na starych formach i w detalowaniu oraz technologii z dawnych lat... :( Hitem byłoby wydanie tych starych ciężarówek w jakości obecnie robionych modeli.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
Witajcie,
dzięki za komentarze i oceny, wybaczcie zbyt szybką prezentację, ale raz chciałbym coś jako pierwszy pokazać;)
więc przerywamy prezentacje oldtimerów i prezentuję wam najnowszy pojazd ze stajni Jens Bode ;)

DSC_1146.jpg
DSC_1149.jpg
DSC_1150.jpg
DSC_1151.jpg
DSC_1152.jpg
DSC_1154.jpg


kilka fotek porównawczych ze Scanią, jednak to nie ten sam kolor jaki można by było przypuszczać po wizualizacji herpy.

DSC_1155.jpg
DSC_1156.jpg
DSC_1159.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
Miniaturka w barwach Jens Bode jest świetna, zresztą jak wszystkie poprzednie. Takie modele to ja lubię. Mam tylko pytanie: czym oświetlasz modele i czy korygujesz barwy po zrobieniu zdjęć? Pytam, bo na Twoich zdjęciach ten model jest czerwony, a w rzeczywistości model jest w kolorze bordowym.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
Miniaturka w barwach Jens Bode jest świetna, zresztą jak wszystkie poprzednie. Takie modele to ja lubię. Mam tylko pytanie: czym oświetlasz modele i czy korygujesz barwy po zrobieniu zdjęć? Pytam, bo na Twoich zdjęciach ten model jest czerwony, a w rzeczywistości model jest w kolorze bordowym.
No i tu jest właśnie problem, bo fotki robię przy sztucznym świetle , mam zabudowane w moim pseudo namiocie za stówkę z allegro trzy listwy
Led od góry, i niektóre fotki zwłaszcza te od dołu robione trochę fałszują kolory, z korektora korzystam ale minimalnie, czasem trzeba zgasić światło,
i poodkurzać paprochy, obecnie pracuję nad otwartym tłem, w takiej wielkości aby dało się większe grupowe porobić.