• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Heavy Metal Truck Blend

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.550 386 20
Akurat nie chodzi mi o ten model, bo do F-12 nie mam najmniejszych zastrzeżeń, ale inne generacje już tak piękne nie są
AWM ma sporo bolączek, począwszy od wypadających elementów, które czasem trzeba wkleić, poprzez plastik, który ma różnego rodzaju nieplanowane skurcze zniekształcające powierzchnię, przez nie do końca dobrze odwzorowaną bryłę kabin. Ale to jestem jeszcze w stanie przeżyć, natomiast największą bolączką jak dla mnie są podwozia ciągników. Nowa buda ciągnika, a podwozie ciągle takie samo, stare, z dawnych lat... Po prostu tragedia... :mad::mad::mad:
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
AWM ma sporo bolączek, począwszy od wypadających elementów, które czasem trzeba wkleić, poprzez plastik, który ma różnego rodzaju nieplanowane skurcze zniekształcające powierzchnię, przez nie do końca dobrze odwzorowaną bryłę kabin. Ale to jestem jeszcze w stanie przeżyć, natomiast największą bolączką jak dla mnie są podwozia ciągników. Nowa buda ciągnika, a podwozie ciągle takie samo, stare, z dawnych lat... Po prostu tragedia... :mad::mad::mad:
I to jest właśnie sedno sprawy(y), ich największym atutem atutem jest mnogość i atrakcyjność malowań, jakościowo są w latach siedemdziesiątych,
no ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma ;), kilka ciekawych modeli jako uzupełnienie do malowań herpy można mieć.
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.671 67 1
Akurat druga wersja FH od AWM to najsłabsza wersja modelu Volvo . W głównej mierze dzięki tym światłom przednim . Jeśli chodzi o podwozia to fakt że dali ciała z tym że nie zmieniają . Dlatego też jak staram się kupować modele z osłonami bocznymi . Wtedy tego podwozia tak nie widać , a czego oczy nie widzą tego sercu nie żal :D
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
Witajcie,
Dzięki za docenienia i komentarze;)
Dzisiaj kolejny Kruse, Volvo FH 12 FL od AWM, model niezbyt pięknie wykonany, no ale skoro herpa nie za bardzo się stara wydawać ich
modele, no to trzeba się posiłkować AWM :/
DSC_0923 — kopia.jpg
DSC_0924 — kopia.jpg
DSC_0925 — kopia.jpg
DSC_0927.jpg
DSC_0929.jpg
DSC_0933.jpg
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.671 67 1
Mi to się wydaję że masz te dolne atrapy nie dociśnięte . Mam pod ręką takie volvo i tak nie wystaje . Jedno lekko wystawało , ale dało się docisnąć .
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
Witajcie,
dzisiaj trochę klasyki z lat sześćdziesiątych.
Man 10.212 z lat 1957-68, Brekina zrobiła go fajnie, ale mogli posrebrzyć listwy koło reflektorów i dać bardziej "ambitne" trileksy ;)

DSC_0512.jpg
DSC_0514.jpg
DSC_0647.JPG
DSC_0649.JPG
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
Witajcie ,
dzięki za odwiedziny, dzisiaj też oldtimer, tylko młodszy :)
Kwadratowy nosek, Scania Hauber 143M Alfred Gennen, jedno z lepszych malowań jak na ten model ;)
mniej więcej oryginał;

alfred2-001-4c718cb.jpg


No i model, miłego oglądania ;)

DSC_0759.jpg
DSC_0787.jpg
DSC_0788.jpg
DSC_0789.jpg
DSC_0792.jpg
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
Witajcie,
dzięki za komentarze i oceny :)
Każdy aktywny kolekcjoner chce mieć w swoich zbiorach modele ze spedycji uznawanych za "premium", i ogólnie przyjęte jest że posiadanie
takich modeli jak; Melmer, Vogel, Willi Betz czy ostatnio modny Schubert, należy do dobrego tonu ;)
Kiedyś miałem ponad dwadzieścia betzów, potem się ich pozbyłem i na razie nie mam.
Dziś pokażę najtańszą scanię z Melmera, i moim zdaniem najładniejszego "ptaka" ;)
Mało prawdopodobne jest abym rozszerzał te kolekcje, wolę Wam pokazywać rzadsze modele, które tu występują w śladowych ilościach
,albo były dawno prezentowane. Największą satysfakcję mi sprawia jak piszecie że nie znaliście tego modelu ;),
ale po dzisiejszej prezentacji się tego nie spodziewam ;)
Scania;
DSC_0642.jpg
DSC_0643.jpg
DSC_0645.jpg


Volvo

DSC_0308.jpg
DSC_0313.jpg
DSC_0315.jpg
DSC_0426.JPG