• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Heavy Metal Truck Blend

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.528 68 0
Maćku, boom na transport na bliski wschód zaczął się w latach pięćdziesiątych i generalnie rzecz biorąc dopóki jankesi nie zaczęli wprowadzać tam demokracji miał się całkiem nieźle, chociaż złota era to lata 70/80, pierwsze volvo globetrotter powstało w 1979,
dwa, trzy lata potem Daf stworzył model 3600ATI Space Cab i te pojazdy podyktowały cały współczesny design ciężarówek długodystansowych, w scanii jest dosyć miejsca na leżankę z tyłu, miały ją też jelcze 316/317 oraz skody 706 ktore również się tam zapuszczały. To było pokolenie kierowców które maluchami, syrenkami i trabantami jeździło ze swoją rodziną na wczasy do Bułgarii i Jugosławii ;)
Kilka gwiazd transportu orientalnego z tamtych lat, swoją drogą herpa powinna zrobić jakiś model Astrana;
521336bd990a1ab480344f428684dbd5.jpg 2934935237_1_3.jpg d9be33ff4a1c85f8f812fbb74420519b.jpg images.jpg PEK.png Z-Rynart-03-500x296.jpg images.jpg unnamed.jpg
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
Wiesz Tomku, Scanii nie znam tak szczegółowo z tamtych lat, tym bardziej, że w Polsce nie często je się spotykało. VOLVO F89 było na porządku dziennym za sprawą PEKAESU i ich transportów zarówno do Zachodniej Europy, jak i na Bliski Wschód. Teraz jak patrzę na ten model to rzeczywiście leżanka tam się zmieści. Zatem kurnik nie do końca był jej potrzebny.
A o transporcie na do Iraku i Iranu to coś tam wiem, bo lubię PEKAES i troszeczkę udało mi się zdobyć informacji o tych trasach.
 

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.686 4 0
Mega nowość od Herpy i gratuluje myślę bardzo dobrego zakupu. :D Miniatura na tyle niesamowita, że sam postanowiłem sobie ją kupić... :ROFL: Od razu uwagę przykuwają tabliczki TIR. W tym małym niebieskim prostokącie jest jakaś magia. :D Do tego przyczepa na bliźniakach i Scania V8... :love: Napiszę to jeszcze raz - świetny zakup! ;)
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.528 68 0
Mega nowość od Herpy i gratuluje myślę bardzo dobrego zakupu. :D Miniatura na tyle niesamowita, że sam postanowiłem sobie ją kupić... :ROFL: Od razu uwagę przykuwają tabliczki TIR. W tym małym niebieskim prostokącie jest jakaś magia. :D Do tego przyczepa na bliźniakach i Scania V8... :love: Napiszę to jeszcze raz - świetny zakup! ;)
Trochę się zrehabilitowali po nieudanym Renault z Pekaes (całkiem inny niż na wizualizacji), ale ogólnie należy ich pochwalić za ciekawe ostatnio pomysły w temacie staroci, oby tak dalej.
W przyszłym tygodniu gwarantuję Ci Sławku kontenerowy stan przedzawałowy ;)
 

Driver

Aktywny użytkownik
Reakcje
260 1 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Piękna staroć w nowym wydaniu, oby herpa nam to częściej prezentowała.
Zdjęcie bardzo podobnego pojazdu z tych czasów;
Zobacz załącznik 840617 Zobacz załącznik 840618 Zobacz załącznik 840619 Zobacz załącznik 840620 Zobacz załącznik 840621
Pierwsza SCANIA
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Piękna staroć w nowym wydaniu, oby herpa nam to częściej prezentowała.
Zdjęcie bardzo podobnego pojazdu z tych czasów;
Zobacz załącznik 840617 Zobacz załącznik 840618 Zobacz załącznik 840619 Zobacz załącznik 840620 Zobacz załącznik 840621
W pierwszej SCANI to nie kurnik ino nie fabryczna dokładka do kabiny sypialnej ,model tej scani wyprodukowała firma tekno kabina dzienna kończyła się praktycznie za drzwiami taka właśnie scania stoi w mojej firmie.
498-thickbox_default.jpg
498-thickbox_default.jpg
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.528 68 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Zapraszam Was na amerykański tydzień w Lid..., moim wątku ;)
Udało mi się ostatnio ustrzelić na jednej aukcji trzy poszukiwane przeze mnie modele, tzn. poszukiwałem dwóch, trzeci był nieplanowany.
Mack B61 Mushroom Transportation Inc. Spedycja założona w 1920r., w latach 80 albo zbankrutowali, albo zostali przejęci, nie doczytałem bo mi się strona kazała na fb zalogować.
Malowania mieli bardzo oczo;)ebne, i na tym ich urok polegał.
Sezon na grzyby jeszcze trwa, a więc model na czasie. Na ostatnim zdjęciu z młodszym bratem.
a1.jpg
DSC_0284.jpg
DSC_0286.jpg
DSC_0288.jpg
DSC_0291.jpg
DSC_0297.jpg