• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Harcerze z koleją w tle

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#1
Tytuł wątku może trochę dziwny ale ... odpowiedni. Dzisiaj byłem na 100 leciu mojego liceum, które jest jednocześnie 100 leciem drużyny/szczepu harcerskiego, w którym spędziłem kilka najlepszych lat w życiu. Stare kroniki, wystawa zdjęć i ... czasami trafia się cos kolejowego w tle. Najczęściej przypadkowo czasem w tle, ale może zdarzy się, że na którymś ze zdjęć będzie coś ciekawego. Bardzo wiele z tych zdjęć jest zdigitalizowane więc mogę wrzucić tu "kolejowe" egzemplarze. Może ktoś wskaże jakieś ciekawe informacje na temat kolejowych akcentów ...

Na początek zdjęcia z roku 1930 - miał wtedy miejsce obóz na Huculszczyźnie w miejscowości Pistyń (obecnie obwód Iwanofrankowski na Ukrainie).

Fragment linii kolejowej i piękny most

pistyn1.jpg


pistyn2.jpg


pistyn3.jpg
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#4
W 1947 był obóz w Karolewie - obecnie miejscowość nazywa się Karłów i leży pod Szczelińcem w Górach Stołowych. Uczestnicy dotarli pociągiem do Kudowy Zdroju:
kudowa1.jpg


kudowa2.jpg


kudowa3.jpg
 

Podobne wątki