• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Hajnówka - turystyczna kolej wąskotorowa

EVB420 12

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
878 1 0
#4
To ciągnięcie przez linę ma swój klimacik, choć mogli by tam te tory "odkrzaczyć" i może coś niecoś wymienić i już by było tak jak ma być :? sam tam przez te wakacje jechałem do Topiła i nawet pomimo mżawki wąskotorówka miała duże wzięcie - wagony były prawie pełne :D
Ciekawe są też manewry 2 lokami przed szopą i stojący w Topile Ty-3811 (oczywiście po za stojącym w szopie w Hajnówce Tx1112)
Co do pytania Kolegi Kylogram to na trasie są tylko 2 łuki i to zaraz na początku, ale potem już trasa jest cały czas prosta.
 
Reakcje
292 0 0
#5
Pozwolę sobie podłączyć się do wątku hajnówkowej kolejki. Wcześniej wstawiałem kilka zdjęć w innym temacie ale teraz znalazłem ten wątek i chyba należy się go trzymać. Miałem okazję się przejechać wspomnianą Wąskotorową Kolejką Leśną na trasie Hajnówka - Topiło - Hajnówka w ostatnią sobotę. Wstawię poprzednie zdjęcia taboru z Hajnówki (czyli trochę odgrzanego kotleta) a później uzupełnię o nowsze z przejazdu. Dzięki temu będzie komplet w jednym miejscu.
KPL-5078.jpg KPL-5079.jpg KPL-5080.jpg KPL-5081.jpg KPL-5082.jpg KPL-5083.jpg KPL-5084.jpg KPL-5085.jpg KPL-5086.jpg KPL-5087.jpg KPL-5088.jpg KPL-5089.jpg a
 
Reakcje
292 0 0
#8
Kolejka jedzie z Hajnówki do Topiła godzinę, telepiąc się na boki i podskakując na koślawych torach. Przetacza się przez ciemne leśne knieje, pogwizdując przed "krzyżówkami" z leśnymi duktami lub ścieżkami. W miejscowości Topiło jest godzinny postój. Nie trzeba martwić się o zabranie kanapek, ponieważ na przeciwko przystanku jest sklep i knajpa, można tam coś zjeść. Jest też spory teren rekreacyjny z placem zabaw dla dzieciaków. Niestety w sezonie pociąg kursuje tylko raz dziennie a szkoda, bo można byłoby pojechać rano, zostać cały dzień i wracać po południu lub wieczorem.
KPL-6093.jpg KPL-6094.jpg KPL-6096.jpg KPL-6098.jpg KPL-6105.jpg KPL-6108.jpg KPL-6112.jpg KPL-6122.jpg KPL-6123.jpg KPL-6126.jpg KPL-6127.jpg KPL-6133.jpg
 
Reakcje
292 0 0
#13
KPL-6220.jpg KPL-6221.jpg KPL-6223.jpg KPL-6224.jpg [DOUBLEPOST=1407775510][/DOUBLEPOST]Wygląda na to, że Nadleśnictwo Hajnówka inwestuje w odnowienie kolejnych wagonów a może też nowe lokomotywy będą się pojawiały. Żobaczymy, czy dalej będzie się to jakoś rozwijać.

Nagrałem też dźwięki ale nie wiem, czy dadzą się odtwarzać bez problemów. Jak mi podpowiecie jak wstawić tutaj pliki z iPhona z rozszerzeniem .m4a, to je wkleję, jeśli jest na to sposób.