• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Hachette, DeAgostini - modele do składania skala 1:12, 1:8 itp.

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#6
Kolego @RIT8-4 !
Założyłeś temat o Starze, a teraz wklejasz informację o Nysie. Gdzie tu jest sens? W taki sposób robisz bałagan na forum. Może trzeba zmienić tytuł na "Modele do składania w skali 1:12" albo jakiś taki podobny?
 
OP
OP
RIT8-4

RIT8-4

Znany użytkownik
Reakcje
542 3 1
#7
Założyłem ten temat raczej ze względu na wydawnictwo Hachette i jego projekty .
Do budowy i prezentacji modeli można założyć osobne tematy .
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.297 23 0
#9

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.297 23 0
#17
Pierwszy kawałek "Ogórka" w skali 1:12:

ALA_2024_07a.jpg


I małe porównanie wielkości z Brekiną w skali 1:87:

ALA_2024_07b.jpg


ALA_2024_07c.jpg


Wygląda na to, że DeAgostini dobrze dobrało kolory, bo choć wiem, że takie ciemne, jak ten Brekiny też były. to jednak dla mnie typowe kolory PKS-owego Jelcza, to góra biała, a dół jasno niebieski, właśnie taki, jak na tym elemencie z DeA.
 
Ostatnio edytowane:

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#18
Model zapowiada się imponująco, ale zastanawia mnie to przetłoczenie idące od grilla łukiem aż do samego tyłu. Na zdjęciach oryginałów nie widziałem tego. Czy to było w jakimś roczniku tylko?
1.jpg
2.jpg
 

SP47-001

Aktywny użytkownik
Reakcje
242 12 4
#19
Model zapowiada się imponująco, ale zastanawia mnie to przetłoczenie idące od grilla łukiem aż do samego tyłu. Na zdjęciach oryginałów nie widziałem tego. Czy to było w jakimś roczniku tylko?
Zobacz załącznik 1038785 Zobacz załącznik 1038787
Na zdjęciach maski modelu @ALA nie ma widocznych tych przetłoczeń. Dodatkowo zauważyłem, że nity są na niej srebrne, a nie w kolorze nadwozia, tak jak na zdjęciach dystrybutora.
Osobiście też nie kojarzę, aby w ogórkach takowe występowały. Możliwe, że za wczasu się zorientowali i w wersji finalnej nie będzie tych przetłoczeń na przodzie.