• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0e/H0f

Zvolack Jr

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam, na początek się przedstawię i przywitam. Mam na imię Bartek i jestem synem Zvolacka. Buduje stacyjkę styczna dwóch wąskich torów 750mm i 600m. Na jednym jest rampa zsypowa na drugim przystanek i bocznica. Tabor to Fito wagony od Pana Witolda. W oryginale jest to stacyjka w Glossen przy kopalni kaolitu. Bardzo podobała mi się konstrukcja samej rampy więc z pomocą Taty (małą :) powstała skrzynka modułu i pierwsze tory. Tory są klejone na specjalnym przyrządzie z kartonu. Kozioł oporowy z listewek drewnianych. Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi.W miarę postępu prac będę wstawiał nowe zdjęcia...

Pozdrawiam Zv.Jr.
 

Załączniki

Z

Zv

Gość
#7
No powiem tak: jestem z Niego zajebiście dumny! Młody wrzuc jeszcze ze dwie fotki oryginału! Ta rampa jest strasznie fajna.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.062 140 0
#17
Kurde, mam inne google, mi pokazuje tylko jedno Glossen
daj linka, z ciekawości ;-)

p.s. moderatora uprasza się o porządeczek, poszukamy sobie Glossen, na bocznicy
p.s.2 tu nie ma trolli, jak miło, kurde, a jednak można ;-)
 

klepa79

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
Mam parę pytań.
1. Jakich szyn używasz. I czym je montujesz do podkładów.
2. Jak jest szerokość podkładu, ogólnie może podał byś mi wymiary całego podkładu.
3. Odległość między podkładami.
4. Kartonik sam robiłeś czy był już taki gotowy kupiony.
 
OP
OP
Zvolack Jr

Zvolack Jr

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#19
Już ci mówię :
Ja używam rocowskich ...(moich pozostałości po N)a kleje cjanopanem a potem tata mi je lutuje w kilki miejscach
odległość miedzy nimi to tylko 10mm.Podkłady to nie kartonik, to deseczki 2 na 1 mm tylko cięte na kawałki po 16mm.:D
 

klepa79

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
Chodziło mi o specjalnym przyrządzie z kartonu. Zrobił byś zdjęcie.[DOUBLEPOST=1375256558][/DOUBLEPOST]2mm to jest te miejsce na które przyklejasz szyny.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 179
Wąskotorówka 8
Wąskotorówka 26
Wąskotorówka 31
Wąskotorówka 7

Podobne wątki