• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0e & 0e

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.053 26 1
#1
Witam Kolegów Budowniczych.
Jestem na forum nowym "wąskotorowiczem" i mam na imię Michał.
Dla celów mojej makiety, która była najpierw planowana w skali 1:87, a potem 1:45 popełniłem kilka budynków. Są to mniej lub więcej dokładne modele obiektów linii Gliwice-Rudy-Racibórz, lub jak w przypadku parowozowni w Rudach,- inspiracje, z zachowaniem detali architektonicznych. Stosuję karton, cięty laserem.
U introligatora zamawiam tektury z ponaklejanymi kolorowymi kartonami i taką półtorejmilimetrową "sklejkę" tnie się laserem. Zależnie od elementu i potrzeb, grawerowane są cegły lub deski. Nie jestem ortodoksyjnym modelarzem, dla którego każdy detal jest sprawą życia i śmierci. Ja to nazywam impresjonizmem modelarskim. Dla mnie ważne jest, aby to zo powstaje oddawało klimat rzeczywistości a nie było jej miniaturą.
Zacznę prezentację od skali Hoe. Pierwszym budynkiem, była stacja Nieborowice.
NIeborowice_prototyp.jpg

Ponieważ budynki stacyjne przy tej linii budowano według tej samej dokumentacji, pomierzyłem stację Nędza i według niej planowałem zrobić kilka modułów stacyjnych.
Nędza_H0e_1.jpg

Nędza_H0e_2.jpg

Powstała z tego niedokończona diorama tej stacji:

Nędza_Diorama.jpg

W między czasie, "przesiadłem sie na skalę 1:45, czyli 0e i w tej skali robię budynki do moich modułów;
Stacja Rudy,- model

Rudy.jpg

...i oryginał.

20120707026.jpg

I na koniec,- parowozownia, ale to jest budynek inspirowany jedynie oryginałem;

Parowozownia_Budowa 2.jpg

Parowozownia_detale.jpg
A tak wygląda rzeczywistość;

20120707025.jpg

Prezentowane powyżej budynki mam również w wersji elektronicznej w formacie, "rozumianym" przez laserowy ploter i mogę chętnym udostępnić.
To co mam w skali 0e, "Hazerowicze" mogą sobie pomniejszyć.

Pozdrawiam

Hamulcowy Wąskotorowy
 
OP
OP
hamulcowy

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.053 26 1
#3
To są na razie wersje surowe. Budynek stacji Rudy, na innych zdjęciach jest "lekko słomkowy". Ta fotografia, którą załączyłem, pokazuje stację w kolorze "róż majtkowy" i na pewno nie pomaluję tak mojego budynku. Przedtem była to właśnie "słomka". Do celu jeszcze daleko, ale dziękuję za miłą recenzję.
Zanim będą wykonane gotowe moduły, czasu trochę minie. Najpierw muszę wrócić w nasze szerokości geograficzne znad równika. Myślę, że latem będą nowe wieści.
Pozdrowienia z Malezji
Michał hamulcowy
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Budownictwo i pozostała infrastruktura 0

Podobne wątki