• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa H0

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#1
Po kilku latach przerwy wróciłem do rozmiaru H0 i od jakiegoś czasu znowu buduję domową „kolejkę”.
Trochę próbowałem i eksperymentowałem w „zero” i G, ale szybko doszedłem do wniosku że najlepiej zrobię jak zostanę przy H0.
Poniżej zdjęcia z kolejnych etapów budowy od początku do dzisiaj .

IMG_0002.JPG



IMG_0002.JPG



IMG_0003.JPG



IMG_0001.JPG



IMG_0005.JPG



IMG_0007.JPG



IMG_0008.JPG



IMG_0003.JPG



IMG_0003.JPG



IMG_0003.JPG



IMG_00041.jpg
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#2
Trochę próbowałem i eksperymentowałem w „zero” i G, ale szybko doszedłem do wniosku że najlepiej zrobię jak zostanę przy H0.
Kolejny raz sprawdza się powiedzenie"lepsze jest wrogiem dobrego",miałeś super makietę to zachciało Ci się eksperymentów:mad:.
No dobra to se ne wrati więc nie będę truł tylko trzymając kciuki pokibicuję żeby ta nowa była równie fajna:).A swoją drogą wielu
planujących makietę powinno najpierw obejrzeć Twój wątek,a konkretnie pomysł na konstrukcję i składany"dekielek".Większość
planując makietę skupia się wyłącznie na układzie torów,nie myśląc wiele o tym na czym te tory położyć i czym przykryć żeby
kurz nie miał dostępu.A potem kiedy całość jest mniej lub bardziej gotowa następuje"odkrycie",że przecież się cholera kurzy
i wtedy na szybko powstają konstrukcje foliowo-patykowo-drucikowe,które ani nie są estetyczne,ani wygodne w użyciu.
Dłużej nie przeszkadzam i cierpliwie czekam na"ulubiony ciąg dalszy który niewątpliwie nastąpi"(y).
 
OP
OP
tkarkady

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#3
Peron wymaga jeszcze lekkiej patynki i przymocowania do płyty makiety.
Ławeczki wycięte laserem od Kotebi , figurki Preiser .
Pozostałe elementy robiłem sam, niestety nie wszystko udało mi się tak jakbym chciał.

1.JPG



4.JPG



5.JPG



6.JPG



8.JPG



9.JPG



10.JPG



11.JPG



12.JPG



13.jpg



14.jpg



15.JPG



16.JPG
 
OP
OP
tkarkady

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#6
Z uwagi na to że na mojej stacji ma się odbywać głównie załadunek i rozładunek towarów, uznałem że do obsługi ruchu pasażerskiego wystarczy peron i „wyjście do miasta”, w związku z tym nie zaplanowałem budynku dworca.
Na łuku w rogu makiety pozostało całkiem sporo miejsca i pomyślałem że może jakiś nieduży budynek uda się tam zmieścić. Miejsce na dworzec dość nietypowe, ale szkoda mi było je tylko zazielenić.

1.jpg


2.jpg


3.jpg


4.jpg


5.jpg


6.jpg


7.jpg


8.jpg


9.jpg


10.jpg


11.jpg


12.jpg


13.jpg


14.jpg


15.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.565 386 20
#7
Patrząc na ilość szczegółów, które urealniają wygląd Twojej makiety, na ogrom prac, które włożyłeś w tą makietę, na tabor kolejowy, który po niej się porusza to jeżeli mogę podpowiedzieć, wywal tą zabawkę z logo Poczty Polskiej i postaw tam model. Model samochodu, a nie żelaźniaka-resoraka. Naprawdę szkoda takiej pięknie zrobionej makiety, odwzorowującej fragment jakiejś tam rzeczywistości na stawianie takich samochodzików.
 

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
#8
A nie myślałeś by z budynku stacyjnego zrobić placówkę pocztową? Scenka bardzo fajna, skrzynka na listy jest, Naczelniczka wyszła by zamienić kilka słów z kierowcą który się spóźnił na popołudniową odprawę (bo wiecie korki były...:ROFL:), dołóż worki z pocztą i będzie super:cool:
W kwestii modelu-zabawki nie będę się wypowiadał bo Maciek @Mafo trafnie napisał...

Pozdrawiam
 
OP
OP
tkarkady

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#10
@Mafo - na razie nie mam lepszego to sobie ten żeleźniak stoi , mam nadzieję że kiedyś będą na tej makiecie i lepsze modele samochodów i jakiś ruch na drodze - pewne kroki w tym kierunku już poczyniłem.

@Luke - może nie od razu cały budynek , dorobię na zewnątrz logo PP żeby było wiadomo że w budynku dworca jest placówka poczty , coś jak poniżej. Ostatnio sporo się takich dworcowych placówek otwiera.
IMG_0011 a.jpg


@Kempol - jestem z Chorzowa.
 

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Reakcje
59 0 0
#12
Tak przeglądam relację, patrzę... Hajduki Wielkie :D u mnie w domu Hajduki Wąsk., a ja siedzę w robocie na zajezdni Hajduki. Tego... Pozdrowienia :D

Swoją drogą - genialnie wykonane perony. Brakuje tylko Elfa i tłumu studentów czekających na pociąg do Gliwic.
 
OP
OP
tkarkady

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#13
Pierwszy odcinek drogi wewnętrznej jeszcze w stanie surowym ale przejezdny.
Dalej lekkie szpachlowanie i malowanie nawierzchni. Na tym odcinku jest jedno rozwidlenie i jeden punkt zatrzymania, serwa są jeszcze w trakcie montażu.

IMG_0002.JPG


IMG_0005.JPG

IMG_0006.JPG

IMG_0007.JPG


Pierwsze jazdy

 
OP
OP
tkarkady

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#14
Część terenu stacji wstępnie zagruntowałem , dołożyłem budynek lokomotywowni / warsztatu i kozły oporowe.
Z wolna urządzam poszczególne ładownie.
Drogę prawie w całości uruchomiłem i pomalowałem , myślę że szpachlowanie jest potrzebne tylko w kilku miejscach , po drugim malowaniu i waloryzacji powinno być ok. Pierwszy raz buduję na makiecie drogę w systemie FCS , cieszy mnie się że się udało i fajnie działa.
Kilka zdjęć aktualnego stanu makiety z opisem poszczególnych ładowni jakie zaplanowałem.

Mini terminal kontenerowy , wjazd samochodem po obu stronach toru
IMG_0001.JPG IMG_0002.JPG

Magazyn paliw
IMG_0003.JPG

Tu ma być handel opałem i plac ładunkowy (wolny tor)
IMG_0004.JPG

Warsztat z bocznicą
IMG_0006.JPG

Skład kruszyw
IMG_0008.jpg

Miejsce na główny magazyn z olejarnią , obok złomowiec
IMG_0005.JPG

Tu chcę zrobić hurtownię stali , dalej są tory postojowe i w planie stacja tankowania lokomotyw
IMG_0007.JPG

Sterowanie samochodami też Gbbkolejką , z dostępnych elementów "kolejowych" zrobiłem oddzielną planszę
Droga.jpg

Jazda mniejszą pętlą bez zjeżdżania do ładowni , nagrane z ręki więc nie najlepszej jakości

Jazda z zatrzymaniem w ładowniach