• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama [H0] Diorama L 1100x2000

OP
OP
Bullseye

Bullseye

Użytkownik
Reakcje
3 2 2
#21
AutoCad do większych projektów albo SkechUP 2018 - najczęściej w Cadzie 2D ładnie robię a potem import do SkechUp i sklejanie i końcowe modelowanie.
Wszytko niestety zajmuje czas, ale będą też wieże strażnicze, szczątki murów, dom 2 i pół piętrowy i może jakiś stary kościół się wydrukuje :)

Ten konkretny 16h leciał - ale mam plastikowa drukarkę więc prędkości malutkie żeby to wyglądało jakoś.
 
OP
OP
Bullseye

Bullseye

Użytkownik
Reakcje
3 2 2
#22
Słaby sprzęt, ale przynajmniej dojechały pierwsze autka na makietę :)
U dołu widać lampy uliczne LED (za całe 8zł 10szt, wykonanie bardzo zacne jak na taką cenę).

53408414_329367144591200_4815636556272369664_n.jpg 53513143_327829031200424_7662626366537334784_n.jpg
 
OP
OP
Bullseye

Bullseye

Użytkownik
Reakcje
3 2 2
#23
Więc z racji wakacji na razie poczyniłem tylko dwie modyfikacje, sterowanie pociągiem zdalnie z telefonu (ilość lokomotyw na jednym torze jest nie ograniczona) sterowanie oświetleniem makiety i zwrotnicami (jest też możliwość sterowania oświetleniem wagonu ale u mnie zbędne z racji automatu zmierzchowego w wagonie (tylko na odpowiednim torze, jak jest w zajezdni to wagon nie będzie świecił)).
Sterownik jak na 15zł oferuje dużo, sterowanie dwoma silnikami PWM, 10 wyjść cyfrowych/PWM oraz 6 wyjść analogowych (te nie wiem do czego wykorzystam nawet).
Dodałem sobie też opcję Auto i ręczne sterowanie, AUTO uaktywnia się gdy pociągiem wjadę na zaplanowaną trasę :)
 

Załączniki

OP
OP
Bullseye

Bullseye

Użytkownik
Reakcje
3 2 2
#27
Goldpiny się mi podobają, w sam raz by sterować oswietleniem wagonu i oswietleniem kierunkowym bez dodatkowych sterowników :D
Masz jakiś system wykrywania gdzie dany skład się znajduje na torowisku ?
 

jezyzie

Znany użytkownik
Reakcje
548 13 0
#28
Goldpiny się mi podobają, w sam raz by sterować oswietleniem wagonu i oswietleniem kierunkowym bez dodatkowych sterowników :D
Masz jakiś system wykrywania gdzie dany skład się znajduje na torowisku ?
Dla parowozów teoretycznie prawie tak, ponieważ pomiar prędkości i droga przebyta pobierane są z czujnika kątowego położenia kół i za pomocą wifi przekazywane do komputera sterującego. Na każdym torze stacyjnym będę montować czujnik obecności składu RFID-RC522.
Poniżej jeden z wariantów pulpitu sterowniczego:
SerialComInstruments Lan UDP do ESP8266 31.JPG
.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 13
Buduję makietę 1089
Buduję makietę 20
Buduję makietę 49
Buduję makietę 10

Podobne wątki