• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H-M-F modele - zapowiedzi - recenzje

OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Właśnie się zastanawiam w jakiej wersji miały by być czy tylko złożonej czy tylko kity. Czas potrzebny na składanie modeli skutecznie przesuwa prace nad nowymi modelami. Kabina też jest planowana ale nie na początku. Zostanie dodana z czasem.
 

saaro

Aktywny użytkownik
Reakcje
374 5 0
Kity napewno powinny sie ukazac, bo duzo osob woli samemu skladac modele. A gotowe np. na zamowienie. Wtedy bedziesz mial czas na realizacje innych modeli.
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Największy z dotychczasowych projektów ukończony :cool:. Dawno temu zapowiadany nie tylko przeze mnie w końcu jest BIZON Z056 :cool::).
Projekt przedstawia BIZONA w wersji bez kabiny za to z daszkiem. Brakuje jeszcze wózka pod heder ale tym zajmę się w oczekiwaniu na detale i kalki. Od jutra rozkład części i przygotowanie do druku, jak dobrze pójdzie w przeciągu tygodnia powinien być pierwszy prototyp :). Model powstanie najpierw w skali H0 później TT. W razie uwag lub sugestii proszę śmiało pisać, jest jeszcze czas na poprawki. Osobiście troszkę nie podoba mi się tylna beka z kołami. Wydają się za duże a rozstaw za mały, po mimo wykonania wszystkiego zgodnie z wymiarami. Model posiada dość sporo detali, brak tylko całej "biżuterii" pod pomostem kierowcy ale nie widzę sensu wykonywania tego wszystkiego w miejscu gdzie nikt nie zagląda :).

Bizon_Z056_a.png Bizon_Z056_b.png Bizon_Z056_c.png Bizon_Z056_d.png Bizon_Z056_e.png Bizon_Z056_f.png Bizon_Z056_g.png Bizon_Z056_h.png Bizon_Z056_i.png Bizon_Z056_j.png
 

saaro

Aktywny użytkownik
Reakcje
374 5 0
Mam sentyment do tego Bizona. Jako dziecko, spędzałem często wakacje u dziadków na wsi. Kiedy przyszły żniwa, wspinałem się rano na płot i nie mogłem się napatrzeć na przejeżdżający konwój Bizonów. Wieczorem znowu wisiałem na płocie i patrzałem na wracające Bizony z pola. Miłe wspomnienia pozostały ;)
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
No właśnie Michale nie w każdym ten brezent był i teraz pytanie czy dodawać taki brezent jako standard ? Chyba jednak tak bo bez tego wygląda jakoś "łyso" :).
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
Bardzo podoba mi się wizualizacja projektu. Co do tylnych kół, na rzucie bocznym wydają się być w porządku. Wydaje mi się, że program w rzucie perspektywicznym trochę zniekształcił koła i stąd taki efekt.
 

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
Mam sentyment do tego Bizona. Jako dziecko, spędzałem często wakacje u dziadków na wsi. Kiedy przyszły żniwa, wspinałem się rano na płot i nie mogłem się napatrzeć na przejeżdżający konwój Bizonów. Wieczorem znowu wisiałem na płocie i patrzałem na wracające Bizony z pola. Miłe wspomnienia pozostały ;)
Mi również takie wspomnienia pozostały .
 

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
487 15 0
No właśnie Michale nie w każdym ten brezent był i teraz pytanie czy dodawać taki brezent jako standard ? Chyba jednak tak bo bez tego wygląda jakoś "łyso" :).
Ja to widziałem w prawie każdym, Bizon bez tego wygląda jak baba bez cyców :eek:

Mam takie fajne stare archiwalne zdjęcia i każdy ma ten fartuch.
 

Załączniki