• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H-M-F modele - zapowiedzi - recenzje

OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Między czasie i w wolnej chwili powstał ruchomy TUR, nijako przez wiele pytań czy jest ruchomy no i zaczął się poruszać. Strasznie delikatna konstrukcja, być może trzeba będzie ją troszkę przeskalować a może i nie :).

tur.jpg tur_1.jpg tur_2.jpg tur_3.jpg
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Długo nic nowego nie pokazywałem, tak więc chciał bym zaprezentować nowy model przyczepę osobową "Złocieniec PZ 19" zwana potocznie "Bonanza". Podczas szukania materiałów do modelu natrafiłem na dwie w sumie podobne przyczepy. Pierwsza to Osinobus a drugi Złocieniec oraz masę przeróbek. Mój model opiera się na ramie z przyczepy D 47 i tych samych kołach. Model w dużej mierze improwizowany, brak jakich kolwiek informacji oprócz zdjęć że taki pojazd był dość często używany. Poniżej rendery modelu, prototyp niestety jak to prototyp nie bardzo wyszedł i muszę to i owo poprawić. Jeśli wszystko pójdzie ok model zaprezentuję w niedziele lub poniedziałek. W modelu drzwi będą otwierane :). Układ i same siedzenia to forma dość dyskusyjna gdyż widziałem na fotkach i zwykłe autobusowe siedzenia jak i siedzenia z wersji turystycznych. Niezliczone ławeczki itp. W moim modelu na przodzie nie ma siedzeń jest za to przestrzeń dla osób stojących :).

PZ_19.png PZ_19_1.png PZ_19_2.png PZ_19_3.png PZ_19_4.png
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Miło być w weekend le niestety nie wypaliło. Pierwszy prototyp powstał i już wiadomo co poprawić. Widoczne ukośne warstwy to wynik złego ustawienia tak samo jak rozjechane miejsce na drzwi. Trzeba będzie dodać odpowiednie suporty podczas druku aby bryła była OK. Zawiasy okazały się za delikatne na otwieranie i zamykanie drzwi. Muszę tak że popracować nad poprawnym malowaniem z zewnątrz i od wewnątrz teraz nie wygląda to najlepiej. Ostatnia sprawa to szyby które docelowo będą vacu. Reszta prezentuje się jak na zdjęciach :).

20210701_124356.jpg 20210701_124404.jpg 20210701_124417.jpg 20210701_124438.jpg 20210701_124605.jpg 20210701_124621.jpg 20210701_124646.jpg
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Żniwa coraz bliżej i to kolejne z rzędu a Bizona jak nie było tak nie ma :). Chciał bym zaprezentować ukrywany od pewnego czasu projekt jakim jest "Bizon Z056" . W pierwszej wersji był projektowany z jednym z kolegów z forum. Niestety jakiś czas temu zrezygnował i przekazał Mi wszystkie materiały dotyczące Bizona. Musiałem na nowo zaplanować sobie czas itp. Model na chwilę obecną jest dość zaawansowany i brakuje paru szczegółów, miał być zaprezentowany w całości przed żniwami ale niestety nie wyrobie się. Projekt dość spory z wieloma detalami które jakoś trzeba przygotować do seryjnej produkcji :). W modelu sporo będzie uproszczeń i delikatnych przewymiarowań detali ze względu na ich faktyczny rozmiar. Aktualny stan projektu na renderach poniżej. Ostatnimi czasy poświęcam się tylko temu projektowi ale niestety ze względu na okres wakacyjny prototyp najwcześniej będzie pod koniec wakacji. Wszystkie uwagi, sugestie itp, na tym etapie mile widziane :).
W modelu przewidziana jest rozkładana rura wysypowa. Podnoszony, opuszczany i zdejmowany heder dla którego będzie przyczepa.

5.png 6.png 7.png 8.png 9.png 10.png 11.png
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
CO do ceny to jeszcze n ie wiem. Najpierw muszę ukończyć projekt, później prototyp ocenić co z blaszek co z druku itp. Podsumować całość i wtedy będzie wiadomo co i jak. O wszystkim będę informował.
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Poniżej fotki ostatniego przed urlopowego zamówienia na maszyny w skali H0. Oczywiście w blisterkach ;), mam nadzieję że nowe opakowanie przyczyni się do bezpiecznego transportowania modeli gdyż zdarzały się uszkodzenia.

20210723_113255.jpg 20210723_113259.jpg 20210723_113317.jpg 20210723_113321.jpg 20210723_113336.jpg
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Jesień nadchodzi nadchodzą nowe modele. Pierwszym zapowiedziana wyżej przyczepa osobowa PZ-19. Ze względu iż buda nie wychodziła w opcji z drzwiami otwieranymi, drzwi będą drukowane razem z budą. Pierwszy raz zostały zastosowane szybki vacu :), ułatwia to bardzo robienie oszklenia. Reszta modeli otrzyma tak że szybki robione ta technologią. W niektórych kabinach już zostały takie zastosowane. Drugi model który jest już na ukończeniu to "Bizon Z056", tu zostało dorobienie silnika i paru detali.

Przyczepa wchodzi do oferty na razie tylko jako KIT w cenie 95zł. Poniżej zdjęcie zestawu.

20210828_215529.jpg

Oraz parę renderów Bizona.

12.png 13.png 14.png

Kabiny z nowym oszkleniem.

20210827_143138.jpg