• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H-M-F modele - zapowiedzi - recenzje

OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Maćku w powiększeniu wygląda okropnie :(, nie mniej jednak w realu wygląda bardzo dobrze. Niemniej jednak rozważę wykonanie nowej kierownicy.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.767 301 15
Kiedyś wymyśliłem jak zrobić przestrzenną kierownicę z blaszki trawionej i gwoździka introligatorskiego 0,3-0,4mm średnicy bodaj. Może wykorzystasz pomysł.
Model Ursusa genialny ;) ciekawe jak wyjdzie ze światłami.
kierownica_3d.jpg
 

pwel

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
3 0 0
Model prezentuje się świetnie. Mam jedną drobną uwagę/spostrzeżenie: czy przednie obciążniki nie są zbyt "schowane", to znaczy czy nie powinny się kończyć równo z przodem maski? Może to tylko kwestia zdjęcia? Poza tym uważam model za absolutny must have.
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Prawdę mówiąc mogą być i schowane i wysunięte. Obciążniki są dokładane więc w moim modelu jest o jeden mniej niż w innych :).
 

pwel

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
3 0 0
No dobrze, przyznaje się że jakoś nie pomyślałem o tym że może ich być mniej. Przepraszam za niepotrzebne zamieszanie, to chyba przez te temperatury na zewnątrz ;) Na usprawiedliwienie dodam tylko, że chyba po prostu jestem przyzwyczajony do widoku sześćdziesiątki z większą liczbą obciążników. Pozdrawiam i życzę szybkich postępów w pracy nad modelem.
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Miło mi poinformować iż z dniem dzisiejszym URSUS C 360 wchodzi do mojej skromnej oferty jako 3 ciągnik z rodziny ursusów. W chwili obecnej dostępna jest wersja bez kabiny, taki jak na fotkach. Ciągnik miał być od razu z kabiną jednak wyszło jak wyszło i kabina będzie ale za "chwilkę".
Pytanie mam do osób orientujących się w jakich fabrycznych kolorach były wypuszczane 360-tki ? Nie pamiętam, ani nie widziałem aby był jakiś inny kolor niż żółty, silnik i zespół napędowy jasno szary.

Kolory puki co dostępne są takie same jak dla C 330, czyli: żółty, pomarańczowy, zielony i czerwony. Silnik jasno lub ciemno szary.

Cena modelu bez kabiny to 230 zł, sporo ale i sam model wymaga więcej montażu niż 330 czy MF 255 :(. Będzie tak że wersja KIT-owa w kwocie 85 zł.

Chętnych proszę o zamawianie nie w wątku tylko poprzez priv, wszystkie osoby wyrażające chęć zakupu wcześniej proszę o potwierdzenie.
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Po dłuższej przerwie chciał bym zaprezentować od dawna zapowiadane opony "balony" oraz kabinę do URSUS-a C 360. Kabina wyszła zadowalająco, aczkolwiek oszklenie i wydłubanie jej z formy to koszmar :(. Cała kabina jest zrobiona jako jeden odlew z dodatkami, lusterka foto trawione. Opony na pierwszy rzut oka mogą wydawać się za szerokie, niemniej jednak wymiary były brane z oryginału. Model miał dostać delikatną patynę a wyszedł "upier.....olink" po całości :(, tej sztuki jeszcze nie opanowałem a może zwyczajnie zawsze przedobrzam. Efekty widać na zdjęciach. Koszt kabin ze względu na jej skomplikowanie to 85 zł za gotową i 40 zł za kit do montażu.

360_z_kabina_2.jpg 360_z_kabina_1.jpg 360_z_kabina_3.jpg 360_z_kabina_4.jpg 360_z_kabina_5.jpg 360_z_kabina_6.jpg 360_z_kabina_7.jpg
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Do oferty dołączyła tak że brona 3 polowa zawieszana, model wykonany z żywicy i elementów foto trawionych. Na zdjęciach brona czysta bez prób patynowania :), oraz zaczepiona do 360-tki. Zawieszanie miało być uniwersalne ale niestety wyszło jak zawsze i cięgno trzeba dopasowywać :(. Cena gotowej brony 80 zł, kolor dowolny, zestaw KIT - 30 zł.

brona_3_popowa.jpg brona_3_popowa_1.jpg brona_3_popowa_2.jpg brona_3_popowa_3.jpg brona_3_popowa_4.jpg brona_3_popowa_5.jpg brona_3_popowa_6.jpg brona_3_popowa_7.jpg
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Faktoza :) były i takowe. Skupiłem się tylko na tylnych na przód nie brałem takich nawet pod uwagę :(. Jak tylko będę miał chwilkę skrobnę takowe oponki aby naprawić nieścisłość .