• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H-M-F modele - zapowiedzi - recenzje

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
Mając już Twojego Ursusa i patrząc teraz na Masseya to powiem, że nabrałem ochoty na ten model. Jeśli jeszcze masz jakieś wolne sztuki to poproszę zapisać mnie w kolejkę.
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Dawno nie było żadnej informacji a więc czas to nadrobić. A więc na chwilę obecną wszystkie zaległe zamówienia zostały zrealizowane, pozostały tylko bieżące zlecenia. Między czasie ukończony został kolejny model URSUS C 360, poniżej przedstawiam model w fazie projektowania ale już w 100% ukończony. Pozostała tylko kabina która aktualnie jest na ukończeniu. Kabina miała być pokazana wraz z ciągnikiem, niestety będzie swoją "premierę" miała za jakiś czas. Aktualnie dotarły do mnie wydruki modelu, niedługo będę robił pierwsze odlewy i szykował pierwszą serię modeli. Czekam jeszcze na elementy foto trawione, jak tylko do mnie dotrą poskładam i zaprezentuję prototyp ciągnika. Jak wszystko będzie OK model trafi do oferty. W pierwszej kolejności będą realizowane modele dla osób zainteresowanych modelem bez kabiny. Do wyboru będą tak że dwa rozmiary tylnych opon, standardowe i tak zwane balony. Kolejnym modelem będzie przyczepa D 47 oraz brona zawieszana, jak czas pozwoli to jeszcze jakiś pług 2 lub 3 skibowy.

C360.jpg C360_1.jpg C360_2.jpg C360_3.jpg C360_4.jpg C360_5.jpg C360_6.jpg C360_7.jpg
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
Świetnie (y) tylko ten typ kabiny co jest na wizualizacji to ursus c350/c355. Ursus c360 miał już nowocześniejszą przeszkloną kabinę. Będą dostępne wersje do samodzielnego montażu?
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Kabina jest dopiero w fazie projektowania, jeszcze sporo jej brakuje a niewykluczone że będę musiał zaprojektować ją od nowa. Zestawy do montażu tak że przewiduję.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Danielu drogi to może taki uniwersalny pług/brona aby pasowały również do Twojego modelu C-330.
A przyczepa D47 to na kołach "kaczuszkach " czy większych 750 ?
Ta przyczepa to też będzie hit (y)
Pozdrawiam serdecznie
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Zbigniewie , wszystko co robię, robię z myślą aby pasowało i było kompatybilne z moimi modelami. Tak więc jeśli będzie pług na 100% będzie pasował do modeli C 330, MF 255 i planowanego C 360, tak samo jak brona. Różnić będą się na pewno montażem do danych modeli, przewiduję do każdego modelu dedykowane mocowanie aby wszystko pasowało. Co do D 47 to będzie w dwóch wersjach na "kaczuszkach" czy też "balonach" czyli kołach rolniczych oraz dużych oponach szosowych. Podobno ma to znaczenie odnośnie rejestracji i wymogów przyczep czy to przyczepa rolnicza czy szosowa.

Co do kabiny to jest tego tyle wersji że ciężko określić jaka powinna być prawidłowa dla tego modelu. Kabina jest w fazie projektu tak więc jeśli ktoś posiada fotkę oryginalnej kabiny to chętnie zerknę. Moja kabina projektowana jest z modelu który wymiarowałem i taka kabina podobno była zamontowana fabrycznie.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Moja kabina projektowana jest z modelu który wymiarowałem i taka kabina podobno była zamontowana fabrycznie.
Również Danielu skłaniam się do twierdzenia ,że taka właśnie kabina była montowana fabrycznie.
Przynajmniej w pierwszych egzemplarzach C-360 . Mnie osobiście właśnie taka pasuje najlepiej ;) tym bardziej ,że modelarsko "siedzę " w latach 70-tych.
 

frami

Aktywny użytkownik
Reakcje
233 0 0
Kabina jest OK ;)
Pamiętajmy, że produkcję C-360 rozpoczęto w 1976 a zakończono w 1994roku.
Z biegiem lat ciągnik był delikatnie modernizowany
Jeśli dobrze pamiętam, nowy typ kabiny montowany był głównie w ciągnikach z silnikiem Perkinsa. Stąd odmiana C360-3P
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
W takim razie musiały być różne wersje kabiny. Bardzo możliwe, że w pierwszych egzemplarzach c 360 montowano jeszcze te z ursusa c 355, czyli ta którą zaprojektowałeś. Na pewno były też fabryczne kabiny jak te na zdjęciu. Myślę więc, że warto zrobić oba typy bo będą to dwa różne modele. W razie czego służę pomocą w wymiarowaniu i dokumentacji fotograficznej takiej kabiny :)
360.jpg
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
I bądź tu mądry i wiersze pisz :), tyle kabin do wyboru a w ofercie puki co będzie jedna. Doskonale wiem gdzie okiem nie spojrzeć na C 360 to inna kabina, jednak wydaje mi się że pierwowzór kabiny będzie najlepszym rozwiązaniem.
 

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
Tak formalnie Panowie ta blaszana kabina, z owalnym dachem to jako pierwsza montowana była w Ursusach 4011,
@M&M - Miki 330 miały z tego co pamiętam ciut inną, z brezentowym dachem.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
Mój dziadek miał C360 z taką kabiną jak na wizualizacji. Więc jak dla mnie C360 to tylko z taką. Zdaje się że były one również w "czterdziestkach" Dach od tej kabiny świetnie też spełniał rolę "sanek" w zimie. Jeździło się z góry cudownie. Tylko na górę trochę ciężkawo było wypchać :D
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
URSUS C 360 przeszedł z fazy projektowej na warsztat monterski, poniżej fotki gotowego prototypu. Podczas montażu wyszło to i owo do poprawy oraz z racji pośpiechu w modelu niektóre elementy są ciut nie tak ( prawy reflektor ciut parzy w niebo :)), itp. Wyszło tak że, że niektóre elementy są tak malutki iż w niektórych formatkach blaszek po prostu się strawiły, brakuje też jednego dość ważnego detalu w prototypie zapożyczone z MF 255. Oczywiście szykuję poprawioną blaszkę i będę znów oczekiwał na dostawę co nie spowolni montażu pierwszej serii. Model w rzeczywistości prezentuj się o wiele lepiej niż na fotkach które to wyciągają wszystko to czego ludzkie oko nie widzi :) Pomijając fakt iż fotki nie są najlepszej jakości :(, robione telefonem innym sprzętem na chwilę obecną nie dysponuję. Pierwszy model z racji tego iż to prototyp trafi na allegro.

Wszystkie opinie i sugestie, te pozytywne jak i negatywne mile widziane :).

IMG-20190627-WA0002.jpg IMG-20190627-WA0003.jpg IMG-20190627-WA0004.jpg IMG-20190627-WA0005.jpg IMG-20190627-WA0006.jpg IMG-20190627-WA0007.jpg IMG-20190627-WA0008.jpg IMG-20190627-WA0009.jpg IMG-20190627-WA0011.jpg IMG-20190627-WA0012.jpg IMG-20190627-WA0013.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
Bardzo fajnie prezentuje się ten Ursus. Jedyne nad czym bym się zastanowił to może zmiana kierownicy, a dokładnie zrobienie jej bardziej okrągłej. Może to jest widoczne tylko na zdjęciach i w rzeczywistości ta kierownica nie wygląda źle, ale zdjęcia modelu w powiększeniu pokazują wszystkie szczegóły.
Poza tym to występuję z prośbą o asygnatę na taki model do moich skromnych zbiorów.