• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H-M-F modele - zapowiedzi - recenzje

OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Dziś poskładałem TUR-a na "pół-sucho" :), aby sprawdzić błędy i nanieść poprawki. TUR zamocowany do testowego ciągnika, tylko taki mi się został (a szewc w dziurawych butach chodzi :)). Podnośnik można zamocować do ciągnika na wcisk tak jak pozostałe elementy ramienia z łychą. Czyli można go założyć a w razie potrzeby zdemontować, albo skleić na stałe. Skrzynia przeciw wagi jest montowana na belce tak jak w oryginale, czyli można ją założyć i ściągnąć bez inwazyjnie. Niestety w ofercie będzie TUR nieruchomy ustawiony do jednej pozycji wybranej przez klienta.

Teraz naniosę poprawki, później do druku i będzie wcielony do produkcji. Jak tylko będzie w 100% gotowy podam cenę. Dla wszystkich osób które zakupiły mojego C-330 i byli by chętni do zamontowania tura, przygotuję instrukcję jak to zrobić we własnym warsztacie :). Pasował będzie na
1000%

UWAGA !!! - Ramię podnośnika niestety połamało się w nieplanowanych miejscach i jest troszkę przykrótkie.

TUR_1.jpg TUR_2.jpg TUR_3.jpg TUR_4.jpg TUR_5.jpg
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Kabina ukończona, przygotowana do druku i pierwszych realnych przymiarek. TUR po pierwszych przymiarkach, także poprawiony i przygotowany do ponownego druku. Aktualnie oczekuję na nowe blaszki i jak tylko dotrą zostaną ukończone zaległe modele jeszcze sprzed wakacji.
Ostatnio miałem parę nieporozumień czy moich przeoczeń, gdyż niektóre osoby zamawiały modele w wątku, gdzie ich zamówienie "przepadało" pod kolejnymi wpisami. Dowiadywałem się o tych zamówieniach z paro miesięcznymi opóźnieniami :(. Dlatego też od dnia dzisiejszego proszę o potwierdzenia zamówień na PW.

Na chwilę obecną mogę zaprezentować parę renderów "kompletnego" ciapka :).

C_330_15.jpg C_330_16.jpg C_330_17.jpg C_330_18.jpg C_330_19.jpg C_330_20.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
Przeźroczyste, na renderach są zamglone gdyż przeźroczystych nie było widać :) i kabina wyglądała jakby były bez szyb.
Dzięki za info.
Mi się wydaje, że te "zmatowienie" to tylko po to aby zobrazować, że one, czyli szyby, tam w ogóle są;)
No wiesz... Wolę zapytać i mieć pewność przed zamówieniem. Nie chciałbym mieć kabiny z mlecznymi szybami.
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Po długim czasie ruszyła od dawna zapowiadana strona !!! Tam też na bieżąco będą wszystkie informacje, oraz nowości :).

h-m-f.pl

Serdecznie zapraszam !.
To zdanie:
"...będziemy starać się wprowadzać parę modeli rocznie."
Buduje niesamowitą nadzieję i wiarę w to, że będzie nam przybywać w kolekcjach modeli dotąd nie produkowanych (y)
Trzymam kciuki i czekam na modele.
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Chciał bym wszystkich poinformować o zmianie cen modelu C-330. Jest to pierwsza i ostatnia podwyżka ceny wynikająca z kosztów wytworzenia modelu.
od dnia 04.12.2018
C-330 - gotowiec - 160 zł
C-330 - KIT - 85 zł

Wszyscy którzy zamówili modele przed tą datą oczywiście będą mieli modele po starej cenie.

Przewidywany koszt kabiny do C-330 to 65 zł , TUR - 70 zł.
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
W tygodniu dotarły detale do kabiny i TUR-a, pierwsza kabina z próbnych odlewów prezentuje się jak poniżej. Wyszła bardzo delikatna i składa się z 7 części. O ile montaż nie przysparza większych problemów to mam zagwozdkę, jak umieścić tam szyby :). Odwietrzne pytanie i problem. Pierwszy pomysł to wklejać każde okienko osobno, pracochłonne i nie wiadomo jak wyjdzie. Drugi to odlanie całej przeźroczystej kabiny i pomalować tylko to co ma być pomalowane :D. Części do tura po pierwszych próbach nie wyszły :(, odlewają się kolejne. Jak się uda jutro wrzucę fotki jak wyszło, możliwe że nawet późnym wieczorem, bardzo późnym :niepewny::niepewny:. Wybaczcie jakość fotek, aktualnie pod ręką mam tylko telefon.

P.S - Kabina luźno założona, po lekkim dociśnięciu pasuje idealnie do błotników.


kabina.png kabina_1.png kabina_2.png kabina_3.png kabina_4.png
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Niema problemu, jednak prosił bym bardzo wszystkich chętnych o pisanie zamówień na PW, były przypadki że zapomniałem o modelach zamówionych w poście i powstawały przez to niepotrzebne opóźnienia.