• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H-M-F modele - zapowiedzi - recenzje

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#41
0,016 to już niezły wynik ale dla przeciętnego inżyniera powiedzmy, który ma jako takie pojęcie o chropowatości powierzchni materiałów to zaledwie przeciętna jakość. Problem polega też na tym że warstwy druku nie ukłądają się idealnie jedna na drugiej co sprawia że rzeczywista jakość powierzchni wychodzi dużo gorsza niż teoretyczna. Czyli teoretycznie 0,016 to powinna być powierzchnia np. surowej blachy stalowej a w praktyce wychodzi tak jakbyśmy ja jeszcze papierem ściernym 100 przetarli. Takie są moje obserwacje przynajmniej.
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#42
Wszystko się zgadza, wydruki choćby w najlepszej rozdzielczości wymagają oszlifowania. Biorąc wszystkie za i przeciw to i tak krok w przód, można wykonać naprawdę wiele elementów trudno osiągalnych ręcznym rzeźbieniem.
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#44
Nadszedł nowy rok i czas coś pokazać. Pomysł jeszcze zeszłoroczny ale w końcu powstał. Chciał bym zaprezentować model ciągnika URSUS C-330, model zaprojektowany z dużą ilością elementów fototrawionych i dodatków. Pierwszym dodatkiem jaki będzie to kabina, drugi to TUR z widłami i łyżką oraz obciążnikiem tylnym. Model oczywiście w skali 1:87 H0.

ursua_C-330_2.png
ursua_C-330.png
ursua_C-330_3.png
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#47
Jeszcze nie wiem czy model będzie dostępny jako kit, czy jako wyłącznie gotowy model. Niedługo model idzie do druku, obróbki i pierwszych odlewów. Muszę jeszcze wydrukować kalki no i wytrawić blaszki. Nie chcę podawać przykładowych cen aby później nie było niepotrzebnego gadania, że miało być tyle wyszło tyle.
 

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#51
Tak potwierdzam. Autosan D47 ale pierwszej produkcji. A z kabina faktycznie, przeoczyłem info :) A ta Kabinka to będzie ta z obłym dachem? mam nadzieje :)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#54
Właśnie taka tylko mój "ciapek" ma dach z tworzywa sztywny, ten ma plandekę. Tak czy siak w modelu chyba nie będzie różnicy.
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#59
Obiecane fotki "modela", troszkę zajechany ale szwagier w tartaku nie ma litości :(. Dach jest z tworzywa ale to chyba jakaś samoróbka czy coś :). WP_20180112_14_05_08_Pro.jpg
WP_20180112_14_05_21_Pro.jpg
WP_20180112_14_05_46_Pro.jpg
WP_20180112_14_06_00_Pro.jpg