• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H-M-F modele - zapowiedzi - recenzje

OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#21
W oczekiwaniu na kalki, blaszki i resztę brakującego asortymentu. Postanowiłem dokończyć pierwszy prototyp, dostał namalowane światła, chyba zbyt mocną patynę, i największą moją bolączkę, czyli kabinę. Kombinuję jak najlepiej wykonać oszklenie, kabina będzie mogła mieć drzwi zamknięte, albo otwarte. Drzwi są osobnym elementem kabiny. Na fotkach kabina nie jest zamocowana, tylko nałożona na ciągnik. Przemalowane zostały także koła.

20.jpg 21.jpg 22.jpg 23.jpg 24.jpg 25.jpg 26.jpg

Tak mniej więcej będzie wyglądał gotowy model. To na razie tyle, gdy dotrą wszystkie elementy ruszy montaż seryjny, oraz prezentacja gotowego poprawionego ciągnika.

Sorki za fotki :(, mało ostre ale kombinuję jak to zmienić.
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#22
Po długiej przerwie, chciałbym zaprezentować efekt końcowy. Model nie posiada jeszcze kabiny, niestety brak czasu na ukończenie. No i na domiar złego chyba wysiada mi aparat :(, dlatego fotki miejscami mało ostre. Dla porównania zdjęcia robione z prototypem. Na gotowym "fabrycznym" fergusonie widać że kalki są na uszczelce miedzy maska a pokrywą akumulatora, ot taki błąd w oklejaniu przed malowaniem. Na fotkach widać także zestaw który jest dostępny, oraz nieukończone fergusony, nie wiadomo kiedy czas pozwoli je skończyć.

Zestaw zawiera dwa grile, jeden z wytrawionymi dziurkami drugi bez, z tym że jest ciut mniejszy niż powinien być a ten z dziurkami ciut większy.

30.jpg 31.jpg 32.jpg 33.jpg 33.jpg 34.jpg 35.jpg 36.jpg 37.jpg 38.jpg 39.jpg

Cena zestawu 80 zł plus koszt wysyłki 11 zł
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#29
Jako młody chłopak miałem praktyki zawodowe między innymi w ZM Ursus. Mam wielki sentyment do tych ciągników.
Gratuluję wspaniałego wykonania(y)
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#32
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#33
Pod naporem pytań i maili dotyczących gotowych modeli musiałem jakoś zareagować. Pomóc w montażu mają barwniki do żywic :), chciał bym zaprezentować URSUSA MF 255 w wersji 2.0 :). Model odlany z barwionej żywicy, ciężko uzyskać kolory identyczne do oryginału albo i podobne ale się staram :). Zestaw na pewno przyspieszy ewentualną produkcję gotowców, jak i pomoże klientom kupującym zestaw do montażu. Unikną w ten sposób malowania i oklejania niektórych elementów. Poniżej pierwsze fotki, za dnia zrobię lepsze oraz zmontują pierwszy nie malowany model i zaprezentuję w towarzystwie gotowca.

DSC07636.JPG DSC07632.JPG DSC07634.JPG DSC07635.JPG
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#35
Co do barwienia odlewów to myślę że wystarczyłyby czarne elementy, które możnaby zostawić niemalowane. Sam czasem tak robię. Resztę i tak trzeba jednak malować, bo żywica nawet zabarwiona ale bez farby wygląda dosyć nieciekawie.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#36
Zakupiłem jakiś czas temu Ursusa MF w formie zestawu i pozwolę sobie podzielić się kilkoma uwagami. Na początek minusy:
1. Jakość powierzchni. Największy i psujący efekt całości minus. Warstwy druku są jeszcze w wielu miejscach widoczne a to tego dochodzą bąbelki powietrzne. Czy odlewasz w komorze próżniowej? Ja używam w mojej komorze pompy 1-stopniowej która ledwo daje radę i bąbelki usuwa ale trzeba dojść do -1 bar. Wcześniej też miałem z tym problemy. Na fotce poniżej maska silnika już po pierwszym szpachlowaniu.
2. Wszystkie części poza klikoma fototrawionymi zrobione są z modeli matek drukowanych 3D, nawet takie które bez problemu możnaby zrobić ręcznie np. płytka tablicy rejestr. Skutkuje to tym że wszystkie mają wadę wymienioną wyżej.
Teraz zalety:
1. Dobrze spasowane części.
2. Całość wydaje się zgodna z oryginałem. Co prawda patrząc na gotowe maska jest troche źle zmontowana, powinna lekko opadać ku przudowi a u ciebie sie wznosi - fot 2.
3. Bardzo dobra instrukcja montażu.
4. Przydatne w malowaniu ułatwienia w postaci samoprzylepnych maskownic na koła.
Ogólnie - ładny model da się z tego zrobić, ale pracy z niwelowaniem tych nieszczęsnych wad powierzchni sporo.
Mam nadzieję że kolega Dmvip sie nie obrazi za tą (konstruktywną;)) krytykę.
 

Załączniki

OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#37
Gniewać się nie ma na co, jednak co do maski sam jestem w szoku :(. Takie elementy po prostu odrzucam i nie oferuję. Co do druku to racja, nie jest to technologia spełniająca marzenia modelarzy. Same detale i tak były poddane oszlifowaniu przed zrobieniem form. Niestety przy tak małych detalach nie wszędzie da się wszystko doszlifować. Co do usadowienia maski , to mógł bym się pokusić o stwierdzenie źle osadzonej maski, co podczas montażu można łatwo skorygować. Parę ciągników zrobiłem i w żadnym nie zauważyłem takiego efektu. Całkiem możliwe że tego nie zauważyłem :(.

Co do odlewów aktualnie nie dysponuję pompą próżniową (brak miejsca :( ) Ale niedługo to się zmieni i pompa na pewno się pojawi. Co do elementów wykonywanych ręcznie, można je wykonać samemu ale skoro są już zaprojektowane :).

Co do maski proponuję wymianę na nowy detal, jeśli potrzeba wraz z blaszkami o ile nie przykleiłeś już maski do silnika.

To chyba tyle, paru kolegów tak że zakupili mój ciągnik może niech oni się wypowiedzą o zauważonych wadach w odlewach. Bo do ciebie Piotrze widać trafiła maska która trafić nie powinna.
[DOUBLEPOST=1461437838,1461436936][/DOUBLEPOST]Szybka fotka odpadów masek.
 

Załączniki

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#38
Moje zdjęcie maski jest w dużym powiększeniu, już ją wyszlifowałem, ale dziękuję za oferte wymiany na lepszą. Jak pisałem model da sie zmontować i powinien sie ładnie prezentować. Jednak ten druk 3d jak sam stwierdziłeś nie jest jeszcze na takim poziomie jak byśmy sobie tego życzyli.
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#40
Jest, tylko trzeba wybrać druk wysokiej jakości, a nie jakieś badziewie z szejpłejs...
Jesteś kolego w malutkim błędzie, moje modele drukowane są technologią PolyJet z warstwą 0.016 i z tego co wiem jest to jedna z bardziej dokładnych form druku. Oczywiście są na pewno lepsze ale koszty kosmiczne i nie dla zwykłego modelarza.