• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H-M-F modele - zapowiedzi - recenzje

OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.479 18 1
Też mi się wydaje że felga jakaś za mała, wszystko przeskalowane z wymiarów opon. Może to tylko złudzenie może i nie, poszperam i w razie potrzeby zmienię felgę wraz z oponą. Co do trójkąta, jak najbardziej będzie to element do zamontowania lub nie, wykonany z blaszki fototrawionej i kalki.
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.479 18 1
Kolejny model się zmaterializował :), zdjęcia poniżej. Niestety próby z ruchoma skrzynia nie wyszły i nie będzie ruchoma. Problem mam ze zbyt małym siłownikiem, poza tym musiał by być wielostopniowy a wykonanie takiego cuda o średnicy około 1,5 mm nie jest proste. Można by było popróbować wytoczyć takie siłowniki ale podniosło by to koszt końcowy modelu. Dla osób chętnych paka nie będzie mocowana na stałe, zdolniejsi ode mnie będą mogli sami "uruchomić" siłownik i pakę. Borykam się jeszcze z formą do ramy, sama rama wyszła dość skomplikowana, po co ? Nie wiem ale fajnie wygląda ;). Ogólnie rzecz biorąc wszystkie detale są dość delikatne i trzeba bardzo uważać, na komputerze wyglądały masywniej.

To chyba tyle... cena gotowej przyczepy 130zł, kit tak jak ciągniki 85zł.

Fotki nówka sztuka prosto z fabryki, ciągnie ją nieco spracowany C 330 :).

IMG_20200707_084813.jpg IMG_20200707_084822.jpg IMG_20200707_084951.jpg IMG_20200707_085006.jpg IMG_20200707_085028.jpg IMG_20200707_085050.jpg IMG_20200707_085107.jpg IMG_20200707_085146.jpg IMG_20200707_085156.jpg IMG_20200707_085202.jpg
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.479 18 1
Od dzisiaj do oferty wchodzę wszystkie 3 kabiny dla moich wszystkich trzech ciągników czyli C 330, C 360 oraz MF 255. Kabiny są drukowane w całości tak że kabina do C 330 która do tej pory składała się z paru części. Cena wszystkich kabin jest taka sam 30 zł plus koszt przesyłki.

330.jpg 360.jpg MF.jpg

Druga ważna sprawa to kwestia rozliczenia z klientami. Wiadoma rzecz że na model czeka się dość długo w zależności od obłożenia. Informuję klienta tydzień przed wysyłką w kwestii rozliczenia po czym oczekuje zapłaty. Niestety mam paru klientów którzy modele zamówili i modele czekają a odpowiedzi zero po mimo czasem nawet miesięcznych prób kontaktu. Zaznaczam że z zamówienia można zrezygnować w każdej chwili, prosił bym tylko o informację nawet gdy model jest już gotowy. Kolejka czasem jest spora a nieodebrane zamówienia leżą i czekają i nie wiadomo czego się doczekają. Dla tego też od października czekam na kontakt maksymalnie 3 tygodnie, tydzień przed ukończeniem modelu informuję że zamówienie jest na ukończeniu. Po ukończeniu model czeka w razie braku kontaktu jeszcze 2 tygodnie po czym otrzyma go kolejna osoba lub trafi na giełdę bądź inny portal aukcyjny.

Mam nadzieję że moja decyzja nikogo nie zmartwi :ostrozny:

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Kabinki super. Pytanie mam takie: czy te kabiny będą pasować do Ursusa C-330 w wykonaniu @Seweryn2802 , ponieważ takie posiadam. Może ktoś przymierzał. W sumie to jeżeli obydwa projekty od kolegów są dobrze wykonane to powinny pasować lecz nie chciałbym ryzykować za bardzo.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
Daniel ja mam takie pytanie. Czy do tych wydrukowanych kabin jest oszklenie (szyby ) ?
Czy też na podstawie tego wydruku będziesz robił odlewy z żywicy transparentnej.
Przypuszczam ,że kabina oferowana do sprzedaży to wydruk + szybki z przeźroczystego polistyrenu/plastiku.
Pozdrawiam serdecznie
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.479 18 1
A więc po kolei, czy będą kabiny pasować do modeli Seweryna ? Wątpię ale mogę się mylić. Nie posiadam modelu od SAW-a a moja kabina była projektowana pod mój model i do mojego pasuje :). Szybki są wydrukowane na folii puki co kombinuję z inną opcją ale też to jest moja "kula u nogi" z tymi oszkleniami. Tak więc w zestawie są kabina, szybki oraz lusterka foto trawione. Odnośnie zamówień proszę pisać na priv.
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.479 18 1
Pomalutku, powolutku zaczynam "działać" w nowej skali jaka jest skala TT 1:120. Na pierwszy rzut poszedł poczciwy C 330. Model przeskalowany i delikatnie poprawiony od większego brata ze skali H0. Na razie model bez kalek, nie wiem jakie będzie ewentualne zainteresowanie i czy będzie to krok w dobrą stronę. Drugim modelem będzie 360-tka no i wszystkie dodatki, kabiny, TUR itd. Model będzie drukowany z żywicy odlane będą tylko opony w kolorze czarnym no i może felgi. Sam model składa się z paru detali i nie zawiera elementów foto trawionych. Zdjęcia poniżej.

IMG_20201019_124309.jpg IMG_20201019_124316.jpg IMG_20201019_124321.jpg IMG_20201019_124330.jpg IMG_20201019_124339.jpg IMG_20201019_124409.jpg

P.S - Fotki wyszły strasznie :(. Jak tylko ogarnę lepsze to wrzucę.
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
3 0 0
Z niecierpliwością czekam na zakupioną c 330 / allegro /,myślę że 360 z kabiną zrobi furorę w TT, nie wspomnę o przyczepie .W TT kiepsko z traktorami ,jedynie czeska firma BODY MODEL produkuje ZETORY odpowiedniki C 4011 i C 385 .
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.479 18 1
Piotrek i tu może być problem :), przyczepa już jest w TT i była na allegro jakiś czas temu i dłuugo wisiała zanim znalazła klienta. Podobnie może być z 60-tką. 360-tka będzie na pewno choć by aby sprawdzić czy jest zainteresowanie.
 
Reakcje
3 0 0
Problemem jest brak informacji o waszych wyrobach ,c 330 kupiłem przez przypadek przeglądając allegro.Przecież można się zalogować na FORUM TT jest tam zakładka POJAZDY, zakładka GIEŁDA ,Lub na FB w grupie TT , grupie 0 H0 TT N,wielu producentów małoseryjnych tak robi ,z dość dobrym skutkiem ,Przecież wiadomo że w tych czasach zamiast śniadania ludziska otwierają FB ,fora ,instagramy itp.Pozdrawiam i czekam na wasze modele w TT.
,