• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H-M-F modele - zapowiedzi - recenzje

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#1
Witam !
W tym wątku chciałbym zaprezentować, to nad czym pracuje nowo powstałe przedsięwzięcie pod nazwą H-M-F. Prezentowane będą modele w fazie projektowania, jak i ukończone, oczywiście w skali 1:87. Ogólnym założeniem jest produkcja modeli z żywicy do samodzielnego montażu, jak i gotowe modele.

Na początek Chciałbym przedstawić prace nad ciągnikiem URSUS MF 255. Model w fazie końcowego projektowania, brakuje kilku elementów. Model będzie wykonany z żywicy, elementów fototrawionych, napisy kalkomanie.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#2
No fajne ( trzymam kciuki ) ale z komputerowego obrazka do modelu jeszcze daleko .
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#7
Wszystko będzie drukowane, kolejnie formy itd..., myślałem nad Z056 ale to grubsza sprawa :):), poza tym gdzieś już tu pisali że ktoś ma robić.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#9
Witam !
W tym wątku chciałbym zaprezentować, to nad czym pracuje nowo powstałe przedsięwzięcie pod nazwą H-M-F. Prezentowane będą modele w fazie projektowania, jak i ukończone, oczywiście w skali 1:87. Ogólnym założeniem jest produkcja modeli z żywicy do samodzielnego montażu, jak i gotowe modele.

Na początek Chciałbym przedstawić prace nad ciągnikiem URSUS MF 255. Model w fazie końcowego projektowania, brakuje kilku elementów. Model będzie wykonany z żywicy, elementów fototrawionych, napisy kalkomanie.

Zobacz załącznik 298168 Zobacz załącznik 298169 Zobacz załącznik 298170 Zobacz załącznik 298171 Zobacz załącznik 298172
Zapowiada się bardzo ciekawie. Jak Ci wyjdzie tak jak Ci wyjdzie tak jak PzInż to będzie świetny model. Będziesz miał na zbyciu jakiegoś? Jakby był to ja jestem chętny. :)
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#10
Najprawdopodobniej będzie dostępny :). Ale co i jak podam w późniejszym terminie, jak już model będzie gotowy.
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#11
Mała aktualizacja. Ferguson dostał wszystkie elementy ! Tak mniej więcej ma wyglądać. Model aktualnie pojechał do druku, blaszki się projektują kali także. Niebawem prezentacja prototypu.

6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#14
Dotarły wydruki :). Niektóre elementy są naprawdę malusie :(:(. Z grubsza oczyszczone te najsolidniejsze, reszta musi poczekać na delikatne oczyszczenie. Puki co 4 szybkie fotki na otarcie łez.

10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#17
To co prawda nie mój projekt, ale o łamliwość bym się nie martwił. Żywica jeśli jest odlana i odpowietrzona jest w brew pozorom dosyć wytrzymałym materiałem. Żdażało mi się już odlewać elementy o ściance 0,3 mm. Życzę powodzenia.
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#18
Prawda jest taka że, wydruk jest strasznie delikatny i łatwo go uszkodzić. Żywica to o wiele bardziej wytrzymały materiał, dąjacy się obrabiać nawet przy bardzo cienkich ściankach.
 
OP
OP
dmvip

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#19
Oto parę fotek z prac nad Ursusem, model sklejony po "napoju chmielowym" ;) z tond wygląda jak wygląda bardziej sklejony był z ciekawości jak bedzie wyglądał. Model prezentacyjny "gotowiec" będzie zaprezentowany gdy dotrą wszystkie elementy a model będzie sklejony staranniej. Model na fotkach pomalowany jest pędzelkiem bez podkładu :(, kolorki takie jak miałem pod ręką. A samo sklejanie trwało ok 30 min :). Cały model jest już z odlewu niektóre elementy będą musiały być trawione, no i mam problem z kabiną. Model raczej pokazuję aby nie było że miał być a nie będzie.
 

Załączniki