• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Gutzold 50800 M62-1764 RAIL POLSKA głośny napęd

M

Mati2006

Gość
#1
Witam.
Czy ktoś zmagał się z głośną pracą tego modelu.
Mam wrażenie, że poprzez wymianę silnika na lepszej firmy można przymusić go do właściwej pracy.
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#4
Sprawdź czy czasem coś się nie dotyka (np.kabel) do części ruchomych (np.wałka kardana,zębatek,miałem to u siebie).Jeżeli tam nic nie znajdziesz to nasmaruj specjalnym silikonem do drukarek-zębatki.oraz sprawdź ich stan zużycia.Awaria samego silnika występuje owszem,ale rzadko.Sprawdź także jego ułożenie (czy nie leży zbyt luźno,mocowanie do ramy?);)
 
OP
OP
M

Mati2006

Gość
#5
Ewidentnie wyje napęd aż tak, że zagłusza dekoder dźwiękowy. W porównaniu do ROCO to niebo, a ziemia.
Chętnie porównam z kimś , kto ma model "cichy".
Poruszam się na linii Lublin-Warszawa-Łódź
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#6
Ewidentnie wyje napęd aż tak, że zagłusza dekoder dźwiękowy. W porównaniu do ROCO to niebo, a ziemia.
Chętnie porównam z kimś , kto ma model "cichy".
Poruszam się na linii Lublin-Warszawa-Łódź
Wybacz,lecz nie bardzo rozumiem w czym mogło by pomóc porównywanie modelu "głośnego" z modelem "cichym"?
Co najwyżej dowiesz się to co teraz już od dawna wiesz,że jeden jeździ cicho a drugi głośno.
Aby sprawdzić pracę silnika wystarczy poprzez odpięcie wałka kardana odłączyć go od napędu i już będziesz wiedział czy problemem jest sam silnik czy przekładnia lub koła (być może w samych wózkach kołowych coś o coś się po prostu trze)?
 
OP
OP
M

Mati2006

Gość
#7
Chce się dowiedzieć jak chodzą inne modele. Dla mnie głośno dla innego oznacza normalnie.
Jeśli ktoś może porównać do ROCO to proszę o informację czy obydwa modele pracują podobnie ?
U mnie ROCO chodzi moim zdaniem przyzwoicie. Spotkałem się ze zdziwieniem jednego zaawansowanego modelarza, który nie słyszał głośnej pracy TKt3. Mechanizm zagłuszał dekoder. Jak się później okazało wszystkie małe parowozy tej firmy tak rzęcholą.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 5
Tabor 9
Tabor 3
Tabor 1
Tabor 9

Podobne wątki