• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Grudziądz - Hobby weekend - 9-10 czerwca 2018

jacekz

Znany użytkownik
Reakcje
1.308 6 0
#7
dotyczy wpisu Andrzeja Harasska.

Popieram Twoje uwagi co do poprawnej polszczyzny.
To co się dzieje w mediach i forach jest straszne.
Mało kto mówi i pisze po polsku.
Mówią i piszą jakąś dziwną gwarą /wiejską?/, a szczególnie ludzie na od Wisły. Te straszne RUSYCYZMY.
Poprawiaj jak możesz!
Ja w rozmowach czasami poprawiam "ludową" mowę, na polski. Wywołuje to zdziwienie lub niezrozumienie.

Jacek N.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#8
To nie rusycyzmy tylko amerykanizmy. Slowianie odmieniają rzeczowniki przez przypadki. A winne są chyba kalendarze naścienne na każdy dzień. Tam w trzech linijkach są: miesiąc, kolejny dzień, a w trzeciej nazwa dnia tygodnia. Wszystkie nazwy w mianowniku. Patrzy się na to i wdrukowuje nieprawidłowy sposob podawania daty.
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#9
To nie rusycyzmy tylko amerykanizmy.
Najlepszy,moim zdaniem,przykład amerykanizmu to tekst reklamy "...guma Orbit dla dzieci bez cukru...".
A to inny tekst świadczący o braku znajomości języka polskiego:"Trivago"pomoże Ci znaleźć hotel z najniższą ceną za dokładnie TEN SAM pokój"
ciekawe jak chcieli tego dokonać,mogli jedynie znaleźć hotel oferujący najniższą cenę za dokładnie TAKI SAM pokój.
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.646 133 3
#10
Co do Trivago to akurat jest możliwe. Część pokoi jest przeznaczona dla różnych pośredników, którzy płacą też za rezerwację pokoi albo z góry za kilka pokoi. Dlatego czasami booking czy inna strona daje niższą cenę niż sam hotel. Wtedy można na recepcji powołać się na Internet i dostać identyczna cenę :)
 

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
281 45 10
#11
dotyczy wpisu Andrzeja Harasska.

Popieram Twoje uwagi co do poprawnej polszczyzny.
To co się dzieje w mediach i forach jest straszne.
Mało kto mówi i pisze po polsku.
Mówią i piszą jakąś dziwną gwarą /wiejską?/, a szczególnie ludzie na od Wisły. Te straszne RUSYCYZMY.
Poprawiaj jak możesz!
Ja w rozmowach czasami poprawiam "ludową" mowę, na polski. Wywołuje to zdziwienie lub niezrozumienie.

Jacek N.
A w jakim języku jest Twoje stwierdzenie "na od Wisły"?
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#13
Tak ale czym innym opuszczenie w pośpiechu/nieuwadze 1 czy 2 liter, a czym innym nagmninne używanie smsowej "jołmawefkcziny", bez dużych liter, polskich znaków, kropek itd., "bo się spieszyłem na lotnisku" jak 1, 2, 3ci recydywista się tłumaczy.

A ja jakoś wciąż wolę zdjęcia od filmu, jeśli nie ma i tych i tych.
 

Podobne wątki