• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"GRUBE FORTUNA" by Patryk.K

kozak

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#62
tor przy magazynie napewno nie jest żeberkiem a poprostu torem bocznicowym więc jego opis jest nieprawidłowy. i jeszcze co mnie dziwi wąskotorówka ma swoją szopę a tory z niej wchodzą do szybu i nigdzie więcej nie idą - jaki to ma sens ?? przecież lokomotywy dołowe stacjonują na dole a nie na powierzchni. Tomek mówił mi że będziesz na giełdzie wiec możemy w szerszym gronie podyskutować nt. twojego projektu.
 
OP
OP
P

Patryk.K

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#64
kozak napisał(a):
co mnie dziwi wąskotorówka ma swoją szopę a tory z niej wchodzą do szybu i nigdzie więcej nie idą - jaki to ma sens ??
a taki ma sens że wąskotorówka wywozi kolebami na góre węgiel ,a węgiel potem "leci" taśmociągiem do sortowni..,a co do szopy to te koleby muszą gdzieś naprawiać....
 
Reakcje
45 0 0
#65
Patryk.K napisał(a):
a taki ma sens że wąskotorówka wywozi kolebami na góre węgiel ,a węgiel potem "leci" taśmociągiem do sortowni..,a co do szopy to te koleby muszą gdzieś naprawiać....
Trochę to naciągane, lepiej założyć, ze wozy urobkowe sa naprawiane pod ziemią, a zamiast warsztatu dać jedno czy dwustanowiskową szopę dla loków wąskotorowych.
Niezależnie od tego jak chcesz dać wąskotorówke na powierzchni to jej torów powinno być wiecej - odstawcze, ładunkowe itp.
 
Reakcje
45 0 0
#67
Patryk.K napisał(a):
No to jak wg. Ciebie powinien wyglądac układ torowiska wąskotorówki? najlepiej rozplanuj mi to na planie mojej makiety ... aha i dzięki ze chcesz pomoc
OKi. Będziesz może na giełdzie w Katowicach w niedzielę? To ( o ile nie zaśpię ) wezmę ze sobą DTR jednej kolejki kopalnianej.
 
OP
OP
P

Patryk.K

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#68
Koledzy pomóżcie!
Słyszałem że w Chorzowie Batorym jest kopalnia podobno tuż przy dworcu PKP ,ale nazwy jej nie mogę ustalić ,może ktoś wie czy naprawdę tam znajduje sie kopalnia ?jeżeli tak to jak się nazywa?
Podobno obsługuje ją PTKiGK Rybnik.
Z góry dziękuję :smile:
 
Reakcje
45 0 0
#69
Patryk.K napisał(a):
Koledzy pomóżcie!
Słyszałem że w Chorzowie Batorym jest kopalnia podobno tuż przy dworcu PKP ,ale nazwy jej nie mogę ustalić ,może ktoś wie czy naprawdę tam znajduje sie kopalnia ?jeżeli tak to jak się nazywa?
W Batorym? W Batorym jest tylko huta Batory. Kopalnia jest kawałek wcześniej w Katowicach Załażu - Kleofas i w Chorzowie Starym - Barbara.
 
OP
OP
P

Patryk.K

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#70
Taka mała akutalizacja ;)
Dzisiaj kupilem "deski" do "przykrycia" modułu ,a ze styropianu który miał być wykorzystany do wypełnienia modułu może zrobię hałdę węgla :smile:
 
OP
OP
P

Patryk.K

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#71
No co ja mam powiedzieć ,mogę tylko napisać jak postępy ,ale pomyślicie że gadam ,gadam i nic nie robie bo zdjęć nie ma ,a co tam , napisze....

no więc tor położony razem z podsypką ,po boku toru i na międzytorzu węgiel wysypany z wagonów ,tory przecina droga z płyt Jumbo ,obok torów "biegnie" droga asfaltowa z chodnikiem ,przy drodze stoi bilboard... ,no i oczywiście jest "zielono".

P.S - Nie robie narazie całej kopalni ,tylko na początek szlak kolejowy do kopalni...
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#72
Pytam się z ciekawości, bo taka kopalnia by się bardzo przydała w przypadku jazd z symulacją frachtów.

PS. "na międzytorzu" - Masz linię dwutorową?
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#74
Patryk.K napisał(a):
mam jednotorową , chodziło mi o międzytorze ,ale takie między jedną szyną a drugą ,chyba wiadomo o co chodzi.
Międzytorze, jak sama nazwa wskazuje, to coś między dwoma torami.
Swoją drogą, jak się nazwa "międzyszynie"?

Ps. a jest to przejezdne?