• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"GRUBE FORTUNA" by Patryk.K

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#41
Tomasz Czapik napisał(a):
Z tego co widzę przyjęta przez Ciebie koncepcja jest jak najbardziej wykonalna i sensowna.
Nie to, żebym się czepiał, Tomuś, masz kłopoty z matematyką? Inni też zresztą...
Jeżeli synek zmieści na 80cm:
-budkę ze zsypem ~15cm,
-2 wajchy, cirka ebałt 2*23cm=46cm,
-bocznicę choćby na jeden wagon, czyli 20cm +łuk do wajchy ~20cm=40cm
Według mnie razem jest 15+46+40=101cm, i to upchane.
Poza tym:
-te żółte placki przed koziołkami to piasek? przeciez bocznica to nie żeberko ochronne, po co to :roll:
-tory w kierunku wyjazdu powinny być dłuższe, przecież wagony puste ładowane są w kierunku wyjazdu, a "załadowane" wagoniki dokładnie zablokuja ruch na tej Twojej stacji kopalnianej :D

Weż sobie, pożycz chociaż od kogoś jakieś wajchy, zrób normalne ksero, skseruj też tory, porozkładaj sobie papiórki na podłodze i zobacz co z tego wyniknie :cool:

I fajne sa te rozmowy o kopalni http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/d050.gif
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#42
Na szybko:
Można natomiast ślicznie wymodelować najciekawsze fragmenty kopalnii
Nie napisałem, że zmieści wszystko co by chciał. Za to, że może zrobić ciekawy fragment kopalni na dwóch segmentach, które mu się zmieszczą w pokoju, i kolejne segmenty uzupełniające.
Dziękujemy za sensowne uwagi, i liczymy na więcej, żeby nie było ... [skąd ty wziąłeś tego emotikona?].
I napisałem, że dokładniejszą rozmowę przeprowadzimy na giełdzie.
Patryk - weź plany i długopis do zapisywania uwag WM
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#46
najciekawsze

Moim zdaniem najciekawsze są:
-szyb, taśmociągi pomiędzy budynkami i budynek z ktorego napełniają wagony bruttem [sortownia] Jakiś fragment wąskotorówki z wagonikami kopalnianymi tez by ciekawie wyglądał.
 
Reakcje
45 0 0
#49
Patryk.K napisał(a):
Magazyn kopalniany ,wiem że nie jest to mistrzostwo świata ,no ale z czasem człowiek dochodzi do wprawy :smile:
Jasne, to jeszcze poćwicz ale zwiększ wielkość magazynu 10 razy :D
Jak chcesz dac do kopalni magazyn poszukaj modelu magazynu stacyjnego średniej lub duzej wielkości, bo te budynki były podobne - np śp magazyn śp kopalni Kleofas.
 
Reakcje
45 0 0
#55
Nie miałem zamiaru deprecjonowac dokonań Patryka, bo dobrze wiem jak wygladały moje modele jak byłem w Jego wieku.
Natomiast kazdy model mozna zrobić lepiej, co okazuje się zwykle po skończeniu danego obiektu i raczej chciałem zachęcić Patryka do zrobienia kolejnego magazynu, tym razem większego. Tak małe magazyny nie występowały przy kopalniach od chyba 130 lat.
Zreszta jak znajde to może wezmę na giełdę kilka planów magazynów do potencjalnego wykorzystania
 
Reakcje
45 0 0
#57
Patryk.K napisał(a):
Czyli co ,jak ja bym miał zrobić kolejny magazyn ,to poprzedni by poszedł do kosza ,czy gdzie? :roll: no bo po co mi dwa magazyny :roll:
Robisz makiete kopalni nie? Obejrzyj sobie zza płotu jak wygląda kopalnia, mozesz też luknąć na fotomapę ( link był kiedyś podany na róznych forach).
Rożnych magazynków, składzików, kanciap, baraków czy warsztatów jest terenie kopalni po kilkanaście czy kilkadziesiąt, a kilkadziesiat lat temu było zapewne jeszcze więcej.
Ustaw ten model na makiecie, ale to na pewno nie moze być magazyn głowny, nawet przy tak małym szybie jak Twój.
 
Reakcje
45 0 0
#58
Patryk.K napisał(a):
Już tak próbowałem na "Bożych Darach" oraz "Ziemowicie" to mnie wygonili ,ale spróbuje jeszcze raz ,
Dobrze widoczna jest kopalnia Kazimierz - Juliusz, bo obok jest kładka nad przystankiem kolejowym, zresztą tam można kiedyś urządzić wycieczkę z Kozakiem ( BTW foty doszły mam nadzieję ). Poza KWK Wujek i Centrum zza płotu, a Makoszowy i Bielszowice z pociągu, choc teraz tamtedy pociagi jeźdzą tylko podczas objazdów niestety. Jak znajdę jakieś foty to Ci podeślę. Możesz też spróbować luknąć w jakiś weekend na Wesołą i peryferyjne szyby KWK Wieczorek.

Patryk.K napisał(a):
To spróbuje poszukać zdjęć jakiś większych magazynów :smile:
Poszukaj na kolej.one.pl - tam jest najwiecej zdjęć infrastruktury, na pewno cos sie uda zaadaptować