• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

GP-40 z dźwiękiem

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
#1
Planuje zakupić swoją pierwszą amerykańską lokomotywę z dźwiękiem, ma to być gp40-2 w barwach UP. Model ten w wersji z dźwiękiem jest w ofercie dwóch producentów których znam jedynie ze słyszenia (dotąd kupowałem jedynie lokomotywy atlasa i kato) Intermountain oraz Broadway Limited. Czy mieliście styczność z tymi producentami i możecie któregoś bardziej polecić? Cena jest bardzo podobna, do zamówienia ze sklepu w UK (w którym zawsze się zaopatruję) za lekko ponad 200 euro.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.068 140 0
#2
Raczej chodzi Ci SD40-2 bo takie robi BLI i IM?

wybierz IM - dźwięk ESU
BLI - Soundtraxx, brzęczy zbyt piskliwie, chyba że masz subwoofer Rolling Thuner ;)

Generalnie w przypadku dźwięku wybieraj ESU.
NIE wybieraj MRC ani Digitraxa, pierwszy jest jakiś dziwny skrzypiący a drugi na dokładkę jest jeszcze cichy - nawet w domu na biurku go nie słychać.
ZIMO w wersji amerykańskiej.... niezbyt duży wybór dźwięków i w porównaniu z ESU jakby ubogie, mi nie bardzo podchodzą. Zresztą w Ameryce mało popularny bo przecież jest ueopejski a ESU, Soundraxx, MRC, Digitrax są łatwiejsze do zdobycia na miejscu.

Tu masz moje próbki ESU (głośnik 8x11mm "kostka cukru z tubą basową") + dekoder ESU Loksound Micro (wkładany "własnymi ręcyma"),
W porównaniu z firmowym Atlasem w S2 jest jakby lepiej, to pewnie przez te "basy" :D
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 3

Podobne wątki