• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Gotowe modele ABARTH

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
No i znów sukces... ;) Piękna robota Pawle. Jestem pod wrażeniem. Coraz lepiej Ci to wychodzi. Oświetlenie wnętrza i podświetlenie zegarów to już mistrzostwo... (y) Tak trzymaj... :)
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Pawle pozwól mi krótko podsumować: Są po prostu bezbłędne! Zawsze jak widzę tak oświetlone ciężarówki to przypomina mi się świąteczna reklama Coca-Coli. Czy może myślałeś już o zrobieniu czegoś takiego?
 
OP
OP
Abarth

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
Pawle pozwól mi krótko podsumować: Są po prostu bezbłędne! Zawsze jak widzę tak oświetlone ciężarówki to przypomina mi się świąteczna reklama Coca-Coli. Czy może myślałeś już o zrobieniu czegoś takiego?
Heh, taka coca cole zrobilo Z-lights z niemiec, sporo diód, oświetlili ją mocno, duże ulatwienie bo w niemczech dostepnych jest sporo ciekawych i pomocnych rzeczy jak np paski do ktorych lutuje sie diody i sie je przykleja, tak wlasnie zrobili coca cole. Mnie tak coca cola na ciezarowce nie kreci jak inne ciezarowki czy osobowki :) Chętnie bym widział Twoja syrenke oswietlona na golden white z przodu :) Barwa ktora najbardziej przypomina zarówke.
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Kurcze. Tutaj może być problem bo Syrenka będzie raczej ciężkorozbieralna. Mam jednak pomysł żeby kiedyś zrobić wersję ze złączem w podwoziu, wtopionymi diodami SMD i kabelkami. Czy jest w ogóle jakieś standardowe zlącze dla H0 do podłączania elekryki w statycznych modelach, czy tylko wystające kabelki? Chociaż robiłem kiedyś oświetlenie w lokomotywach, to w elektryce modeli samochodowych jestem kompletnym żółtodziobem.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Kurcze. Tutaj może być problem bo Syrenka będzie raczej ciężkorozbieralna. Mam jednak pomysł żeby kiedyś zrobić wersję ze złączem w podwoziu, wtopionymi diodami SMD i kabelkami. Czy jest w ogóle jakieś standardowe zlącze dla H0 do podłączania elekryki w statycznych modelach, czy tylko wystające kabelki? Chociaż robiłem kiedyś oświetlenie w lokomotywach, to w elektryce modeli samochodowych jestem kompletnym żółtodziobem.
Od siebie dodam, że najlepsze jest gniazdo, które stosuje faller w swoich autach, trójdzielne, raster 2,54 chyba. Ale pomysł z zatopieniem diod i kabli jest niestety nietrafiony... diody mają prawo się przepalić, jak żarówki. Warto mieć model z możliwością wymiany diody. Najlepsze rozwiązanie zrobił Szymon w Defenderze - diody były w podwoziu wciskanym od spodu.
 
OP
OP
Abarth

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
Zobacz Adam temat od @pado , on robił sobie gniazda i diody montował w podwoziu dzięki czemu mógl zmieniac karoserie. Ja u siebie robie kabelki, nie potrzebuje gniazd, ale kazdy ma inne potrzeby :)
 
OP
OP
Abarth

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
Witajcie po dłuższej mojej nieobecnosci na forum, mam nadzieje wrocic juz na swoje tory i bywać tu jak wczesniej ;)
Na sobotnią wystawe w Krakowie przygotowałem Skoda/Liaz 706 Sovtransauto z Brekiny, model dostal lekki wash, figurkę Noch do środa, przeźroczyste lampy tylne w ciągniku i naczepie oraz oswietlenie. Zasilanie 12-16V, osobno cieżarówka, osobno naczepa. Model ten bedzie na sprzedaż więc jak coś to można odebrać go w niedziele na wystawie ;)

b.jpg
bb.jpg
bbb.jpg
bbbb.jpg
a.jpg
aa.jpg
aaa.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Galeria 13
Galeria 384
Galeria 18
Galeria 6
Galeria 30

Podobne wątki